Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Matura 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Norton   

WOS był trudny i były tam materiały nierealizowane w LO, wiadomo, że to rozszerzenie, ale nikt się chyba tego nie spodziewał ciekawe jaka będzie średnia z WOSu w tym roku w porównaniu z tamtym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Test był trudniejszy niż ten z przed roku. Przede wszystkim zadanie z wojskiem, a testowe do najłatwiejszych nie należały, w tamtym roku wystarczyło napisać co to za organizacja w tym już pełną polską nazwę, poprzeczka podniesiona do góry została. Rok temu wypracowanie było o biedzie i sposobach zapobiegania jej, więc temat rzeka, w tym roku owszem wypracowanie też do najtrudniejszych nie należało. Jednakże uważam, że o parę punktów będą z tego przedmiotu słabsze wyniki niż rok temu.

Akurat zadanie z wojskiem poszło mi bez problemów, trudne było , jak już wspomniałeś , zadanie z tymi organizacjami i zadania z Sądem - przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do wojska dzisiaj rozwiązywałem na spokojnie miałbym 3 punkty, bo bym Libanu i Konga nie rozpoznał, ale dopasowałem bezbłędnie tego opisy, co do organizacji to tej z Gruzją, Ukrainą etc. bym nie wiedział, a sądy to dla mnie banał. Mało pytań właśnie było z Konstytucji, a szkoda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
niebla   

Sądy też miały być dla mnie banałem,gdyby nie głupi bląd przy czytaniu pytania. Ubzdurałam sobie, że trzeba napisać sądy I i II instancji dla spraw cywilnych.

Nie mogę sobie darować tego błędu ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   

WOS był trudny bo bardzo dużo osób do zdaje, jest punktowany na wielu, niekoniecznie humanistycznych kierunkach.

Mniejmy nadzieję że podczas Matury 2009 będzie coś łatwiejszego 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
niebla   

Dzisiaj kolejny dzień matur- biologia, podobno masakrycznie trudna (słowa od prawie olimpijczyka), czyli ewidentnie widać, że poprzeczka została podniesiona. Jutro historia aż się boję myśleć co to będzie. Może chociaż ulitują się nad historykami i zrobią w miare prostą ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   

Mój historyk uważa, że będzie trudna, ponieważ jest nadmiar studentów na humanistycznych kierunkach i chcą zniechęcić potencjalnych maturzystów do zdawania historii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

Matura z historii ( zdawałem podstawową )była dość prosta , mam nadzieję na dużą ilość procentów ;):P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O historię proszę w temacie o historii : )

A tutaj ogólnie, może z innej beczki pytanie. Jakie macie tematy z j. polskiego na ustny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.