Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Obrączkę czystości dostał w prezencie 8-letni Mikołaj. - Syn zapytał mnie, co oznacza taka obrączka. Nie bardzo wiedziałam, jak mu wyjaśnić, że chodzi o wstrzemięźliwość seksualną aż do czasu małżeństwa. Z jego klasy kilkoro dzieci też dostało takie prezenty - mówi Alicja Radwańska, mama chłopca. Temat obrączek pojawia się też na forach internetowych poświęconych pierwszej komunii. To nowa moda na prezent pierwszokomunijny. Do komputera, roweru czy i-Poda rodzice chrzestni czy dziadkowie dokładają obrączkę czystości.

Hmm... dla 8 letniego dziecka taki prezent..., wiąże się chyba wytłumaczeniem, co to jest sex przedmałżeński i indoktrynacją w założeniu, że jest zły. Ok., ktoś może tak myśleć, ale... 8 letniemu człowiekowi wpajać takie rzeczy... Do tego myślę, że raczej mało kto będzie odkładał stosunek z partnerem/partnerką, bo dostał kiedyś obrączke... po prostu z czasem sobie sam wyrobi pogląd.

Co wy o tym myślicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Co wy o tym myślicie?

W tym przypadku totalny idiotyzm i chęć pokazania, jaki to się jest światowym i modnym człowiekiem. Przecież to takie super mieć taką obrączkę. Skoro Amerykanie noszą, to i my musimy. A że dzieciak jeszcze nie wie o co chodzi? Żaden problem, ważne że ma.

Co do osób które już rozumieją o co chodzi. Jeśli ktoś odczuwa potrzebę aby nosić coś takiego, pokazywać wszystkim wszem i wobec, że jest się "czystym", to jego sprawa. Tylko że dla mnie to już jest totalny przykład szpanerstwa. Mam dziwne wrażenie, że tutaj już nie do końca chodzi o przekonania religijne, ale zwyczajną chęć pokazania się innym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Opadła mi szczęka.

Nie wiem, jak bardzo głupi i zdesperowani muszą być ludzie, którzy dają takie prezenty dzieciom. W przypadku dorosłych lub dorastających, prawie że pełnoletnich osób jest to albo po prostu spóźniony prezent, albo bezczelne i bezpardonowe wtykanie nosa w nie swoje sprawy i narzucanie własnego zdania.

Jak ludziom się nudzi, to potrafią być zaskakująco głupi. Wydawało mi się, że żyjemy w takim świecie, w którym wstrzemięźliwość seksualna nie jest narzucana ani przez władzę, ani przez Kościół, a jej brak nie spotyka się z wszechobecnym potępieniem. A tu taka niespodzianka...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Czekajcie, ja chyba o tym słyszałam :) Te obrączki to obrączki (albo pierścienie czytości, jak zwał tak zwał) św. Karoliny, która tam się czymś w czystości ciała musiała wysławić, a poza tym teraz na dniach obchodzi się dni dziewictwa, więc temat na czasie, a tak poza tym zgadzam się z Albinosem, bo mądrze prawi :)

Nie wiem, jak bardzo głupi i zdesperowani muszą być ludzie, którzy dają takie prezenty dzieciom.

No cóż, nie wydaje mi się by byli głupi i zdesperowani w tym, co robią, ba, myślę nawet wprost przeciwnie, ale to rzecz dyskusyjna :D Mnie się wydaje, że to po prostu kolejny przykład skrajnej dewocji i tyle.

I jeszcze jedno - jakiś czas temu rozmawialiśmy ze znajomymi o tych pierścieniach czystości i w pewnym momencie nasz kolega, który nie za bardzo słuchał zapytał: A na co się je tak w ogóle zakłada? :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lukass   

To może lepiej pas cnoty zamontować takiemu delikwentowi, :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
To może lepiej pas cnoty zamontować takiemu delikwentowi, :twisted:

Z pewnością byłby bardziej skuteczny niż te obrączki, ale zapewne też mniej wygodny :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lukass   
Nie wiem, jak bardzo głupi i zdesperowani muszą być ludzie, którzy dają takie prezenty dzieciom.

Prawdopodobnie jest to syndrom zwany potocznie przeze mnie jak i moich kolegów: "Polacus Fanaticus Catholicus" (oczywiście bez obrazy :( ), Cechują się tym że pokazują jacy są święci, pobożni, jak się afiszują swoją świętością. Tu właśnie widać "obrączki czystości" przecież to jeszcze dzieci są nie rozumieją (chyba :roll: ) "czystości" w tym znaczeniu, drugą sprawą jest to że ośmiolatkom jeszcze nie w głowie płeć przeciwna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Śmiać i płakać się chce...

przepraszam bardzo, ale czy znaczy to, że gdybym miał pecha i urodził się później, dostałbym taki prezencik na Komunię, to po odbyciu inicjacji seksualnej powinienem zdjąć tą obrączkę (czyli w wieku 10 lat, jak większość? :( )

Kościół powinien potępić ten zwyczaj, może to by podziałało - ponoć ludzie pobożni takie rzeczy kupują, to Kościół ma ich w mocy.... tzn. w opiece :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jedno ze zboczeń związanych z tak często u nas obecnym folklorem religijnym... ludzie myślą że od czegoś takiego ludziom przejdzie ochota czy popęd... dorośli skazują dzieci na nie wiadomo co, a one same bezwolnie sie godzą na to... kojarzy mi się z obecnym jeszcze kilkadziesiąt lat temu motywem żenienia dzieci przez rodziców...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
dorośli skazują dzieci na nie wiadomo co, a one same bezwolnie sie godzą na to...

Bezwolnie, bezwolnie - czyżbyś zapomniał jak to jest być dzieckiem? Z pewnych spraw dziecko sobie nie zdaje sprawy, nie rozumie ich i przez to polega na autorytecie rodziców, co może prowadzić do takich sytuacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ludzie myślą że od czegoś takiego ludziom przejdzie ochota czy popęd...

Właściwie to, te obrączki mogą być raczej źródłem zboczeń, a nie ochroną...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Konstanthinos XI, zwracam honor ;)

Właściwie to, te obrączki mogą być raczej źródłem zboczeń, a nie ochroną...

Jakich zboczeń? Seks w młodym wieku to jeszcze nie zboczenie. Myślę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Seks w młodym wieku to jeszcze nie zboczenie

co jak co, ale 8 lat to nie wiek na rozmysły o seksie.

Obrączka czystości chroni, dopóki dziecko nie wie o co w niej chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A może to taki zakazany owoc? Dzieciak w wieku 8 lat poznaje najtajniejsze tajemnice alkowy, właśnie z powodu tej obrączki, czystośc go będzie intrygowac...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.