Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jakie studia planujecie?

Studia, które planuje to:  

149 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Prawo/Administracja
      15
    • Medycyna/Stomatologia
      1
    • Psychologia
      0
    • Socjologia
      1
    • Politologia
      3
    • Archeologia
      6
    • Historia
      35
    • Polonistyka/Dziennikarstwo
      0
    • Chemia/Biologia/Biotechnologia
      1
    • Europeistyka
      1
    • Stosunki międzynarodowe
      1
    • Filologia angielska/niemiecka/francuska ect.
      3
    • AWF
      1
    • ASP
      1
    • Teologia/Religioznastwo
      3
    • Filozofia
      2
    • Zarządzanie i marketing
      2
    • Matematyka/Fizyka/Informatyka
      1
    • Geografia/Turystyka
      1
    • Inne jakie?
      3


Rekomendowane odpowiedzi

McHeir   

Ja zrezygnowałam z filologii angielskiej i poszłam na historię. Bym zgniła zanim doczekałabym do historii języka angielskiego ;) 5 lat z angielskim? O nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Cóż właśnie porwałem się z motyką na słońce i przedwczoraj zacząłem uczyc się chińskiego (jako 3-ci język po angielskim i rosyjskim, zacząłem od kaligrafii 4 znaki już umiem jeszcze jakies 3996 ;-)) zamierzam zapisac się na niego na SGH-a od II semestru albo od II roku zależy jak z kasą bedę stał (kosztuje 510 zł/semestr a za 2-3 lata do Chin na granta ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   

Podziwiam Cię Wołodia, ten język to ponoć męka straszna - to samo słowo ma kilka znaczeń w zależności jak głośno je wypowiesz. Trzeba uważać np. w rozmowie z policjantem żeby go nie obrazić ;)

Ale jest zapotrzebowanie na język chiński, na pewno bardzo przyszłościowe posunięcie z Twojej strony. Życzę powodzenia i wytrwałości :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
McHeir   

A japoński nie jest łątwiejszy? Przynajmniej lepiej brzmi dla ucha ;)

Ja zaczynam francuski. Prosty jak dla mnie język, wszystko uporządkowane. Nie to co angielski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A ja planuję iść w ślady rodzinne i studiować medycynę/stomatologię. Mam do wyboru Gdańsk albo Szczecin. No i jestem w biochemie. ;)

Ale zapewne za rok, może za parę miesięcy będę straszliwie narzekał i będę zarzekać się, że nie pójdę na medycynę.

Inna sprawa, że mam ochotę jeszcze studiować prawo i historię. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   
Ja zaczynam francuski. Prosty jak dla mnie język, wszystko uporządkowane. Nie to co angielski.

Owszem, uporządkowane, ale ja mam straszne problemy ze zrozumieniem mowy. Wymawianie wbrew powszechnej opinii naprawdę nie jest trudne. Najgorzej mi idzie zrozumienie jak ktoś coś mówi, bo dla mnie francuski to zlepek jednego słowa ;) Powiedzieć co chcę to powiem, ale zrozumieć to nie ma opcji - zazwyczaj wyłapuję 2-3 słowa na całe zdanie i staram się z tych słów zrozumieć wypowiedź mówiącego ;)

Ale jak pójdę na studia to prawie na 100% wrócę na niemiecki, ew. rosyjski jak będzie możliwość (jak nie to prywatnie).

A na dzień dzisiejszy planuję studiować europeistykę, chociaż rodzina namawia mnie na prawo - ale dla mnie prawo to wielkie zuo :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie cierpię tego języka. O wiele bardziej wolę rosyjski tudzież niemiecki. Może to przez sposób nauczania, może przez zmiany nauczycieli, może przez moją własną niechęć do tego języka? A może wsyzstko razem? Tak czy owak, przez trzy lata gimnazjum w żadnym stopniu nie opanowałem francuskiego i wybrałem rosyjski od podstaw, będę też uczył się niemieckiego na własną rękę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
Nie cierpię tego języka. O wiele bardziej wolę rosyjski tudzież niemiecki. Może to przez sposób nauczania, może przez zmiany nauczycieli, może przez moją własną niechęć do tego języka? A może wsyzstko razem? Tak czy owak, przez trzy lata gimnazjum w żadnym stopniu nie opanowałem francuskiego i wybrałem rosyjski od podstaw, będę też uczył się niemieckiego na własną rękę

Będziesz coś chciał ;).

Z związku z tym ,że we wrześniu mam podjąć decyzję jakie przedmioty wybieram do zdawania,musiałam mniej więcej pomyśleć co chce naprawdę studiować. Na pewno chciałabym się dostać na filologię romańską ;)...no i jeszcze judaistykę.Mam świadomość tego ,że może się tak zdarzyć ,że będę studiować te kierunki równocześnie;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
McHeir   
Owszem, uporządkowane, ale ja mam straszne problemy ze zrozumieniem mowy. Wymawianie wbrew powszechnej opinii naprawdę nie jest trudne. Najgorzej mi idzie zrozumienie jak ktoś coś mówi, bo dla mnie francuski to zlepek jednego słowa Powiedzieć co chcę to powiem, ale zrozumieć to nie ma opcji - zazwyczaj wyłapuję 2-3 słowa na całe zdanie i staram się z tych słów zrozumieć wypowiedź mówiącego

Ale jak pójdę na studia to prawie na 100% wrócę na niemiecki, ew. rosyjski jak będzie możliwość (jak nie to prywatnie).

A na dzień dzisiejszy planuję studiować europeistykę, chociaż rodzina namawia mnie na prawo - ale dla mnie prawo to wielkie zuo

Wymowa jest po prostu miód. Lubię się bawić tym językiem.

Ja niemiecką klasę kończyłam w gimnazjum - wykładowa historia, chemia, wos, informa. Mam dosyć tego języka, ale muszę przyznać, że dużo umiem. I ZD na koncie, ale to tylko papier.

Angielski znam b. dobrze - Szkocja ;)

Ale francuski jest zabawny i ciekawy. Chyba warto.

Andreas, powodzenia z tym niemieckim na własną rękę ;) Już szybciej na własną rękę bym się nauczyła francuskiego, jeśli miałabym porównać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

A mnie ostatnio wzięło na medycynę :/ Ale niestety trochę za późno, może za rok spróbuję. Póki co, idę na historię na UWr ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katri   

Ja się zastanawiam nad historią wojskowości lub archiwistykę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
Planuję prawo (aplikacja radcowska albo adwokacka), specjalizacja: prawo pracy. Na emeryturze może historia smile.gif.

Niełatwa ścieżka :(

Choć zawsze konkretniejsza od "europeistyki", "stosunków międzynarodowych" itp.

Tylko pamiętaj, żeby śledzić i przystosowywać się do rynku pracy już w trakcie studiów :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   
Ja się zastanawiam nad historią wojskowości lub archiwistykę :)

Ja jestem na archiwistyce, a dokładniej na historii, specjalizacja archiwistyka i zarządzanie dokumentacją. Z tego, co wiem, to podobno archiwistyka sama w sobie jest oddzielnym kierunkiem studiów, prawda? Czy planujesz, tak jak ja, pójść na historię, a archiwistykę wziąć jako swoją specjalizację zawodową? :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.