Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Filmy fabularne o RON-ie

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Jeżeli znacie filmy fabularne lub seriale o RON-ie to podajcie ich tytuły,bo taki barwny okres w historii Polski a filmów jak na lekarstwo.

Ja pamiętam:

1- Potop

2- Pan Wołodyjowski

3- Ogniem i mieczem

4- Kanclerz

5- Czarne chmury

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Kiedyś puszczali taki serial "Rycerze i rabusie" (z T. Stockingerem), tam zdaje się, rzecz dzieje się w na przełomie XVI i XVII wieku (bohaterowie wspominają gdzieś o wielkim bogactwie Jana Zamoyskiego).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

"Ojciec Królowej" Film o teściu Jana III Sobieskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam bardzo fajny serial pt. "Crimen" z Lindą w jednej z głównych ról.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Jeszcze przypomniał mi się film-"Oko proroka"

A "Crimen" fajny serial.Taki dziwny miał klimat.

P.S.-Mało tych filmów o Polsce szlacheckiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

"Podhale w ogniu" film z 1955 roku, w reżyserii Jana Batorego.

Rzecz o powstaniu pod wodzą Kostki-Napierskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
"Podhale w ogniu" film z 1955 roku,

Nie oglądałem, nawet nie wiedziałem, że taki film istnieje.

Był taki film dla młodzieży, "Szwedzi w Warszawie".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"1612"kroniki wielkiej smuty.Film rosyjski z husarią w roli głównej z 2007r.Historia w dużym stopniu zniekształcona,Żebrowski jako hetman,a jedynym hetmanem ,który przebywał w tym czasie pod Moskwą to JKCh a o tym ani słowa(w jednym momencie pada tylko nazwisko Sapieha).Jakiś wieśniak Andriej trafił kulą w skład prochu i zlikwidował pół chorągwi hetmańskiej pod jakąś wioską.Tytułowa bitwa wogóle niepokazana,tylko skomentowana jako wielkie zwycięstwo nad najeźdźcą,a w rzeczywistości bodajże gdy JKCh stracił tabor w uliczkach Moskwy ,z żywnością dla oblężonych na Kremlu bez paniki się wycofał.Może by tak napisać petycje do naszego rządu o film "4 lipca 1610"(niech już będzie Wajda czy Hoffman),bo "1612"zafundował Putin.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Żebrowski jako hetman,a jedynym hetmanem

Jeżeli dobrze pamiętam to w filmie nigdzie nie jest wymienione, że Żebrowski gra hetmana, ot kolejny polski awanturnik, szukający sławy, na pewno jakiś magnat, którzy poszli na dymitriadę.

Może by tak napisać petycje do naszego rządu o film "4 lipca 1610"(niech już będzie Wajda czy Hoffman),

Tylko nie Hoffman, spartolił "Ogniem i mieczem".

"1612"

Praktycznie to film o Rosji z małym epizodem polskim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem akcja filmu "Matka Joanna od aniołów" nie toczy się w czasach RON?

I jeszcze film "Panienka z okienka", akcja dzieje się w XVII wieku w Gdańsku. Stary film, trochę naiwny, ale bardzo malowniczy :P

A mariuszdragula ma rację, przydałby się dobry, długometrażowy film o RON'ie. Może Wajda dałby radę nakręcić... Bo Hoffmana, podobnie jak Pancerny bym pogonił ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Słowo hetman w odniesieniu Żebrowskiego pada na pewno w 1godz.i 2min. filmu(właśnie to sprawdziłem),później bodajże też.Husaria według reżysera filmu(czytałem wywiad)jest całą nadzieją na to by film odniósł sukces i rzeczywiście przewija się ona przez cały czas i ja osobiście nie nazwałbym tego małym epizodem(choć są główniejsze epizody).Wysłać komuś wypaloną płyte z tym filmem(ale ostrzegam,że nuda) ,bo w kinach się go nie doczekamy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
A czy przypadkiem akcja filmu "Matka Joanna od aniołów" nie toczy się w czasach RON?

Tak, akcja również dzieje się w XVII wieku.

Słowo hetman w odniesieniu Żebrowskiego pada na pewno w 1godz.i 2min. filmu(właśnie to sprawdziłem),później bodajże też.Husaria według reżysera filmu

"1612" oglądałem jeden raz, film mi się nie podobał, chętnie porozmawiam o każdym innym filmie wymienionym w postach, bo film "1612" jest jednak o historii Rosji.

Wysłać komuś wypaloną płyte z tym filmem(ale ostrzegam,że nuda) ,bo w kinach się go nie doczekamy.

Ojej, tutaj takie rzeczy? Chyba nie chcesz by rotmistrz Pancerny walną buzdyganem w stół, a z oczu poleciała w Twoją stronę czerwona smuga gniewu!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zauważ Waszmość ,że na tej stronie jeszcze nikt,nigdy nie napisał więcej niż dwóch zdań na temat jakiegokolwiek filmu.Płyta miała być gratis myślałem,że jesteśmy już w jednej kompaniji i walk nie będzie, taką 5-metrową osike musiałbym kilka tygodni drążyć,a czasu mi brak.Słyszeliście może jak podczas promocji książki"Viktoria"H.Harasimowicza w 2007r.(czytali ją w całości w radiu "Zet") pojawiła się w necie plotka,że tym tematem(JanIIIS.) ma się zająć Mel Gibson ale wkrótce pojawiła się kolejna plotka,że być może był to chwyt w promocji książki,prawdy nie znam.W końcu świat by się dowiedział...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Słyszeliście może jak podczas promocji książki"Viktoria"H.Harasimowicza w 2007r.

I okazało się, że książka to dno totalne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Zauważ Waszmość ,że na tej stronie jeszcze nikt,nigdy nie napisał więcej niż dwóch zdań na temat jakiegokolwiek filmu.

No to może teraz trochę podyskutują.

ma się zająć Mel Gibson

Na razie sprawa przycichła, może wreszcie pokażą prawdziwy atak husarii, piechotę w szyku tercios, bo jak patrzę na atak husarzy w "Ogniem i mieczem" to wygląda jak banda, bez składu i ładu. Jedynie w "Potopie" jest kilka ujęć pokazujących wojsko w szyku bitewnym.

że jesteśmy już w jednej kompaniji i walk nie będzie,

A są?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.