Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gnome

Stawka większa niż życie

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

Jako, że dzisiaj widziałem pierwszy odcinek (właściwie to chyba dopiero drugi raz) Stawki postanowiłem założyć temat dotyczący tego co by nie było jednego z najbardziej kultowych (cokolwiek to oznacza) seriali w historii naszej telewizji.

Mimo, że propaganda aż wrzeszczy z tego serialu to jednak jakoś człowiek to ogląda i zastawia się dlaczego teraz nie można nagrać dobrego serialu osadzonego w realiach historycznych (oczywiście już bez propagandowej "wkładki")?, no i ta muzyka :roll:

A co wy sądzicie na temat tego serialu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jako, że dzisiaj widziałem pierwszy odcinek (właściwie to chyba dopiero drugi raz) Stawki

Dopiero drugi raz?! Klossa i spółkę widziałem już ładne paręnaście razy, i za każdym razem oglądam z równie wielką przyjemnością. Świetne role Mikulskiego i Karewicza na długo pozostają w pamięci. Sprawnie nakręcone, bez zbędnych dłużyzn a'la TTS. W mojej ocenie jeden z najlepszych seriali w historii polskiej telewizji. Co do propagandy. Gdyby się tak uprzeć, to w każdym z filmów historycznych czy też niby historycznych można by znaleźć różne przekłamania i nieścisłości. Dla mnie jest to najzwyczajniej w świecie dobry serial sensacyjny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
no i ta muzyka :roll:

Miałem kiedyś na pocztówce dźwiękowej występ St.Mikulskiego,który śpiewał piosenkę z czołówki ,ale nie pamiętam kto napisał tekst.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Dopiero drugi raz?! Klossa i spółkę widziałem już ładne paręnaście razy, i za każdym razem oglądam z równie wielką przyjemnością. Świetne role Mikulskiego i Karewicza na długo pozostają w pamięci. Sprawnie nakręcone, bez zbędnych dłużyzn a'la TTS. W mojej ocenie jeden z najlepszych seriali w historii polskiej telewizji. Co do propagandy. Gdyby się tak uprzeć, to w każdym z filmów historycznych czy też niby historycznych można by znaleźć różne przekłamania i nieścisłości. Dla mnie jest to najzwyczajniej w świecie dobry serial sensacyjny.

Chyba masz rację, Albinosie.

Ale gdybyśmy ukuli taką konwencję, filmy "lufy i saperki". to może odczepiliby się od nas wszelkiego typu narodowcy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Dopiero drugi raz?!

Drugi raz z dosyć prostej przyczyny jak byłem młodszy jakoś nie doceniałem stawki (wolałem Pancernych i chyba nadal tak jest) ale jakiś rok temu widziałem całą serię (wcześniej były to z reguły pojedyncze odcinki) i zmieniłem zdanie :mrgreen: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bartecki   

Właśnie, Mikulski i Karewicz (chociaż moim zdaniem lepiej gra Karewicz, ciekawsza rola :D ), muzyka, dobry scenariusz, i człowiek z zaciekawieniem ogląda "zmieniającego na tyłach losy wojny" J-23 :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Świetny serial, nie wiem, czemu ludzie tak nim gardzą. Odcinki, zwłaszcza o roku 1945 np. ''Poszukiwany Gruppenfuhrer Wolf'', czy ''Akcja >>Liść Dębu<<'' albo ''Oblężenie''. Świetny serial, w każdym odcinku jest akcja, gra Mikulskiego i Karewicza jest świetna, serial przebija dla mnie na calej linii ''Kompanię Braci'' albo ''Twierdzę szyfrów''. Muzyka też, wprowadzająca w klimat, nieśmiertelna i zawsze identyfikująca się z Klossem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Stawka jest rewelacyjnym serialem, a propagandę można mu wybaczyć, bo takie były czasy i bez tych przekłamań serial nie miałby sznas ujrzeć światło dzienne, a my stracilibyśmy przednią zabawę.

Edytowane przez Rycerz1984

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mimo, że propaganda aż wrzeszczy z tego serialu to jednak jakoś człowiek to ogląda i zastawia się dlaczego teraz nie można nagrać dobrego serialu osadzonego w realiach historycznych (oczywiście już bez propagandowej "wkładki")?

A mnie akurat propaganda w tym serialu nie przeszkadza, bo to co wyczyniają aktorzy spycha propagandę gdzieś na sam koniec świadomości. Propaganda to mnie irytuje do granic wytrzymałości w pancernytch. Stawka po prostu serial miażdży, a zwłasza dialogi. każde pojawienie się Brunnera i jego rozmowy z Klossem wbijają w fotel. Tekst Brunnera: No nie mogę patrzeć na bitego człwieka - krótka pauza i dokończenie kwestii - Jak bije ktoś inny". Albo Kloss do Brunnera "Schowaj tą pukawkę durniu, póki jeszcze mam ochotę z tobą rozmawiać. Sposób w jaki oni wypowiadają te kwestie, gra ciałem, mistrzostwo świata, albo tekst Brunnera w fabryce do Klossa "Ty szmato, ty szczurze". Pozostali aktorzy równie świetni. Ci aktorzy o lata świetlne wyprzedzają dzisiejsze aktorzynki grające w telenowelach.

Stawka jest ciekawa, każdy odcinek jest dopracowany, intrygi wciągające. Nie brakuje też wpadek, zwłaszcza sprzętowych np. AK47 w 1945 roku, ale na tamte lata ten serial był czymś niesamowitym, a nawet dziś na tle obcenie kręconego w Polsce chłamu, serial robi wrażenie.

Dlaczego dziś nie potrafimy nakręcić podobnego serialu do świetnych, choć przekłamanych produkcji PRLu. Odpowiedź jest chyba prosta. Dziś nikomu nie zależy na opowiadaniu polskiej historii, a na pewno nie w sposób mogący rozbudzać patriotyzm i dumę narodową. Skoro niektóre wpływowe środowiska otwarcie mówią, że patriotyzm jest jak rasizm, nie ma się czemu dziwić, że Polskie kino lawinowo zarzuca nas durnymi komediami romantycznymi, telenowelami lub serialami na zachodniej licencji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Oglądam to dziełko raczej z przymrużeniem oka . Pamiętam jeszcze teatr telewizji z Mikulskim w roli głównej , ale w innej obsadzie. Mogę szczerze powiedzieć , że znam go na pamięć i z niecierpliwością czekam na ulubione cytaty. Cały wic polega na tym aby była dobra zabawa bez politycznych podtekstów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.