Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Roshnise

Euro 2008

Moim zdaniem Mistrzem Euro2008 będzie:  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Hiszpania
      10
    • Niemcy
      3
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Grimoald   

Cieszy mnie porażka Grecji, która od 2004 roku gra dosłownie antyfutbol!

Raz im się udało zaskoczyć tym Europę ale wczoraj Szwedzi pokazali, że

archaiczna taktyka nie na wiele się im zda w tym roku.

Twierdzę, że dla Greków to koniec EURO, bo nie wierzę, że z taką grą mają

szansę z Hiszpanią. Myślę, że Szwecja i Hiszpania wyjdą z grupy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Nie bardzo rozumiem? Co rozumiesz przez stwierdzenie, że środkowy obrońca był przed napastnikiem?

Rozumiem, że odległość pomiędzy stoperem a bramką rywala była mniejsza od odległości pomiędzy napastnikiem a bramką rywala :roll:

Ogólnie rzecz biorąc z Twoich postów Tofiku wynika, że drużyna, która wygra mecz z inną dajmy na to 4-0 jest gorsza od tej przegranej, gdyż ta przegrana, miała załóżmy 5 sytuacji bramkowych i ich nie wykorzystała. No przepraszam bardzo Tofiku, ale sytuacje to jest połowa sukcesu, drugą połową jest ich całkowite wykorzystanie.

Bzdura. Wcale nie twierdziłem, że Holendrzy byli gorsi od Włochów. Twierdziłem, że nie wygrali bezproblemowo, choć u nich wszystko było lepiej poukładane, zwłaszcza skuteczność, a tutaj Włochom czasami brakowało umiejętności, nerwów lub też szczęścia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Kolejne naprawdę ładne spotkanie, obok wczorajszego meczu Hiszpanii z Rosją i poniedziałkowego Holendrów z Włochami, chyba najlepsze na tym Euro. Ciekawa pierwsza połowa i naprawdę bardzo dobra druga. Portugalczycy pokazali, że są w dobrej formie i na pewno będą liczyć się w walce o mistrza. Cris wydaje się być w dobrej formie, podobnie jak Deco. Podobać mógł się, zwłaszcza w końcówce, Pepe. Teraz Szwajcaria i Turcja. Zobaczymy czy dzisiaj poznamy pierwszą ekipę, która pożegna się z Euro, czy może jednak wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Wracając jeszcze do wczorajszych wydarzeń. Oglądałem tylko większość I połowy, ale wyższość techniczna Hiszpanów (zwłaszcza Torresa i Villi) była bardzo widoczna. Torres w pewnej sytuacji zrobił jeden zwód i już miał Rosjanina miniętego.

A co do meczu Greków, cóż gdybym jeszcze kibicował Grekom to jakoś przeżyłbym tą ich grę, ale nie kibicuję tej drużynie, więc nie wytrzymałem i usnąłem (ale dotrwałem do obydwu bramek). Choć całkowicie ich rozumiem, dla nich liczy się zdecydowanie wynik, a właściwie próba jak najdłuższego utrzymania go w jednym stanie.

A co do dzisiejszego meczu, niezłe widowisko. Pepe czyścił pole przed sobą bardzo dobrze, na dodatek pomagał mu Baros, który dziś nie zagrał dobrego meczu. Koller nie miał okazji pograć, Sionko i Polak grali całkiem nieźle. Ale zdecydowany prym wiódł C. Ronaldo. Czasami Czesi wybijali go z rytmu, ale już w drugiej połowie miał kilka strzałów i niezłych przejść. W II połowie Czechów położył całkowicie. No więc trochę pohamowałem swoją niechęć do tego zawodnika :roll: Dobrze grał też Simao i tradycyjnie Deco. Najbardziej niepokoi w drużynie portugalskiej chyba bramkarz - Ricardo jest bardzo niepewny przy wychodzeniu na kilka metrów przed linię bramkową.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Najbardziej niepokoi w drużynie portugalskiej chyba bramkarz - Ricardo jest bardzo niepewny przy wychodzeniu na kilka metrów przed linię bramkową.

To jego największa wada, i to już od kilku lat. W grze na linii i zamieszaniu podbramkowym jest świetny. Ma naprawdę dobry refleks, ale jak trzeba już wyjść przed bramkę zaczynają się dla niego problemy. Gdyby nie to, miałby jak dla mnie szansę na naprawdę dużą karierę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Portugalia gra nieźle, uważam, że ma szanse nawet na finał z taką grą. Ronaldo wszystkie bramki załatwił w mniejszym lub większym stopniu, ciekawe co jednak będzie, gdy zostanie genialnie pokryty przez klasowych zawodników.

Jeszcze wracam do Holandii, boje się, że grają zbyt pięknie i szybko odpadną, jak to zwyczajnie bywa z takimi zespołami, ostatnim zespołem grającym najpiękniej i wygrywającym turniej była... Holandia w 1988 r. z Gullitem, Rijkardem i van Bastenem w składzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

No i kolejny porywający mecz z nami. Szwajcaria - Turcja 1:2. I połowa to praktycznie piłka wodna. Młodsi, lepsi fizycznie Szwajcarzy mieli łatwiej, w końcu strzelili bramkę. Strzelec - Hakan Yakin - urodził się w Turcji i swym zachowaniem przypominał Łukasza Podolskiego (nawet sama akcja szwajcarska troszkę podobna). II połowa już suchsza, tam bardziej liczyło się zachowanie samych zawodników niż pogoda. Bramka wyrównująca, powrót nadziei Turków, wprost porywająca końcówka i bramka w doliczonym czasie... I jak tu nie być zadowolonym z takiego widowiska?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Holandia zagrała fantastyczny mecz, popełniła ze 3 błędy, Włosi 3 x tyle. Do tego Holandia prowadziła grę i strzeliła 3 bramki czyli więcej niż Włochy straciły na mundialu, czy to nie upokarzające? Zamiast skupiać się na błędach Holandii Tofiku lepiej zajmij się błędami Włochów, bo przypominam w piłkę wygrywa ten kto strzela bramki.

Portugalia dla mnie jeden z faworytów do triumfu, zobaczymy, co dzisiaj pokażą Niemcy z Chorwatami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Zamiast skupiać się na błędach Holandii Tofiku lepiej zajmij się błędami Włochów, bo przypominam w piłkę wygrywa ten kto strzela bramki.

A czy ja twierdzę inaczej? Przecież wspominałem o błędach Włochów. Trudno mówić o meczach bezbłędnych jakiejś drużyny, dlatego mówię też o holenderskich błędach.

Dziś kibicuję Niemcom, bo ich zwycięstwo będzie sprzyjało naszej sytuacji w grupie. No i oczywiście Polsce. Jeśli od 1. minuty wyjdą zmiennicy z meczu z Niemcami, obrona nie nawali, to będzie dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

No i cholera jasna 2:1. Lepiej by było, gdyby był remis lub 3:0 dla Chorwatów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Lepiej by było, gdyby był remis lub 3:0 dla Chorwatów.

Tylko zwycięstwo Niemiec dawało nam jakiekolwiek nadzieje na awans.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Tylko zwycięstwo Niemiec dawało nam jakiekolwiek nadzieje na awans.

W sytuacji przed meczem tak. Ale gdyby Niemcy przegrali 3:0 wyszliby na -1 z bramkami. Gdybyśmy strzelili choć jedną bramkę Austriakom i byśmy wygrali to bylibyśmy na równi z Niemcami. Dalej wszystko zależy od tego czy Austriacy daliby radę Niemcom i czy my Chorwatom. Remis to już inna para kaloszy, w tej sytuacji wszystko byłoby w naszych nogach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Leo czyta nasze Forum wystawił:

Euzebiusz Smolarek, Dariusz Dudka, Mariusz Lewandowski, Jacek Krzynówek - Roger - Marek Saganowski.

Co do meczu Polska : Austria ten kto go wygra dostanie prawo meczu o wszystko w 3 kolejce z Niemcami lub z Chorwacją my. Dodam tylko, że Austria grała super z Chorwacją, a ta pokonała Niemców, więc grają dobrze, w sparingach z Anglią, Francją przed euro przegrywali tylko 0:1.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Leo czyta nasze Forum wystawił:

:lmao:

Istotnie, tych, których wystawił, to chyba najlepsze kogo miał pod ręką.

Dodam tylko, że Austria grała super z Chorwacją, a ta pokonała Niemców, więc grają dobrze, w sparingach z Anglią, Francją przed euro przegrywali tylko 0:1.

Moim zdaniem to problem mentalności Chorwatów. Austrię ewidentnie zlekceważyli, pogłębiła to szybko strzelona bramka Austriaków. II połowa nauczyła ich pokory. Dzisiejszy mecz może ich jej oduczyć. Zwłaszcza, że grają z drużyną pokonaną przez Niemcy. Więc znów może dojść do zlekceważenia przeciwnika, wtedy mamy większe szanse.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.