Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Qdl4ty

Muzułmanie w Europie?

Czy muzlumanie zagrazaja europejskim kulturom?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tak
      37
    • Nie
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Qdl4ty   

Czy muzlumanie zagrazaja europejskim kulturom ?

We Francji czy Anglii sa coraz liczniejsi i coraz glosniej domagaja sie pewnych ustepstw czy to moze rowierz spotkac kraje Wschodniej Europy?

Czy kraje Unii Europejskiej powinny wprowadzic pewne zaostrzenia przepisow ,ktore mogly by zahamowac przyplyw muzlumanow?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   

Ja, swoim zwyczajem, wsadzę kij w mrowisko. I wcale nie z przekory, ale dla idei.

Nie jestem rasistą. Naprawdę! Czasem do Murzyna mówię: "Sir". ;) No więc zawsze byłem zdania, ze Muzułmanie (to podział religiny) czy też Arabowie (to podział etniczny) nie powinni byli opuszczać Półwyspu Arabskiego. Pisać coś jeszcze? To chyba wszystko... ;)

Acha! No i głos oddsłem na TAK.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

MI oni nie przeszkadzają puki nie należą do Al Kaidy... :? ... Ale egipskiego wyznawcę Islamu bym z chęcią poznał ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że temat na czasie. Co powiecie o tej aferze z karykaturami? Mułzumanie się obużają, a np. w nie pozwalają na budowę kościołów Chrześcijańskich w swoich państwach. Czy zgadzacie się z krytyką "Rzeczpospolitej" za to, że przedrukowała karykatury Mahometa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mamy wolność słowa i nikt nam tego nie zabroni. Myslę jednak że przedruk "Rzeczpospolitej" tylko i wyłacznie dla idei niekoniecznie był potrzebny. Co do reakcji muzułmanów oczywiście nie mają racji! Oni również nie zachowują się w porządku względem chrześcijan np. słyszałem że gdy SwissAir ląduje w jakimś arabskim państwie to musi koniecznie zakryć krzyż na swoim logo ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale to też nie do końca religia. Myśle, że wielu z tych ludzi zostało podburzonych w celu wzmocnienia swojej pozycji przez radykałów. W ogóle jest człowiekiem, który uważa religie jako narzędzie w prowadzeniu wojen, a nie przyczyne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Muzlumanie to ludzie niereformowalni szczegolnie teraz kiedy maja wyraznego wroga jakim stalismy sie my - europejczycy. Sa slepo zapatrzeni w religie i nawet nie dopuszczaja mysli o swoim bledzie.

Ale co Waszym zdaniem powinna zrobic UE i rzedzy poszczegolnych panstw w zwiazku z tym narastajacym konfliktem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hapu   

Ja tam osobiście nie mam nic do muzułmanów jako takich. A arab to taki człowiek jak my wszyscy, więc nie przeszkadza mi dopuki nie należy do jakiejś organizacji terrorystycznej. A co do zatrzymania zalewu muzułmanów do Europy to jest troszke tak jak powstrzymanie zalewu Polaków do Europy Zachodniej. Tak czy inaczej wszyscy ludzie są równi więc nie trzeba dyskryminować muzułmanów tylko dlatego że kilku z nich jest niebezpiecznych "dla środowiska". A co do awantury o karykaturę Mahometa to jestem za wolnością słowa !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kinciol   

Co do karykatur, to reakcja rodowiskw mułumańskich pokazała, jak bardzo są oni przewrażliwieni na punkcie wiary. Dzieli nas wielka przepaść kulturowa. Nie uważam, że powinniśmy ich zrozumieć -wolność słowa, to w zachodnim świecie standard. I to bardzo dobry standard....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
bardzo są oni przewrażliwieni na punkcie wiary

A u nas się tacy nie zdarzają? Zdarzają się.

Nie uważam, że powinniśmy ich zrozumieć

Ja akurat uważam inaczej. Jeśli chcemy być rozumiani, to powinniśmy rozumieć innych albo przynamniej się starać. Mahomet jest dla muzułmanów prorokiem i zgodnie z tradycją nie przedstawia się jego twarzy, a co dopiero karykatury, ponieważ jest to traktowane jak bluźnierstwo. Publikacja karykatur siłą rzeczy musiała doprowadzić do protestów, a to, że miała taki a nie inny charakter to wina przede wszystkim tych, którzy te nastroje umiejętnie inspirowali i podsycali. Sprawa karykatur została po prostu wykorzystana jako narzędzie walki z Zachodem w myśl zasady, że każdy pretekst jest dobry. Kwestia tego, że karykatury zostały opublikowane u nas w Europie, gdzie zakaz portretowania Mahometa nie obowiązuje, to już zupełnie inna kwestia...

wolność słowa, to w zachodnim świecie standard

Jak sam zauważyłeś - w zachodnim świecie. Jeszcze sporo czasu minie, zanim takie standardy zaczną obowiązywać w świecie muzułmańskim... A tak przy okazji - wolność słowa wolnością słowa, ale ktoś kiedyś powiedział, że wolność ta nie oznacza nieograniczonego prawda do publikowanie wszystkiego i gdzie tylko popadnie. Jakoś trudno mi się z tym nie zgodzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
czeslaw   
Jeżeli żyją jak zwykli ludzie, to tak. Ale jesli domagają siejakichś znadzwyczajnych praw i sieją niepokoj i nieporzędek, to von z tąd (do innych się to też odnosi)!

Właśnie! To oni tutaj przyjeżdżają, to nie Europejczycy masowo emigrują na Bliski Wschód. Skoro już tu się zjawiają to muszą się dostosować do obowiązujących tu zwyczajów, nawet jakby im się niepodobały. Sądzę, że piękno współczesnego świata i wysoko rozwinięta cywilizacja to przede wszystkim zasługa Europejczyków, więc kto tu komu robi łaske. Niechcą przystosować się do naszych zwyczajów, nikt ich tu nie trzyma...

A to, że ktoś robi sobie z jakiegoś proroka karykature, to naprawde niemają się o co oburzać. Bóg będzie istniał niezależnie od tego czy ktoś go profanuje, czy ktoś w niego wierzy, więc o co się oburzać?

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Właśnie! To oni tutaj przyjeżdżają, to nie Europejczycy masowo emigrują na Bliski Wschód. Skoro już tu się zjawiają to muszą się dostosować do obowiązujących tu zwyczajów, nawet jakby im się niepodobały. Sądzę, że piękno współczesnego świata i wysoko rozwinięta cywilizacja to przede wszystkim zasługa Europejczyków, więc kto tu komu robi łaske. Niechcą przystosować się do naszych zwyczajów, nikt ich tu nie trzyma...

A to, że ktoś robi sobie z jakiegoś proroka karykature, to naprawde niemają się o co oburzać. Bóg będzie istniał niezależnie od tego czy ktoś go profanuje, czy ktoś w niego wierzy, więc o co się oburzać?

Pozdrawiam.

Chyba nigdy wcześniej nie zgadzałem się w takim stopniu ze zdaniem Czesława.

Dla uściślenia: to napływowa ludność arabska nie chce się asymilować z europejczykami( Francja, Wlk. Bryt. Niemcy) ma alarmujący przyrost naturalny co powoduje wzrost obciążeń socjalnych na ich potomstwo, a oni niejednokrotnie nie robią nic tylko rządają. Uważają że im się należy. Ja się pytam na jakiej podstawie wam się należy? Nie podoba wam się liberalna i bogata Europa? To wracajcie w te swoje piachy i wciągajcie korzonki... Żeby nie było: nie chodzi tutaj tylko o muzułmanów. Każdy kto nie chce się asymilować, przystosowywać do kultury europejskiej, wywołujący niesnaski i społeczne protesty powinien być z Europy wydalony- bez względu na kolor skóry, rasę, wyznanie czy jakąkolwiek formę segregacji. Ważne aby rozumieli, że w Europie są gośćmi. Mieszkają u nas powinni przejmować przynajmniej elementarne zasady ogólnie akceptowalne w Europie np. wolność słowa, równouprawnienie płci etc. Odnośnie karykatur: jeśli jakiś muzułmański kraj wydrukowałby karykaturę Jezusa to czy w Europie podpalanoby ambasady?? Niszczono świątynie? Mordowano niewinnych ludzi i gróżono krucjatami?? Ludzie opanujmy się, arabów trzeba najpierw "oswoić" a nie wpuszczać wszystkich na hurra bo kiedyś może nas dopaść taki kryzys jaki przeszedł Paryż.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Nie bierzemy na przykład tego , że muzułmanie wykonują tzw. " czarną robotę ", którą nie chcą się trudnić zwykli anglicy , francuzi itp . Wywalenie ich z Europy miałoby tragiczne skutki dla gospodarek państw zachodnich . Zgadzam się co do ucywilizowania takowych muzułmanów ale nie przesadzajmy . Nie każdy arab jest terrorystą . Głównie to dobrzy obywatele .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.