Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Norton

Najlepszy czarno - biały film

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

"Control"- owacje na stojąco! Anton Corbijn zrobił kapitalny film. Nie jest to film lekki, opowiada przecież o Ianie Curtisie. Zdjęcia są doskonałe. Klimat stworzony przez czerń i biel jest niezwykły. Jeśli się nie mylę, Anton Corbijn zrobił teledysk Joy Division do piosenki "Atmosphere" (również czarno-biały). Zdjęcia powalają na kolana. Reżyser to fotograf, więc ma oko i niesamowite wyczucie. Byłam pod ogromny wrażeniem tej produkcji, ostatnia scena to mistrzostwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy też się zaliczają, ale najbardziej lubię.... filmy archiwalne z II wojny światowej(choć już je "kolorują") ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Może nie jest najlepszy, ale dobry. Dla zainteresowanych kinem polskim, jak i kinem w ogóle to chyba "lektura obowiązkowa". O czym mówię? "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy, w roli głównej aktor legenda- Cybulski- często nazywany polskim Jamesem Deanem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Truposz, Jima Jarmuscha! Genialny, młody Depp, klimatyczna muzyka Neila Younga, a wszystko to taki postmodernistyczny western... choć nie do końca, bo bardziej to właściwie film psychologiczny. Jarmusch w najświetniejszej formie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

"Frankenstein junior" czyli "Młody Frankenstein" Mel Brook'sa. Wilder i Feldman wymiatają!

No i tekst z trailera: "Frankenstein junior in white and black (no offence)!"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Wiele polskich filmów mi się podoba, w tym:

-'Raj na ziemi'

-'Kanał'

-'Popiół i diament'

-'Na białym szlaku'

Ale za najlepszy uznam 'Dyktatora'. Kreacja Chaplina była bardzo niezwykła, sam film urzekł mnie bardzo.

Ale na dobrą sprawę-nie ma dla mnie ulubionego z czarno-białych. Coś w nich jest, taka nuta przeszłości. Tego były dla mnie pozbawione kolorowe filmy lat 60. i 70.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Faktycznie "Sami swoi" i kontynuacja jest naprawdę dobrą komedią. Myślę, że dzisiaj na razie (wg mnie) może konkurować z "Sami swoi" tylko "Ranczo".

Jednym z lepszych filmów jest "Próba mikrofonu" - dziennikarz radia zakładowego przeprowadza wywiad z pracownikami zakładu n.t. socjalistycznego porządku w zakładzie PRL-u: jak to było naprawdę. Godny polecenia film dla wszystkich zainteresowanych historią PRL.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Siódma Pieczęć"

"Casablanca"

"Pół żartem, pół serio"

"Mężczyźni wolą blondynki"

"Kacza zupa"

"Noc w operze"

"Noc w Casablance"

"Zezowate szczęście"

"Hydrozagadka"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2008 o 10:52 PM, Jarpen Zigrin napisał:

Zapomnieliście chyba o tych kultowych filmach:

1. Przeminęło z wiatrem

2. Bunt na Bounty

 

W przypadku "Przeminęło..." to akurat Jarpen trafił kulą w płot.

To był film kolorowy, co więcej - uhonorowany Oscarem za te kolorowe zdjęcia i ujęcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
saturn   

Mnie jakoś sentymentalnie utknęły w pamięci takie perełki jak:

Pociąg - Jerzy Kawalerowicz 1959 

Pętla - Wojciech Has 1958

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakober   

Ja z kolei wymieniłbym z polskich filmów czasów minionych:

"Rejs" Piwowarskiego,

"Jak to się robi" Kondratiuka,

"Prawo pięści" Jerzego Hoffmanna i Edwarda Skórzewskiego,

"Baza ludzi umarłych" Petelskiego.

 

Z zagranicznych produkcji z kolei:

"Ptaki" Hitchcocka,

"Casablanca" Curtiza,

"Siedmiu samurajów" Kurosawy.

 

Poza tym ze współczesnych producji:

"Sin City" Rodrigueza (wiem, że nie jest typowym czarno-białym, ale w świetnej konwencji filmu noir) oraz "Zimna wojna" Pawlikowskiego (tą widziałem w kinie w wersji obcojęzycznej - świetny film w odbiorze również dla publiczności zagranicznej, do tego świetne kadry, prowadzenie kamery i fabuły - naprawdę perła na tle współczesnego kina).

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, saturn napisał:

Pętla - Wojciech Has 1958

 

W zasadzie to z 1957 roku, różnica drobna bo 1958 r. to rok premiery, ale warto w przypadku filmów podawać rok produkcji zważywszy, że bywały czasy gdy film długo czekał na swych widzów.

 

8 godzin temu, jakober napisał:

"Ptaki" Hitchcocka

 

A to nie był film robiony w kolorze? Pytam z ciekawości bo sam nie jestem pewien.

 

Zresztą po co te swary, wiadomo, że taki plebiscyt wygrywa David Griffith. :B):

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.