Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Matura 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko o wrażeniach i refleksjach dotyczących tegorocznej matury. Jak wam poszło na polskim oraz jaki jutro zdajecie język?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
jaki jutro zdajecie język?

Jutro zdaje się tylko angielski :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaki jutro zdajecie język?

Jutro zdaje się tylko angielski :arrow:

To przeformułuje, bo masz racje ; ) Jaki w ogóle zdajecie język? A, co do j. polskiego na jaki temat pisaliście?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Angielski rozszerzony ;p

a wziełam proste moją ukochaną Lalke ;p

podpasowali mi xD

//Adm. Zdania zaczynamy z dużej litery i interpunkcja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do tego tematu to był dziwny z tym snem, trudny nie był, ale dla mnie dziwny. Co do drugiego nie lubię pisać wypracowań z wierszy, ale te były dość jasne, oba się omawia, a przynajmniej powinno. Dodatkowo Oda to klasyka gatunku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mikalp   

Angielski dzisiejszy nie był taki zły.Najbardziej to boje się HISTORII, ale jeszcze tydzień czasu :arrow:).Jutro wos.Nie będzie może tak źle :arrow: .Tylko tematy wypracowań mnie przerażają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

Jeśli chodzi o polski to wybrałem temat 1 ( Oda) - jak dla mnie o wiele prostszy od 2 bo jak już gdzieś wspominałem z lekturami u mnie cienko.Angielski był w miarę prosty -powinno być dobrze. :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Ang roz. był prostszy niż pod. ;p Pisałam rozprawkę o autostradach xD

Jutro wos. Ciekawa jestem czy dadzą jakieś wypracowanie z kontekstem historycznym, no i z czego by mógł być? :confused_:

W tamtym roku nie było trudne, o biedzie, podać skutki historyczne itp.

Możeu UE?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
niebla   

Z UE może być przystąpienie Turcji do UE lub plusy i minusy wprowadzenia euro, ewentualnie temat będzie dotyczył nie przestrzegania Praw Człowieka - jak by nie patrzeć jest o tym głośno.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Podobno WOS dzisiaj był piekielnie trudny, jak zawsze uważany był za łatwy, ba nawet rozszerzony poziom był podobno łatwiejszy niż podstawowy to w tym roku przygotowano bardzo trudną maturę z tego przedmioty.

----

To zadanie z kontyngentami wojska za 5 punktów naprawdę b. ciężkie nikt się chyba tego nie spodziewał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mefiu100   

Masz Jarpenie całkowitą rację ... ale trudniejszy ,czyli pójdzie słabiej ,czyli tam gdzie potrzebny będzie wos , próg się obniży . Nie chwaląc sie z tego zadania z mapka 4 pkt będą ;p

//Adm. Rozpoczynamy pisać z dużych liter i się pisze potrzebnym, a nie po3bny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
niebla   

Matura była masakrycznie trudna, coś czuję, że już mogę się pożegnać z prawem i w ogóle UJ :),

Najbardziej załamało mnie, że pytania na poziomie podstawowym były oparte na konstytucji, którą mam w małym palcu a na rozrzeszeniu nie było praktycznie nic :/

Totalna porażka, obawiam się takieg samego poziomu trudności na histori co mnie dodatkowo dobija.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyli z WOSu zrobili rozszerzenie rzeczywiste..., bo zawsze była to najłatwiejsza matura...

Co do prawa UJ w tamtym roku 82.2% trzeba było mieć średnią z matury, ale nie tylko Tobie słabo poszło, wszyscy mówią to samo, więc pewnie progi aby się dostać będą mniejsze.

Nie spotkałem się z opinią, że WOS był łatwy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

To się spotkasz, ja uważam że rozszerzony, nie był wcale taki trudny, wystarczyło przejrzeć co trzeba, chociaż test do najłatwiejszych nie należał, ale wypracowania były spoko :)

Ps. Zauważyłam, że wszystko mi idzie niespodziewanie prosto, to podejrzane :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Test był trudniejszy niż ten z przed roku. Przede wszystkim zadanie z wojskiem, a testowe do najłatwiejszych nie należały, w tamtym roku wystarczyło napisać co to za organizacja w tym już pełną polską nazwę, poprzeczka podniesiona do góry została. Rok temu wypracowanie było o biedzie i sposobach zapobiegania jej, więc temat rzeka, w tym roku owszem wypracowanie też do najtrudniejszych nie należało. Jednakże uważam, że o parę punktów będą z tego przedmiotu słabsze wyniki niż rok temu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.