Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
pepe289

Dobre strony A. Hitlera

Rekomendowane odpowiedzi

Adolf Hitler miał napewno niesamowitą osobowość charakteryzująca sie niezwykłą charyzmą oraz był dobrym mówcą.Ameryki nie odkryłem i nalezy takze zastanowić sie czy to akurat dobre strony.Napewno tez jak osoby wyzej zauwazyły powstrzymał sie szerzacy chaos w Republice Weimarskiej przezwyciezył kryzyz polityczny i napewien czas wyprowadził Niemcy na prostą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
To fakt był dobry mówcą i poszedł za nim niczego nie pojmujący naród niemiecki.

Biedny, nieświadomy niemiecki naród :)

Nie przeszkadzało mu futro po niemieckim Żydzie czy zakład po poznańskim Polaku, jednak w pewnym momencie zaczął przeszkadzać Hitler.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
zlikwidował bezrobocie, wybudował autostrady - to plusy, które potrafię wymienić.

Tyle, że nadal to plusy będące konsekwencją polityki Hitlera. Można by chyba rzec "plusy naciągane".

Jednym zlikwidował bezrobocie, innych usunął z życia publicznego (lub życia sensu stricte ;) )

Jednym zbudował autostrady, innych ogołocił z majątków, fortun i biżuterii.

Jednym wprowadził porządek, innych zaprowadził do obozów.

Ciekawym i chyba najważniejszym zagadnieniem, które należy wziąć pod uwagę oceniając przedwojennego Hitlera jest jego działalność na polu gospodarczym. Ta działalność nie była żadną "dobrą stroną" Adolfa Hitlera. To był cały czas ten sam Adolf Hitler realizujący z góry założony program - Rozwój gospodarczy-> rozwój militarny->Lebensraum

Nawiasem mówiąc o Słowacji też gdzieniegdzie jest napisane, że w "pod rządami" Hitlera dobrze prosperowała, bo Niemcy dokonywali na jej terenie inwestycji. Nie wskażę jednak teraz gdzie to widziałem.

Podobnie zresztą Zakopane - niemiecki kurort wypoczynkowy w czasie IIWŚ - dotknęły niemieckie porządki. Nie wiem jednak czy ktoś już pokusił się o syntezę niemieckich działań gospodarczych w tym rejonie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Każdy człowiek ma zalety ale także wady. To, że Adolf nie pił i nie palił nie oznacza,że mógł zabijać niewinnych ludzi.

A tak przy okazji - to był niesamowity tchórz - kazał wybudować podziemne miasto, aby tam się schronić po ewentualnej wygranej wojnie ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

taki urok dyktatur, szerzej władz, że na czas wojny przewidują takie schronienie by nawet w wypadku najcięższego z możliwych ataków móc dalej funkcjonować, działać czy rozkazywać, by nadal można było dyrygować wojskiem, czy korzystać z informacji. Nic nowego pod słońcem. Amerykanie mają swoje skały gdzieś w górach, Rosjanie także mieli i pewnie cała masa innych krajów. Jedne mniej inne bardziej tajne.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż się pytam co tu ma do rzeczy - śmiertelność?

Kwestii wybudowania bunkrów i schronień dla władz i dowództwa - nie ma co komentować, bo nijak z tego nie wynika tchórzostwo, a jedynie przezorność i realizm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Z książki spod choinki dowiedziałem się, że charakterystyczny 20 l kanister zawdzięczamy jemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Oczywiście wojny które rozpętał Hitler były złe ale zobaczmy co uczynił wewnątrz III rzeszy. Kampanie w których nakłaniano kobiety aby poszły na badania raka piersi. W Polsce jak najbardziej takie coś jest potrzebne bo wiele kobiet z własnej tępoty nie pójdzie się zbadać a potem ona sama musi cierpieć i jej bliscy..

Hilfswerk Mutter und Kind- Dzieło pomocy matce i dziecku. Nie wiem ile matka mogła z tej pomocy otrzymać pieniądze, może ktoś mnie rozjaśni ale pewnie małe kwoty to nie były i czy ta pomoc była tyko dla matek samotnych czy też dla pełnych rodzin? Czy Polska prowadzi podobne działania które mają na celu pomoc matce? No darujmy sobie matkę która ma męża ale samotna? Jaką ona może pomoc od państwa utrzymać? Prawie żadną, to jest porażka.. I dziwią się że jest niż demograficzny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Hilfswerk Mutter und Kind- Dzieło pomocy matce i dziecku. Nie wiem ile matka mogła z tej pomocy otrzymać pieniądze, może ktoś mnie rozjaśni ale pewnie małe kwoty to nie były i czy ta pomoc była tyko dla matek samotnych czy też dla pełnych rodzin?

(...)

Również dla pełnych rodzin.

(...)

Czy Polska prowadzi podobne działania które mają na celu pomoc matce?

(...)

Prowadzi zarówno w polityce fiskalnej, jak i poprzez pomoc społeczną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Projekt tego typu kanistra był wcześniejszy o kilka lat, względem dojścia Hitlera do władzy.

Można jakieś szczegóły ? Bo to był podobno efekt tajnego programu na osobisty rozkaz Adiego. Jak jest jak piszesz, to mój post nadaje się do tematu "III Rzesza a PRL".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.