Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

w4w   

Pytanie mocno nie ścisłe. Niestety Kartagińczycy nie wykształcili nazwisk i przez to mamy mnóstwo Hannonów, Hamilkarów, Hannibalów, Magonów , Hazdrubalów , Bomilkarów i

i skończyły mi się pomysły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pytanie mocno nie ścisłe. Niestety Kartagińczycy nie wykształcili nazwisk i przez to mamy mnóstwo Hannonów, Hamilkarów, Hannibalów, Magonów , Hazdrubalów , Bomilkarów i

i skończyły mi się pomysły.

A jednak Anders sobie poradził:P

Zadaje więc pytanie :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
histeryk   

Na początku chciałbym się przywitać, pierwszy post na tym forum, drobna trema ale do rzeczy.

:P Galba zastąpił na tym stanowisku Gaetulikusa

:P Poprzednik Galby był nieudolnym dowódcą który nie mógł utrzymać dyscypliny w legionach

:( Galba został dowódcą legionów z nominacji cesarz Kaliguli

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

oczywiście Galba zastapił Getulika z nominacji Kaliguli, ale choć żołnierze skwitowali to tekstem w stylu "Pracuj, pracuj, tu dowodzi Galba, nie Getulik" to chodziło mi o powód większego kalibru niż nieudolność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
histeryk   

Witam

Znalazłem tą przyczynę większego kalibru. Otóz tą przyczyną był udział (a raczej dowodzenie) Getulika w spisku kół senatorskich przeciwko cesarzowi.

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
histeryk   

W jaki sposób rozpoznać że przedstawiony w jakichś scenkach rodzajowych faraon nie żyje???

Podpowiem że można to poznać po drobym aczkolwiek widocznym detalu

Pytanie poza konkursem:

Uosobieniem czego w Starożytnym Egipcie była kaczka.

[ Dodano: 2006-10-18, 00:41 ]

Widać żę dałem za trudne pytanie (ewentualnie idiotyczne i głupio sformułowane), a z tego co pamiętam po tygodniu mija czas na odpowiedź to jesłi pozwolicie to sam sobie odpowiem. Czekam na waszą decyzję

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Ja proponuje żebyś zadał nowe pytanie bo to jak widać jest dla nas za trudne.

P.S no i napisz coś o kaczkach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

pytanie trudne. Proponuję byś sam na nie odpowiedział i zadał nowe.

Co do pytania poza konkursem to chyba wiem. Otóż kaczka w Egipcie były ulubionymi zwierzętami ofiarnymi i symbolizowała szczęście i pożycie małżeńskie.

Czy dobrze myśle :?:

Pozdrawiam :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
histeryk   

Sorry że tak długo mnie nie było ale troszkę za dużo rzeczy miałem na głowie, skoro nikt nie znalazł odpowiedzi to odpowiadam

Jeśli widzimy faraona z zagiętą brodą to znaczy że widzimy martwego faraona (w starożytnym egipcie tylko faraonowie mogli nosić brody, jeśli faraon miał prostą brodę znaczy że żył)

Co do kaczek to według tego co się nauczyłem oraz tego co słyszałem na wykładach :P to kaczka jest symbolem chaosu (drobna aluzja polityczna)

Jeśli nikt nie odpowiedział na to pytanie to mam kolejne zadać czy szansa na zadanie pytania mi przepadła?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.