Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Norton

Słynne polskie pomniki

Rekomendowane odpowiedzi

Avaritia   

Nie wiem czy słynny, ale bardzo lubię fontannę stojącą przed gmachem Uniwersytetu we Wrocławiu. Jest na niej pomnik nagiego mężczyzny, trzymającego jedynie szpadę. Legenda mówi, że przegrał w karty wszystko, ale nie chciał oddać szpady, aby mieć czym walczyć za Polskę. I lubię jeszcze pomniki Jana Pawła II. Nie mam konkretnego faworyta, wszystkie darzę sympatią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jest na niej pomnik nagiego mężczyzny, trzymającego jedynie szpadę

To już wiem dlaczego : P

Mi się zawsze podobał ten pomnik:

foto04.jpg

Pałac Prezydencki (Namiestnikowski) i pomnik Józefa Poniatowskiego

Fuji Velvia 50, MAJ 2007 r.

ziolek.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

200px-Pomnik_grunwaldzki-Krakow_01.jpg

Chyba mój ulubiony czyli pomnik upamiętniający zwycięstwo pod Grunwaldem, oczywiście w Krakowie 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Obrazek

Chyba mój ulubiony czyli pomnik upamiętniający zwycięstwo pod Grunwaldem, oczywiście w Krakowie 8)

Zapomniałem o tym pomniku! Zawsze jak idę koło niego to mi się humor poprawia, bo samo wydarzenie jak i pomnik jest rewelacyjny do tego dodałbym ten, ktorego bodajże Japończycy zrobili wierną kopię:

pomnik%20chopina.jpg

thevisitor.pl

A to jeszcze pomnik z Krakowa:

51fa4995dc05e800med.jpg

450px-Pomnik_grunwaldzki-Krakow_03.jpg

wikipedia.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Pomnik Bohaterów Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich. Codziennie rano przejeżdżam koło niego jadąc na UW, i zawsze przyciąga mój wzrok. Chociaż trzeba przyznać, że do dzisiaj wzbudza sporo kontrowersji:

Warsaw_wwII_1.jpg

wikipedia.pl

Kolumna Zygmunta III Wazy:

245px-Kolumna_Zygmunta_2006.jpg

wikipedia.pl

Pomnik Jana III Sobieskiego w Łazienkach Królewskich (chociaż dzisiaj znajduje się poza ogrodzeniem, o tyle jednak w czasach Stanisława Augusta był organicznie związany z ogrodem):

Sobieski.jpg

http://lazienki.ueu.pl/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

To jest pomnik upamiętniający śmierć Leszka Białego w Gąsawie.Taki jakiś inny ,niż wszystkie pomniki.

Leszek Biały

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
To jest pomnik upamiętniający śmierć Leszka Białego w Gąsawie.Taki jakiś inny ,niż wszystkie pomniki.

Co to za gość pod tym koniem?

Ze swojej strony, to powiem, że bardzo podoba mi się pomnik grunwaldzki w Nowym Jorku (właściwie to pomnik Władysława Jagiełły).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Co to za gość pod tym koniem?

Jest nagi ,widocznie uczestnik również porannej łaźni,zaskoczony atakiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

To chyba coś niezgodny z realiami ten pomnik :( Owszem, Leszek Biały był nagi, bo szybko wybiegł z łaźni, wskoczył na konia i zaczął uciekać i tak dojechał aż do Marcinkowa (czyli ok. 2 km od Gąsawy). A więc czy temu człowiekowi - na dodatek pod koniem - chciałoby się tyle przebiec? :mrgreen: Chyba, że to jakaś symbolika lub zamachowiec (ale nagi?). Ale nie powiem, pomnik ładny, zresztą tutaj nie ma po co się kłócić o szczegóły, mieszkańcy Gąsawy i tak i tak są chyba z tego zadowoleni :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pomnik Jana Kilińskiego w Warszawie

warszawa_kilinski.jpg

Pomnik Marcina Lutra w Bielsku-Białej

450px-Marcin_Luter_pomnik.jpg

Najsłynniejszy ostatnio pomnik w Polsce

154580_1281913059_9abb_p.jpeg

Edytowane przez Samuel Łaszcz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomnik , ten ostatni Samuelu , te ostre pale za prawosławnym Krzyżem to sowieckie bagnety symbolizujace poległych bolszewików ( za ich ocenę otrzymałem 7 dni urlopu na "bratnim "Forum , powtorze wiec swoje zdanie , brak instynktu samozachowawczego pomieszany z serwilizmem wobec obcego imperium i głupota historyczna , u pomyslodawcow i projektanta pomnika wrazego najezdzcy .

Piekny pomnik Marcina Lutra , Dziekuje Panie Łaszcz :D:);)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy pomnik

Ten Pan z garbatym nosem też niczego sobie... :D

Piękny pomnik Marcina Lutra , Dziekuję Panie Łaszcz :););)

Ależ nie ma za co dziękować. To nie ja go budowałem.

Edytowane przez Samuel Łaszcz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ten Pan z garbatym nosem też niczego sobie... :D

Ależ nie ma za co dziękować. To nie ja go budowałem. O

Budować nie budowales , ale milo ze o nim wiesz i w tym temacie zamiesciłes , to chyba jedyny pomnik Wielkiego Reformatora w Polsce i jakżeby inaczej , w polskim mateczniku i ostoi Reformacji :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.