Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Grand Press Photo

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Podoba mi się zdjęcie w kategorii sport. Jak widać, nie każdy ma równe szanse.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsze jest to zdjęcie: Zdjęcie pojedyncze, Wydarzenia, I nagroda. Starcie antyglobalistów z niemiecką policją podczas szczytu G8. Autor: Paweł Łączny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Faktycznie to z anty/alterglobalistami jest chyba najlepsze

66513_1210789968_e2ee_p.jpeg

Ale i ten fotoreportaż o kobiecie bez rąk jest 'dobry '.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Ale i ten fotoreportaż o kobiecie bez rąk jest 'dobry '.

Podoba mi się jej zdjęcie w poczekalni przed gabinetem.

Co do pozostałych- absolutnie mi się nie podobają zdjęcia osób zajmujących się rekonstrukcją strojów historycznych- rozumiem konwencję, ale można było zrobić lepsze zdjęcia...

Jestem zachwycona zdjęciem joginów oraz fotografiami z Bagdadu- bardzo bardzo dobre zdjęcia. Fotografię przedstawiającą Annę Polony uznaję za mistrzostwo.

Co do fotografii ze szkoły w Chinach- niektóre są kapitalne(nr 22, 23, 24) , inne zaś mi się zdecydowanie nie podobają. Rybak był interesujący...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

W porównaniu z World Press Photo 2008, Grand Press Photo wypada naprawdę mizernie.

A tyle się mówiło o nowej fali w polskich fotografów, może mieli na myśli paparazzich?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wypadamy bardzo dobrze, zdjęcie alterglobalistów jest po prostu genialne, ujęcie niesamowite, to powinna być jakaś nagroda w World Press Photo. Do tego reportaż z Chin, a zwłaszcza zdjęcie pokazujące całą salę wręcz magiczne, jakby ta sala to jakaś makieta miniaturka. Do tego reportaż o tej pani bardzo, bardzo dobry. Ciekawym pomysłem były również reportaż o ludziach odtwarzających historię. Ogólnie porównując WPS i GPS z naszą fotografią jest bardzo dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Wszystko to rzecz gustu- ja za zdjęcia fatalne uważam, te prezentujące osoby zajmujące się rekonstrukcją- słabiutkie zdjęcia- słabiutkie. W Word Press Photo zostały docenione zdjęcia Polaków- były to portrety cyrkowców- te zdjęcia z osobami rekonstruującymi są tysiąc razy słabsze...

A zdjęcia z Bagdadu są na światowym poziomie jeśli chodzi o fotografię wojenną, choć zdjęcie nagrodzone w World Press Photo było doskonałe, to te trzymają wysoki poziom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, ale zdjęcia mogły by być wykonane na historycznym tle epoki wtedy byłyby lepsze. Co do reszty nie mam zastrzeżeń bardzo mi się podobają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Pomysł ciekawy, ale zdjęcia mogły by być wykonane na historycznym tle epoki wtedy byłyby lepsze.

Ale to chyba nie oto chodziło. Fotograf chciał ich pokazać jako ludzi z pasją i ludzi oryginalnych, wyróżniających się, ludzi wyjętych z pewnych przestrzeni czasowych- rzymski legionista w fotelu- doskonały pomysł- lepszy niż żołnierz na polu bitwy podczas rekonstrukcji- ale można było lepiej sfotografować- inaczej ustawić tę osobę, inaczej ustawić aparat, pokombinować z ujęciem. Przynajmniej ja to tak odbieram.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wejdę tu w ogólny trend.

Najlepsze zdjęcia to Anna Polony, antyglobaliści, łódka, z reportaży Bagdad.

Jeśli chodzi o Gudzowatego to osobiście nie lubię jego zdjęć są płaskie, nieciekawe, statyczne, nie ma w nich tego polotu, iskry, nie przyciągają uwagi brakuje mi w nich tematu, jakiegoś przesłania a mimo to wygrywa i tego nie potrafię zrozumieć.

Jedyne jego zdjęcie, które ma to coś to w tym zestawie (i nie tylko tym, widziałem jeszcze parę) to numer 22, to mu wyszło, nie jest to zwykła ilustracja na tej fotografii widać ból, cierpienie, poświęcenie, samozaparcie, ambicje, dążenie do perfekcji za wszelką cenę.

Tu patrzy się przede wszystkim na twarz tej Chinki reszta jest nieważna i to jest podkreślone głębią ostrości, druga postać to tylko cień patrzymy na wszystko mówiący grymas na twarzy gimnastyczki. Reszta to tylko dodatek, którego mogłoby nie być. W tym zdjęciu nawet ta idealna symetria nie jest denerwująca, ma swój sens.

ale można było lepiej sfotografować- inaczej ustawić tę osobę, inaczej ustawić aparat, pokombinować z ujęciem

Można, ale wtedy to byłoby sztuczne, to są zdjęcia mające przedstawiać zwykłego – niezwykłego człowieka, zwykłego człowieka fotografuje się zwyczajnie, bez żadnych bajerów, wydumanych pozycji to miał być portret przysłowiowego Kowalskiego tylko z pasją i na tych zdjęciach są właśnie Kowalscy, tylko ich pasja jest jakby w tle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.