Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
AmonGoeth

Parszywa Dwunastka

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie chciałbym poznać wasze opinie na temat procesu norymberskiego,a mianowicie czy wszyscy spośród dwunastki skazanych na śmierć zasłużyli na wyrok,kto jeszcze powinien usiąść na ławie

oskarżonych itd.

Dwunastka skazanych na śmierć to:

Martin Bormann [sądzony zaocznie]

Hans Frank

Wilhelm Frick

Hermann Göring uniknął kary popełniając samobójstwo

Alfred Jodl

Ernst Kaltenbrunner

Wilhelm Keitel

Joachim von Ribbentrop

Alfred Rosenberg

Fritz Sauckel

Arthur Seyss-Inquart

Julius Streicher

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie!!! Tutaj będziemy pisać o skazańcach,w tamtym temacie nie ma ani słowa o tym,jeżeli moderator się nie zgodzi to niech usunie lu zamknie wątek,ewentualnie może zmienić tytuł.I nie martw się o opcji szukaj słyszałem nie raz ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tryton65   

No ja nie zgodze sie z wyrokiem na Fritz Sauckel-jak czytalem jego biografie to raczej nie przyczynil sie

specjalnie do mordowania wiezniöw.Wykorzystywanie wiezniöw jeszcze nie wydaje mi sie powodem by

wydac wyrok smierci.

To juz raczej Albert Speer powinien wisiec bo do konca intensywnie pomahal Hitlerowi z pelnym tego

przekonaniem i zaangazowaniem.

Martin Bormann [sądzony zaocznie] -byl wyjatkowa kanalia

Hans Frank -jak wyzej,juz chocby aresztowanie i zaglada polskich profesoröw UJ jest uzasadnieniem wyroku...

Wilhelm Keitel -z tego co pamietam podpisal osobiscie rozkaz zabijania komisarzy bez sadu...

Joachim von Ribbentrop - tu bym sie zastanowil,

Arthur Seyss-Inquart -chyba za to ze rostrzelal zakladniköw z tego co pamietam paru...chyba co drugi oficer

na froncie wschodnim rostrzelal wiecej....no przesadzam ale mysle niewiele...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Loix   

Alfred Jodl został skazany a był niewinny ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Loix   

Zabijając dla przykłady zeszliśmy do ich poziomu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Bormann, Rosenberg, Seyss-Inquart, Kaltenbrunner[jedyny esesman na ławie oskarżonych-szok!] i Frank od razu na stryczek mogli iść. Bez żadnego procesu, to co oni nawyczyniali-to starczyłoby na parędziesiąt tysięcy KS...

Reszta to ja nie wiem co tam robi.

A czy komisarze nie byli kanaliami? To było jak gestapo. A kto gestapowców brał do niewoli?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Loix   

Wydaje mi się że to alianci powinni być tym światełkiem pokoju i sprwiedliwości w ciemnym tunelu bezprawia i pokazać że sprawiedliwość wojnę przeżyła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.