Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jakie studia planujecie?

Studia, które planuje to:  

149 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Prawo/Administracja
      15
    • Medycyna/Stomatologia
      1
    • Psychologia
      0
    • Socjologia
      1
    • Politologia
      3
    • Archeologia
      6
    • Historia
      35
    • Polonistyka/Dziennikarstwo
      0
    • Chemia/Biologia/Biotechnologia
      1
    • Europeistyka
      1
    • Stosunki międzynarodowe
      1
    • Filologia angielska/niemiecka/francuska ect.
      3
    • AWF
      1
    • ASP
      1
    • Teologia/Religioznastwo
      3
    • Filozofia
      2
    • Zarządzanie i marketing
      2
    • Matematyka/Fizyka/Informatyka
      1
    • Geografia/Turystyka
      1
    • Inne jakie?
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Fanaa   

Jak wybierzesz coś związanego z Anglią, cokolwiek to sobie pogadamy o legendach arturiańskich ;) Och... uwielbiam starożytność za mitologie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Hm...do końca jeszcze nie wiem...do niedawna byłam pewna judaistyki na UJ...jednak teraz waham się jeszcze pomiędzy psychologią a prawem ,ewentualnie romanistyka ;) . Ale czas pokaże co wymyślę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szarak   

Ja mam przygodę ze studiowaniem na Wydziale Prawa i Administracji i aktualnie jestem zdecydowany na historię ;) Przynajmniej w moim przypadku, wybranie pierwszej opcji było błędem.

Edytowane przez Szarak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
Ja mam przygodę ze studiowaniem na Wydziale Prawa i Administracji i aktualnie jestem zdecydowany na historię wink.gif Przynajmniej w moim przypadku, wybranie pierwszej opcji było błędem.

Czytałam ostatnio ,że czasami warto poświęcić 2,3 semestry ,żeby mieć pewność,że to na pewno to co chcesz studiować.

W moim przypadku z wyborem studiów sprawa będzie bardzo ciężka i sobie tego na dzień dzisiejszy nie wyobrażam bo ja mam 1000 000 pomysłów i koncepcji na minutę ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   
bo ja mam 1000 000 pomysłów i koncepcji na minutę wink.gif

I pewnie do tego kilka przedmiotów z których jesteś dobra...

Sporo zainteresowań poza szkolnych i wydaje Ci się, że na ten kierunek pasujesz... ten też Ci pasuje...?

Chyba mam ten sam ból.. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
I pewnie do tego kilka przedmiotów z których jesteś dobra...

Sporo zainteresowań poza szkolnych i wydaje Ci się, że na ten kierunek pasujesz... ten też Ci pasuje...?

Chyba mam ten sam ból.. wink.gif

Z większości jestem dobra ;)

Tak naprawdę jeśli bym miała tak patrzeć...to drogą redukcji

Judaistyka-moja pasja i droga do kariery " przewodnika";)

Psychologia- dobra w tym jestem ;) uważam ,że byłabym bardzo dobrym psychologiem.

Prawo- zawsze mnie coś na nie ciągło :)

A Romanistyka..no cóż mój ukochany francuski :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szarak   
Czytałam ostatnio ,że czasami warto poświęcić 2,3 semestry ,żeby mieć pewność,że to na pewno to co chcesz studiować.

W moim przypadku z wyborem studiów sprawa będzie bardzo ciężka i sobie tego na dzień dzisiejszy nie wyobrażam bo ja mam 1000 000 pomysłów i koncepcji na minutę ;).

U mnie wyglądało to tak, że na początku byłem zdecydowany albo na historię na UMK, albo na bezpieczeństwo narodowe na AON'ie, asekuracyjnie złożyłem podanie na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Najbardziej zależało mi na bezpieczeństwie narodowym - ojciec był żołnierzem zawodowym i w swojej karierze też miał przygodę z AON'em. Chciałem pójść w jego ślady, ale udało mu się skutecznie mnie odwieść od powziętych zamiarów. W sumie miał rację, AON nie jest wcale tak "mocną" uczelnią, a same studia nie dają żadnych gwarancji na służbę w WP.

No to w takim razie pozostało UMK, byłem zarejestrowany na historię, ale dzień przed zakończeniem możliwości coś mnie podkusiło, żeby zmienić na administrację - znajomi nagadali mi, że niby co ja będę po historii robił.

A poza tym Toruń to piękne miasto, idealne do mieszkania, przyjeżdżam tu od dziecka, mam trochę rodziny i zawsze dobrze się tu czułem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Francuski... to dobrze, że go lubisz ;) Mi wystarczył rok w plecy i głupia klasa... A szkoda, bo to fajny i przydatny język.

Ja chyba bym Ci poleciła tą judaistykę skoro to Twoja pasja... W zasadzie wychodzę z założenia, że ludzie którzy robią to co kochają są szczęśliwsi niż ci, którzy kończą medycynę, bo "tatuś kazali..."

Też chciałabym zostać przewodnikiem, ale górskim ;)

Niestety, na razie maluje się przede mną... kilka bardziej społecznych opcji... ;)

Szarak, jak ja Ci tego Torunia zazdroszczę... Ajć.

Edytowane przez Fanaa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Na psychologię i prawo jest się ciężko dostać. Judaistyka jest rozszerzeniem na kierunku historia (taki UJ na przykład).

Romanistyka - Filologia romańska. Hm, hm. Chyba nie wiesz na co się porywasz. Filologie są takie, że tam nie ma krztyny po polsku, a wszystko jest w języku danego kierunku. A więc wykłady, ćwiczenia, etc. (tylko książki pewnie po polsku, ale to tylko podręczniki). Jesteś gotowa na zetknięcie się z wykładem, gdzie psor rzępoli ci non stop po francusku i nic po polsku? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
Na psychologię i prawo jest się ciężko dostać. Judaistyka jest rozszerzeniem na kierunku historia (taki UJ na przykład).

Romanistyka - Filologia romańska. Hm, hm. Chyba nie wiesz na co się porywasz. Filologie są takie, że tam nie ma krztyny po polsku, a wszystko jest w języku danego kierunku. A więc wykłady, ćwiczenia, etc. (tylko książki pewnie po polsku, ale to tylko podręczniki). Jesteś gotowa na zetknięcie się z wykładem, gdzie psor rzępoli ci non stop po francusku i nic po polsku? tongue.gif

Narya , widać ,że będziesz nauczycielem ;)

Wiem.No to myślałam o Judaistyce na UJ cały czas...czyli historia.

Przecież mam tego świadomość ;)...myślisz,że co ...ja tak sobie mówię bo tak będzie fajnie....Tak, uważam ,że jestem gotowa a nawet jak jeszcze nie tak dobrze to do matury na pewno..przecież muszę jakoś konkretnie zdać ten francuski ;).

Ale to są tylko plany.

Na razie na 99% procent jestem ku UJ i tej Judaistyce ...a co będzie później..może mi się wszystko pokręcić i np. w przyszłym roku będę chciała iść na matematykę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   
Jesteś gotowa na zetknięcie się z wykładem, gdzie psor rzępoli ci non stop po francusku i nic po polsku? tongue.gif

Czemu wszyscy uważają, że języki to problem?

Kiedyś miałam znajomego z PW, pojechał na wymianę do Hiszpanii, chodził na wykłady - nic nie kumał o hiszpańsku, ale za to kumał "in inglisz" jak mawiał i dawała radę bez problemu.

Romanistyka to szalenie ciekawy kierunek... A zresztą, do odważnych świat należy ;) Pomyśl Narya co by było gdyby na świecie nie było ludzi ambitnych? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
Czemu wszyscy uważają, że języki to problem?

Kiedyś miałam znajomego z PW, pojechał na wymianę do Hiszpanii, chodził na wykłady - nic nie kumał o hiszpańsku, ale za to kumał "in inglisz" jak mawiał i dawała radę bez problemu.

Romanistyka to szalenie ciekawy kierunek... A zresztą, do odważnych świat należy smile.gif Pomyśl Narya co by było gdyby na świecie nie było ludzi ambitnych? tongue.gif

Za granicą się ćwiczy język...w szkole masz teorię a w życiu praktykę.Dlatego żałuję ,że w tym roku nie pojadę do Francji ;)..bo wiem,żeby mi to bardzo pomogło.

Wydaje mi się ,że jeśli chodzi o francuski jestem na etapie prawie zaawansowanym.Od 3 klasy zresztą będę miała korepetycje pewnie ze 2 razy w tygodniu już pod kątem przygotowania do matury.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Narya , widać ,że będziesz nauczycielem ;)

Naprawdę to widać? ;):P

Czemu wszyscy uważają, że języki to problem?

Kiedyś miałam znajomego z PW, pojechał na wymianę do Hiszpanii, chodził na wykłady - nic nie kumał o hiszpańsku, ale za to kumał "in inglisz" jak mawiał i dawała radę bez problemu.

Romanistyka to szalenie ciekawy kierunek... A zresztą, do odważnych świat należy :) Pomyśl Narya co by było gdyby na świecie nie było ludzi ambitnych? :P

Hiszpański jest o niebo prostszy od francuskiego. Próbowałaś kiedyś oglądać TV francuską i wyłapać z niej całe zdanie? :P

Wolę już arabski. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

W ankiecie zaznaczyłem zarządzanie i marketing, aczkolwiek nie jestem stuprocentowo pewny. Składam papiery na SGH do Warszawy i myślę nawet że mam sporą szansę się dostac :-) (no z ważnych egzaminów rosyjski mi został). Na SGH kierunek się wybiera bodajże po drugim semestrze tak więc jeszcze mam czas, a później jak dobrze pójdzie to Akademia Ekonomiczna w Moskwie na trzecim roku studiów będzie stała otworem (tylko trzeba najpierw język podszkolic).

A historia od teraz (konkretnie od wtorku) staje się już tylko i wyłącznie hobby bo na studiach mi potrzebna nie będzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
Naprawdę to widać? mellow.gif laugh.gif

Strasznie ;)

Hiszpański jest o niebo prostszy od francuskiego. Próbowałaś kiedyś oglądać TV francuską i wyłapać z niej całe zdanie? tongue.gif

Wolę już arabski. laugh.gif

Trelel morele :P...

Nie...próbujesz mnie zrazić czy może jeszcze lepiej,sugerujesz że jestem tępa:P.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.