Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Rupis

Bogowie Starożytnego Egiptu > XI w. p.n.e.

Rekomendowane odpowiedzi

Rupis   

witam

jest ktoś z was w stanie wymienić bogów Starożytnego Egiptu za panowania Ramzesa XIII??

(XI. w. p.n.e.)

Potrzebuje tej informacji ale nigdzie nie moge znaleźć bogów z konkretnego przedzialu czasowego :(

porsze o pomoc!

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Eh... Ci sami co i wcześniej. Czasami tylko pojawiało się jakieś nowe bóstwo (w tym przypadku czczono w Egipcie także Asztarte, Baala i Reszefa) jak na przykład za panowania Hatszepsut Rat vel. Ret...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Zgadzam się z chaemuasetem, za panowania Ramzesa XIII nie wprowadzono jakichś znaczących zmian w panteonie egipskim.

Tylko fikcjny (już chciałem powiedzieć Prus xD) Ramzes dokonuje zmian w polityce i religii starozytnego świata Egiptu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   
Zgadzam się z chaemuasetem, za panowania Ramzesa XIII nie wprowadzono jakichś znaczących zmian w panteonie egipskim.

Tylko fikcjny (już chciałem powiedzieć Prus xD) Ramzes dokonuje zmian w polityce i religii starozytnego świata Egiptu.

No nie tylko . Jest jeszce Amenchotep IV- Echnaton. i całkiem realne zmiany- jedyny bóg- Athon.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   
jest ktoś z was w stanie wymienić bogów Starożytnego Egiptu za panowania Ramzesa XIII??
Jest jeszce Amenchotep IV- Echnaton. i całkiem realne zmiany- jedyny bóg- Athon.

Tutaj to raczej rozmawiamy o Ramzesie. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No nie tylko . Jest jeszce Amenchotep IV- Echnaton. i całkiem realne zmiany- jedyny bóg- Athon

No nie do końca - nie był to monoteizm - nie został zakazany kult wszystkich innych bóstw.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   
Eh... Ci sami co i wcześniej. Czasami tylko pojawiało się jakieś nowe bóstwo (w tym przypadku czczono w Egipcie także Asztarte, Baala i Reszefa) jak na przykład za panowania Hatszepsut Rat vel. Ret...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mój post był nawiązaniem do

chaemuaset napisał/a:

Eh... Ci sami co i wcześniej. Czasami tylko pojawiało się jakieś nowe bóstwo (w tym przypadku czczono w Egipcie także Asztarte, Baala i Reszefa) jak na przykład za panowania Hatszepsut Rat vel. Ret...

No nie do końca - nie był to monoteizm - nie został zakazany kult wszystkich innych bóstw.

Jak pisałem wcześniej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Frida   

Ramzes XIII to też tytułowy bohater "Faraona " gdzie jego postaćwzorowana jest na Echnatonie, reformatorze religijnym i politycznym Egiptu. Ale normalnie to nie wprowadzał o ile mi wiadomo żadnych większych zmian religijnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   
jest ktoś z was w stanie wymienić bogów Starożytnego Egiptu za panowania Ramzesa XIII??

(XI. w. p.n.e.)

To my tutaj rozmawiamy o Ramzesie XIII? No nie zauważyłem!

Tutaj to raczej rozmawiamy o Ramzesie.

A wymień bogów w czasach Ramzesa XIII? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ramzes XIII to też tytułowy bohater "Faraona " gdzie jego postaćwzorowana jest na Echnatonie, reformatorze religijnym i politycznym Egiptu. Ale normalnie to nie wprowadzał o ile mi wiadomo żadnych większych zmian religijnych.

Jedynym powodem dla których Ramzes XIII nie wprowadzioł żadnych zmian, był fakt,że po prostu nie istniał. :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Amenemhahat napisał:

Nie było nigdy żadnego Ramzesa XIII, był najwyżej Ramzes XI. A tak w ogóle to w Egipcie zawsze roiło się od bogów, najwyżej w pewnych okresach jedni zyskiwali na większym znaczeniu, czasem też zwłaszcza w okresach późniejszych mogły pojawiać się jakieś obce bóstwa, choćby semickie.

Edytowane przez Amenemhahat
poprawka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.