Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
napata

Najbardziej znana mumia egipska

Która mumia jest dla Was najbardziej znana...?  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Sekenenre Tao II
      0
    • Totmes III
      0
    • Amenhotep III
      1
    • Semenchkare
      1
    • Tutanchamon
      21
    • Seti I
      0
    • Ramzes I
      2
    • Ramzes II
      10
    • Ramzes III
      2
    • mumia z filmu "Mumia"
      2
    • inna (jaka?)
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Podobnie jak Gnome, znam mumię Tutanchamona. Teraz na Discovery leci program o muniach, lecz imion ich nie pamiętam.

Jednak mam mieszane uczucia co do wyciągania mumii z grobowców. Jako historyk wiem, że to bezcenne źródło wiedzy, ale jako wierzący , dałbym im święty spokój...

[ Dodano: 2008-06-01, 01:52 ]

P.S.- Straszne te zdjęcia ,i pomyśleć co z człowieka zostanie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie, gdy zapytamy kogoś o mumię to odpowie Tuthanhaton, ale jeżeli każemy mu zamknąć oczy, wyobrazić sobie mumię i opisać to najprawdopodobniej opisze Ramzesa II w końcu to jego głowa znajduje się w większości podręczników, czasami Seti I.

Jeżeli chodzi, więc o najlepiej kojarzoną mumię to będzie jednak Ramzes II.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Glos na Ramzesa II Wielkiego.

Faktycznie robi wrazenie nie tylko stanem konserwacji,ale i niezwyklym wzrostem,rzymskim nosem i ruda czupryna.No i w zasadzie jedyny faraon, ktory odbyl podroz samolotem do Paryza z pelnym ceremonialem dyplomatycznym,kompanii honorowej nie wylaczajac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Friggi   

Oczywiście zagłosowałam na Tutanchamona, z racji tego że nie tyle może co najbardziej znana to mumia ale najlepiej zachowana i te bogactwa... to one ludzi przyciągają. Kto widział ją na włąsne oczy to z pewnością nie mógł wyjść z podziwu.

Edytowane przez Friggi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lucianda   

Jak słyszę słowo mumia to od razu przychodzi mi na myśl Tutanchamon (a właściwie to jak się nie mylę pierwotnie Tutanchaton), cóż cała ta otoczka wokół "klątwy" robi swoje, poza tym Achilles ma rację z filmami dokumentalnymi, sam widziałem kilkanaście, a jest to zapewne jedynie niewielki procent takowych, tak więc zaznaczam odpowiedz nr 5.

ja mam podobnie -Tutanchamon to synonim mumii ;)

Wie ktoś czy można ją jest nadal wystawiona na widok publiczny w Dolinie Królów w Luksorze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie -Tutanchamon to synonim mumii ;)

Wie ktoś czy można ją jest nadal wystawiona na widok publiczny w Dolinie Królów w Luksorze?

Lezy w Dolinie Krolow,we wlasnym choc juz pustym grobowcu.Zamknieta w sarkofagu,ale oczywiscie nie zlotym,pod odpowiedniej grubosci szklanym zabezpieczeniem.

Tak to dokladnie wyglada:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ja ze swych kilku wizyt w Muzeum Starożytnego Egiptu w Kairze najbardziej pamiętam mumię Ramzesa II. Duży facet z rudymi włosami. Zawsze się zastanawiałem, czy ten kolor to czasem nie efekt zabiegów mumifikacyjnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.