Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Maturalne tematy matura 2008 - typy

Rekomendowane odpowiedzi

Reinevar   

Witam wszystkich :D szukałem propozycji odnośnie tematów, jakie mogą pojawić się na maturze i oto trafiłem na Wasze forum :) odnośnie starożytności, to jedyny możliwy temat, jaki mógłby się ewentualnie pojawić, to ewolucja ustroju Rzymu;> ja bym jednak bardziej obstawiał II RP, bo chyba jeszcze nigdy tak naprawdę nie było;> a tematów z tego zagadnienia może być mnóstwo:) polityka zagraniczna, gospodarka itd:) albo coś z PRL-u...chociaż wolałbym nie :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

PRL myślę bardziej pod WOS w takim sensie, że najnowsza historia jest na tamtej maturze realizowana oczywiście to żadna przeszkoda by była na historii, ale uważam, że nie.

II RP w sumie możliwa, bo rzeczywiście nie była, chociaż na próbnej 2 lata temu był okres międzywojenny jako taki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Na maturze z historii może być o roku 1968 w Polsce (strajki studentów) oraz na świecie (rewolucja obyczajowa) - z tego powodu, że mamy 40 rocznicę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Na maturze z historii może być o roku 1968 w Polsce (strajki studentów) oraz na świecie (rewolucja obyczajowa) - z tego powodu, że mamy 40 rocznicę.

Nie przypominam sobie by dawali tematy rocznicowe. Przekartkować można, ale moim zdaniem to wątpliwe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
niebla   

Też myślałam nad podobnym tematem :) Tylko wydaje mi się, że byłby bardziej rozbudowany i ewentualnie z jakimś porównaniem np do utraty niepodległości podczas II WŚ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę tematów z historii:

1. Omów rozwój terytorialny państwa polskiego w okresie piastowskim.

2. Wojny i wojsko Rzeczpospolitej pod koniec XVI i w XVII wieku.

3. Przywileje i ich wpływ na I RP.

4. Przedstaw problemy Rzeczypospolitej szlacheckiej na tle przemian zachodzących w Europie XVII wieku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Może być jakieś pytanie, albo temat wypracowania z historii dotyczące państwa Izrael..

13 maja w tym roku będzie obchodzić swoje 60 urodziny. :)

Albo konkretnie tematyka żydowska może dominować na maturze z historii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na maturze będzie przede wszystkim historia Polski, a nie Izraela zawsze tak było nie widze powodów by było inaczej na rzecz jakiegokolwiek państwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to tematów jest wiele, wolałbym żeby to były tematy przekrojowe - mam dylemat - zastanawiam się czy tematy esejów bazują generalnie na Polskiej Historii?Czy mogą pojawić się zupełnie inne zagadnienia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.