Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Maturalne tematy matura 2008 - typy

Rekomendowane odpowiedzi

lolaa   

Witam wszystkich :)

GEneralnie obstawiam parlamentaryzm 15-18 wiek ,moze w XX (tez tego jest sporo), relacje koscioła z państwem w okresie PRL-u, ale myśle również (nietsety ) o okresie napoleonskim,rewolucji francuskiej

Wczesniej typowałam koscioł 11-do niewoli awinionskiej badz z reformacjami.

Co uwazacie ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Jak Napoleon i rewolucja francuska to pikuś, ale jakoś wątpie.

A mam pytanko. Czy może się powtórzyć ten sam temat co był na próbnej historii tego roku? Te o powstaniach?

No i czy był kiedyś tamat o wojnach polskich w XVII wieku? Mam jakieś przeczucie, że mogą to dać. :idea:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lolaa   

Nie było jeszcze, również licze na XVII wiek(mój ulubiony :)).Jeśli mowisz,ze rewolucja jest nieprawdopodobna masz racje, jednak biorąc uwagę wczesniejsze matury, wszytsko jest możliwe.

A co sądzicie, o najmocniejszym wg mnie czyli rozwój parlamentaryzny 15-18 ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Możliwe, ale to temat nie bardziej na poziom podstawowy, tzn. wiesz, taki łatwy jest, a z porównaniu do tego co było w tamtym roku to już wogóle rybka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lolaa   

Wiesz może łatwy, ale wymaga kokretnej wiedzy,dat,reform,nazwisk-0 lania wody , duze pole do popisu (chociazby odwłujac sie na sytuacje sąsiadów czy poczatku parlamentaryzmu )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
niebla   

Ktoś zaproponował temat porównania rewolucji francuskiej do rewolucji z Anglii... małe prawdopodobieństwo, gdyż rewolucja francuska jest sama w sobie bardzo rozległym tematem a po za tym co one mają wspólnego? To prędzej porównanie zjednoczenia Włoch i Niemiec z XIXw. ale też już był.

rola kościoła w PRL też odpada, wydaje mi się, że czasy najnowsze są na wosie.

parlamentaryzm? chyba był podobny kiedyś.

jeżeli chodzi o kościół hm.. był temat dotyczący sporu o inwestyture więc teraz może być o reformacji [chyba nigdy nie było, łącznie w próbnymi]

Stawiam na wiek XVII, tematy związane z absolutyzmem bądz II RP [która mi najabrdziej odpowiada :)] ... ewentualnie kolonializm [oby nie]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
niebla   

Polska pierwszych Piastów jest kolejnym tematem, który mnie zabije !!

Rozbiry? chyba nie było a sam temat też nie jest taki zły ;D

Ja mam nadzieję, że chociaż ulitują się nad historią i pytania nie będą tak kosmiczne jak na wosie :/ .

Wie ktoś może ile % zdaję historię? i ile % rozszerzenie ? (abstrahując troszkę od tematu :))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   
Wie ktoś może ile % zdaję historię? i ile % rozszerzenie ? (abstrahując troszkę od tematu :))

A to nie tak jak wszędzie 30%?;)

Z tym, że jak masz historię roz. na dodatkowym, to nic się nie stanie jak jej nie zdasz. Oprócz tego, że spalisz się ze wstydu. :razz:

A może coś z gospodarczo-społecznych tematów, tylko jak tak, to jakie? Hm...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
niebla   

Chyba zle sformułowałam pytanie :) Chodziło mi o ilość osób zdających egzamin z historii ;).

Ja akurat mam historię obowiązkowa więc nie ma zmiłuj się ale zdać muszę !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lolaa   

slyszałąm coś o 10 % ale mozliwe, ze się myle:)

błagam o 17 wiek,reformacje, ewntualnie absolutyzm..chociaz to niech bedzie ostatczenosc(jeszcze nie doszłam).Polityka pierwszych piastów?Nie pasuje mi jakoś ten temat na mature :) A co macie na mysli mowiac o II Rp..tak troszke konkretniej ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Najwięcej jest niby z geografii i wosu, nas jest mało ;)

Też mam obowiązkową :) Damy radę, a co myślisz o tym co napisałam?:>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lolaa   

JA się przyłacze do dyskusji(owszem należe do tych upierdliwych :) ).

Jesli chodzi o temat społeczno gospodarczy to moze 16 wiek ? Kiedy rozpisałam sobie to wszystko okazało się że jest tego całkiem sporo.Według mnie jest to temat prawdopodobny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.