Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Ahnenerbe - dziedzictwo przodków

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Specjalna jednostka SS,która zajmowała się szukaniem w historii ,wszystkiego co wiąże się z kulturą germańską i wdrożeniem obyczajów Germanów do systemu wychowawczego młodzieży niemieckiej, zwłaszcza zaś kandydatów do SS.Prowadzili wykopaliska archeologiczne,zajmowali się przejmowaniem dziedzictwa kultury światowej.

Na polecenie Hitlera jedna sekcja Ahnenerbe zajmowała się badaniami natury ezoterycznej i okultystycznej.Wiem ,że Hitlerowi zależało na zdobyciu Św.Włóczni ,oraz Św.Graala.

Wiecie może jakie były wyniki tych poszukiwań?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Wiecie może jakie były wyniki tych poszukiwań?

Co nieco wyszperałem w internecie, może Cię zaciekawi:

http://teksty.gildia.pl/belphegor/ahnenerbe

http://www.greendevils.pl/rozne/hyperborea...wa_szwabia.html

zajmowała się szukaniem w historii ,wszystkiego co wiąże się z kulturą germańską i wdrożeniem obyczajów Germanów do systemu wychowawczego młodzieży niemieckiej, zwłaszcza zaś kandydatów do SS.Prowadzili wykopaliska archeologiczne,zajmowali się przejmowaniem dziedzictwa kultury światowej.

Kopali m.in. w Biskupinie, Ciechanowie i Lutomiersku koło Łodzi, ale nic nie znaleźli, oprócz śladów obecności Słowian. Pokopali, pokopali i zostawili. Korzeni germański szukała też niemiecka wyprawa do Tybetu z 1938 roku pod dowództwem Ernsta Schafera.

Ahnenerbe często wykorzystywano, jak jednostkę składającą się w sumie z cywilów, do celów wywiadowczych, transportu zaszyfrowanych raportów itd. Byli wśród nich wybitni profesorowie, archeolodzy, ludzie, którzy za pomocą tej organizacji chcieli zdobyć pieniądze na prowadzenie własnych badań, byli też zbrodniarze jak ostatni zwierzchnik Ahnenerbe został skazany w Norymberdze za współudzial w eksperymentach doktora Mengele, ale też naiwni idealiści jak dr Otto Rahn- fanatyczny wielbiciel legendy św. Graala.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Co nieco wyszperałem w internecie, może Cię zaciekawi

Na pewno.

Kopali m.in. w Biskupinie,

Chcieli na siłę udowodnić,ze Biskupin zamieszkiwali Germanie.

Czy faktycznie Hitler był takim fanatykiem okultyzmu.Czytałem ,że Himmler i Hilter chcieli założyć Zakon SS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Czytałem ,że Himmler i Hilter chcieli założyć Zakon SS.

Słynny Czarny Zakon SS. :) O ile mi wiadomo, to czysta fantasmagoria Himmlera, który (poza tym, że uważał się za kolejne wcielenie Henryka I Ptasznika) chciał swojej organizacji nadać pewną formę otoczki elitarności, niezwykłości, tajemniczości- był, wg. mnie, narwanym, rzeczywiście wierzący w okultyzmy wizjonerem. Na ile Hitler był zafascynowany wszystkimi tymi legendami i przepowiedniami- trudno mi stwierdzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Też coś znalazłem tym razem może Ciebie zaciekawi:

link

Słynny Czarny Zakon SS.

Znajdę książkę o tym zakonie to jeszcze wrócę do tematu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JCzernin   

Na temat Ahnenerbe jest swietna ksiazka Heather Pringle pt. "Plan rasy panow. Instytut naukowy Himmlera a Holocaust".

Podaje wiele szczegolow dot. badan pseudonaukowych prowadzonych dla Ahnenerbe przez roznych zadnych kariery, kasy i slawy naukowcow

jak i dyletantow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Specjalna jednostka SS,która zajmowała się szukaniem w historii ,wszystkiego co wiąże się z kulturą germańską

(...)

Organizacja interesowała się nie tylko historią. Oto w maju 1940 r. kierownik "Das Ahnenerbe" - Wolfram Sievers zwrócił się w imieniu Himmlera do szefa Urzędu Nauki w Ministerstwie do Spraw Nauki, Wychowania i Oświaty Narodowej Rzeszy - SS-Oberfüuhrera prof. Rudolfa Mentzela o przesłanie do Berlina pozostałości biblioteki Zakładu Botaniki Ogólnej Uniwersytetu Warszawskiego i Zakładu Systematyki i Geografii Roślin UW. Te zasoby biblioteczne miały być pomocne przy organizowanym Centralnym Laboratorium Analiz Pyłków Kwiatowych.

"Mimo wielokrotnych monitów z Berlina, władze GG nie wyraziły na to zgody, długo kluczyły, aż 7 kwietnia 1941 roku Adolf Watzke odpowiedział odmownie na życzenie 'Das Ahnenerbe'. Decyzja ta była porażką Berlina, który przecież wydania zbiorów obu bibliotek żądał w imieniu Hitlera".

/A. Mężyński "Bibliotek Warszawy w latach 1939-1945", Warszawa 2010, s. 92/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hitler w rzadkim przypływie szczerości o pomysłach Reichsführera:

"Dlaczego demonstrujemy całemu światu, że nie mamy żadnej przeszłości? (...) Udowadniamy tym tylko, że rzucaliśmy jeszcze kamiennymi toporami i kucaliśmy wokół ognisk pod gołym niebem, kiedy Grecja i Rzym znajdowały się już na najwyższym szczeblu kultury. Mamy właściwie wszelkie powody, by milczeć o tej swojej przeszło­ści. Zamiast tego Himmler obwieszcza wszystko całemu światu. Jak pogardliwie śmiać się muszą z tych odkryć dzisiejsi Rzymianie".

/A. Speer "Wspomnienia", Warszawa 1990, s. 117/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.