Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andrzej

Podatek liniowy

Rekomendowane odpowiedzi

Granat   
Nie ukrywam, że mam głęboką nadzieję, że ludzie zaczną myśleć, liczyć i rozejrzą się dookoła (np. na sąsiednie kraje). I spojrzą perspektywicznie, co dla Polski wróży hamowanie w ten sposób (i w inne również) rozwoju gospodarczego. Podejrzewam jednak, że moja nadzieja jest płonna.

Będą narzekać, ale po kilku latach sami się przekonają ;] Niestety taki jest nasz naród, "mentalność Kalego "...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Przeciez nie bedzie liniowego. Koalicjant nie chce. Politycy PO też pewnie nie wszyscy tacy przekonani do pomysłu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Przeciez nie bedzie liniowego. Koalicjant nie chce. Politycy PO też pewnie nie wszyscy tacy przekonani do pomysłu.

Będą 2 stawki podatkowe w tym jedna niska dla ponad 90% obywateli... to dla mnie jest jak liniowy... System zostanie uproszczony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To nawet będzie dotyczyć ponad 95% obywateli... to taki niby liniowy, bo zostaną progresywne VATy i ulgi nieliczne. Chyba, że będzie inaczej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   

"Niby" liniowy - oj pod to można duuużo podciągnąć. obecnie większość społeczeństwa też płaci jednolitą stawkę, więc gdzie zmiana? W poszerzeniu tej grupy? A co to za różnica?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
"Niby" liniowy - oj pod to można duuużo podciągnąć. obecnie większość społeczeństwa też płaci jednolitą stawkę, więc gdzie zmiana? W poszerzeniu tej grupy? A co to za różnica?

Ale teraz mamy 3 stawki, a będziemy mieć 2 ci z obecnego 2 progu będą się łapać do 1, a Ci z 1 będą płacić mniej, bo ma być troche obniżony. Więc będą wymierne korzyści.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   

Ale do obietnic o podatku liniowym ma się to nijak:) Dowód na to jak PO traktuje wyborców.

Ciekaw jestem tego obniżenia podatków i zlikwidowania podatku Belki przy jednoczesnych podwyżkach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale do obietnic o podatku liniowym ma się to nijak:) Dowód na to jak PO traktuje wyborców.

Ciekaw jestem tego obniżenia podatków i zlikwidowania podatku Belki przy jednoczesnych podwyżkach...

To była kampania sprzed 2 lat, w tej o liniowcu tyle niebyło, z PSL noi z wetem, które prezydent zapowiedział to się nieuda to trzeba zaakceptować po prostu. Podatek Belki zostanie zlikwidowany nikt się z tego niewycofał, a od 2009 r. mamy podatek dla zdecydowanej większości społeczeństwa liniowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   

Teraz też mamy podatek dla zdecydowanej większości społeczeństwa liniowy :)

W tej kampanii PO w ogóle niewiele mówiło o programie, a uwagę poświęcało na opluwanie całkiem dobrego rządu. A co do tego podatku od 2009... pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam zupełnie odmienne odczucia, zupełnie odmienne, ale nikt mnie nieprzekona, że białe jest czarne, a czarne jest białe.

Podateki:

Skala podatkowa w roku 2007

19%, 30% i 40%

Od 2009 r.

18% i 32%

Czyli w Polsce wszyscy będą płacić mniejsze podatki, a do tego w 2009 r. zniknie podatek Belki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Czyli w Polsce wszyscy będą płacić mniejsze podatki, a do tego w 2009 r. zniknie podatek Belki.

Jak ładnie to okreslił Lizander:

pożyjemy, zobaczymy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czyli w Polsce wszyscy będą płacić mniejsze podatki, a do tego w 2009 r. zniknie podatek Belki.

Jak ładnie to okreslił Lizander:

pożyjemy, zobaczymy

Rozumiem, tel ten post nic niewniósł do dyskusji. Stawki podatkowe na 2009 r. są niemalże zaklepane i myśle, że na 99% nieulegną zmianie, do tego podatek Belki to nie są jakieś gigantyczne dochodu dla państwa więc wraz z tymi stawkami podatek Belki powinien zniknąć. Ciekawi mnie czy po obniżce podatków zwiększą się wpływy do budżetu? W Rosji o ile dobrze pamiętam po wprowadzeniu liniowego się zwiększyły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Ciekawi mnie czy po obniżce podatków zwiększą się wpływy do budżetu?

Przeciez to jest mikroskopijna zmiana. Dla uzyskania efektu opisanego przez krzywą Laffera potrzebna byłaby radykalna zmiana, a nie taka kosmetyka. Dlatego jestem sceptyczny co do pomysłow PO.

[ Dodano: 2007-11-26, 23:07 ]

W Rosji o ile dobrze pamiętam po wprowadzeniu liniowego się zwiększyły

To nie ejst kwestia "liniowości" tylko wysokości obciązeń podatkowych. Mozna przecież wprowadzic podatek liniowy w wysokosci 99% i efekt bedzie dla gospodarki i budżetu opłakany mimo, ze bedize "liniowo".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie czy po obniżce podatków zwiększą się wpływy do budżetu?

Przeciez to jest mikroskopijna zmiana. Dla uzyskania efektu opisanego przez krzywą Laffera potrzebna byłaby radykalna zmiana, a nie taka kosmetyka. Dlatego jestem sceptyczny co do pomysłow PO.

Rozumiem, ale mimo wszystko oznacza to obniżkę, wiele osób z II progu załapie się do I teraz. Na pewno system zostanie uproszczony. Jednak nienazwałbym tego mikroskopijną zmianą, bo z 40 na 32 to naprawdę dużo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.