Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Matura z historii 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak to są przykładowe rozwiązania, klucz będzie dopuszczał więcej opcji na pewno. Ja w tamtym roku wiele miałem nieszablonowych odp., a zostały mi uznane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na temat II-o Polsce dużo i analitycznie, temat Węgier trochę na uboczu niewiele. W każdym razie mogli dać temat opisz dynastie w Chinach...nonsens-człowiek, który uczy się nie jest specjalistą w zakresie wszystkich działów historycznych.Uważam że tematy były trudne - tyle w tym temacie. :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Magda 18   

Ja pisałam podstawową historię i uważam, że była prosta. Licze na wynik powyżej 90% ;) Tylko obrazki były wg mnie za małe w zadaniu z nagrobkami i mało było widać ale jakoś dałam radę :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nevrast   

Pisałem podstawową i obecnie sprawdzam klucz odpowiedzi. Wychodzi na to ,że nie stracę więcej niż 15 pkt ;)

Mam kilka pytań:

W kluczu jest tak:

C. Podaj najważniejszą konsekwencję ujawnienia tego wydarzenia (odpowiedź

na polecenie B) dla stosunków polsko-radzieckich.

jeżeli napisałem tak:

Zerwanie stosunków dyplomatycznych polsko - radzieckich powstałych na skutek układu Sikorski - Majski

a nie napisałem, ze chodzi o rząd londyjski to mi to uznają?

Jeszcze Zamiast Mao Zedong napisałem Mao Ze Dong.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . od samego poczatku chcialem studiowac prawo. niestety tegoroczna historia byla wg mnie kompletnym dnem :/ moze ktos doradzic przy wyborze uczelni ? UW UJ odpadaja ... podam wam przyblizone wyniki : hista r 44 - 60 % wos 60 - 75 % , eng podst. 70 - 85 % , polski 50 - 65 % moze ktos pomoc ? z gory dzieki

//Adm. interpunkcja

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mateusz1   
W zadaniu 8 trzeba podać nazwe państwa czy może być Zjednoczone Królestwo Niderlandów?

Mam również pytania dt. U-Botów. Czy klucz odpowiedzi jest na pewno dobry?

Kwartał trwa od października do grudnia, a nie do stycznia, a nawet patrzac w inny sposob to najwiekszy wskaźnik był od wrzesnia do grudnia.

Zrobiłem dokładnie taki sam błąd z U-Botami, a w 8 napisałem samo Niderlandy. Pewnie nie uznają ani jednego, ani drugiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nevrast   

Kiedyś bardzo chciałem iść do Wrocławia, ale ostatecznie wybiorę Gdańsk

Moja znajoma bardzo poleca Olsztyn. Piękne miasto, świetny kampus, wyjazdy, spotkania, konferencje z innymi studentami m.in. z Krakowa i Wrocławia.

Wiele zależy też od tego, gdzie mieszkasz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witajcie . od samego poczatku chcialem studiowac prawo. niestety tegoroczna historia byla wg mnie kompletnym dnem :/ moze ktos doradzic przy wyborze uczelni ? UW UJ odpadaja ... podam wam przyblizone wyniki : hista r 44 - 60 % wos 60 - 75 % , eng podst. 70 - 85 % , polski 50 - 65 % moze ktos pomoc ? z gory dzieki

//Adm. interpunkcja

Poczekaj na wyniki. Jednakże jeśli się potwierdzą to obawiam się, że Wrocław i Śląski również w grę nie wchodzą... Wypracowanie było nieco gorsze niż rok temu, więc pewnie obniży się średnia tak o 2-5 punktów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
moze ktos doradzic przy wyborze uczelni ?

Wybierz Łódź :mrhappy: W Krakowie uniwerek jest najstarszy, w Warszawie największy, a w Łodzi najlepszy. Podobno ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
hansbach   

Jeżeli odpowiedź jest dobrze uargumentowana to napewno bedzie zaliczona, przynajmniej ja tak myślę. W przypadku zadania 8 prawdą jest, że największy wskaźnik był od IX do XII. Mam nadzieje, że klucz będzie odbiegał od szablonu odpowiedzi. Podobno w poprzednich latach uznawano rewolucję przemysłową i industrializacje. Być może w tym też uznają.

Co do pracy pisemnej, to ja wybrałem temat 1. Wydawał mi się on prosty, gdyż związki Jagiellonów z Węgrami w tym okresie były silne i się przeplatały. Ja po przeczytaniu ksiązk Łowmiańśkiego, Gierowskiego, Wojciechowskiego, Cynarskiego wysnułem pare zwiąków Turcji z Węgrami.

Natomiast moja nauczycielka (weryfikator) nie rozumiem jak można pisac o Wegrzech w XVIIw kiedy to państwo nie istniało. O Polsce nie mówi się w w XIXw co najwyżej ziemiach polskich i Polakach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

w sumie Łódź nie jest najgorsza ;) a słyszałem , że poziom jest dość przyzwoity :P Jarpen Zigrin napisał :

Wypracowanie było nieco gorsze niż rok temu, więc pewnie obniży się średnia tak o 2-5 punktów

w ubiegłym roku obniżyli ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, że podstawową maturę z naszym kluczem odpowiedzi rozwiązałem w rejonie 64% ;) Najbardziej leży u mnie średniowiecze, ale to jeszcze mam czas :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramcel   

Wracając do tematu drugiego, to o historii Węgier od 1918 do 1956 nie mówi się w szkole, bo tego nie ma w programie nauczania dla liceum (na poziomie rozszerzonym też). Jest mowa o udziale Węgier w II wś (niewiele) i ewentualnie zdarzenia roku '56 (ale w szkole też się tego zazwyczaj nie omawia, bo już nie ma na to czasu). O okresie międzywojennym nie ma nic w kanonie. CKE przegięło w tym roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kingdom   

W związku z odpowiedziami mam pare dylematów: poziom rozszerzony Niderlandy= Królestwo Zjednoczonych Niderlandów? kolejne Pytanie do zadania z mapa czy Litwa= Wlk ksiestwo Litewskie? w moim atlasie ta mapa tak jest wlasnie zatytuowana.

A jeslimowa o pracy to temat 1 to jest najprostsza sprawa jaka mozna dostac. ,,Pana Wołodyjowskiego'' nie czytaliscie:)? Juz Sienkiewicz się tym okresem fascynował. Moze odstraszały te wegry,ale tu wcale nie trzeba duzo pisac własnieo węgrach:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.