Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Linie z Nazca

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Kolejna zagadka –tajemnicze linie na płaskowyżu Nazca już od czasu ich odkrycia intrygują archeologów i badaczy z całego świata. System linii rozciąga się na powierzchni ponad 500km2. Zostały stworzone przez Indian Nazca między 300 p.n.e. a 900 n.e. Linie zostały odkryte w 1926 r.i układają się w różnego rodzaju figury i zwierzęta widoczne z góry.Najsłynniejsze z nich to: pająk z 40-metrowymi odnóżami, kondor o przekroju 120 metrów, koliber, pies, kaktusy. Rysunki sporządzono, usuwając z powierzchni czerwony żwir i odsłaniając jaśniejszą, żółtobiałą glebę. W ten sposób na ciemnym tle uwidoczniły się wyraźne linie

Teorii co do zastosowania linii jest wiele:od pasów startowych dla przybyszów z kosmosu ,kalendarza astronomicznego,obrzędy religijne,po rowy melioracyjne.

Jak myślicie ,kto sobie zadał tyle trudu by stworzyć coś co nie jest widocznie z Ziemi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Z tego co czytałam mają mieć 2 tys. lat..więc może jednak coś w stylu kalendarza lub obrzędu, jak mówisz, bo na kosmitów to napewno mi nie wygląda, bo znając inne takie przypadki, były rosianne po całym kontynencie, bądź świecie, a nie w jednym miejscu koło And (-ów) nie wiem jaka końcówka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Pierwsze moje spotkanie z Nazca nastąpiło za pomocą książki Ericha von Danikena "Rydwany Bogów" i cień przybyszów z kosmosu unosi się wokół tego tematu.

Mnie ciekawi jak oni te linie wytyczali .Proste są idealnie równe.I rysunki np.kolibra bardzo szczegółowo odwzorowywane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Ja na ciekawostke trafiłem. Na podstawie dość watłych przesłanek w postaci: legend, jakości tkanin, duzych "palenisk" w poblizu lini, czy rysunków na ceramice paru zapaleńców wymsliło, że Nazca mogli robic prymitywne balony na ciepłe powietrze.

z materiałów dostepnych starożytnym mieszkancom Peru wykonali balon, którym przez kilka minut latali na wysokości pionad 100 m. Maria Reich, kóra opisuje linie od lat 40-tych XX w. podobno po tym eksperymencie powiedziała: "Jestem pewna ze dawni Peruwiańczycy latali". .. ooo stronka w necie jest o tym, z fotami: http://www.nott.com/Pages/projects.php

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jak oni te linie wytyczali .Proste są idealnie równe

Za pomocą sznurka. :(

rysunki np.kolibra bardzo szczegółowo odwzorowywane?

Tak dokładnie, że jedną postać wyposażyli w sześć palców a małpa ma ogon zwinięty w górę. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Za pomocą sznurka. :)

Ha,ha ,ha bardo śmieszne.Miałem na,myśli technikę wykonana,że po tylu ,latach nadal są widoczne.Fakt,tam mało pada,ale coś tam było z kolorami podłoża ,poszperam.

Tak dokładnie, że jedną postać wyposażyli w sześć palców a małpa ma ogon zwinięty w górę.

A co ci ogon przeszkadza.Może w porze godowej była.

[ Dodano: 2008-03-15, 18:46 ]

Za pomocą sznurka.

Ha,dobre,naprawdę dobre!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ha,ha ,ha bardo śmieszne.

Nie no, ja pisałem całkiem poważnie.

Jeżeli naciągniesz sznurek to będziesz miał linię prostą i spokojnie możesz ją przenieść na ziemię, rozwiązanie proste aczkolwiek skuteczne.

A co ci ogon przeszkadza.Może w porze godowej była.

Tu nie chodzi o porę godową, ogon małpy na rysunkach z Nasca jest spiralnie zawinięty w górę a wszystkie małpy, które mają ogon czepny zawijają go w dół, niezależnie czy jest to pora godowa czy nie.

coś tam było z kolorami podłoża

A kolory podłoża to po prostu zdjęta jest wierzchnia zwietrzała warstwa i odsłonięta ciemniejsza, żadna filozofia przy wykonaniu za bardzo się nie namęczyli to są jakieś 10 centymetrowe rowki. Podobnie wykonany był „biały koń” i „olbrzym” w Anglii czy Walii na pewno na wyspach brytyjskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Jeżeli naciągniesz sznurek to będziesz miał linię prostą i spokojnie możesz ją przenieść na ziemię, rozwiązanie proste aczkolwiek skuteczne.

Z tego wynalazku zdaje się korzystano również w Egipcie i nie tylko tam.

Mnie zastanawia jak udało im się zachować odpowiednie proporcje, bo rysunki są przecież olbrzymie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Miałem na,myśli technikę wykonana,że po tylu ,latach nadal są widoczne.Fakt,tam mało pada,ale coś tam było z kolorami podłoża ,poszperam.

Czytałem coś, że to jest związanie z wiatrem i glebą( coś, że wiatr wieje przeważnie w jednym kierunku wydmuchując piasek z tych rowów)

PS. Pamięć może mnie zawodzić, bo to dawno czytałem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wiatr wieje przeważnie w jednym kierunku wydmuchując piasek z tych rowów)

I wszystkie figury są wyrzeźbione z linii równoległych? Choćby we wspomnianym ogonie małpy linie biegną we wszystkich kierunkach nawet linie proste nie biegną w jednym kierunku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po usunięciu 10 centymetrów wierzchniej skały w warunkach minimalnej erozji (brak opadów) linie są wciąż bardzo dobrze widoczne. Jest to niezależne od kierunku wiania wiatru.

Bardziej jednak ekscytujące jest pytanie dlaczego owe figury powstały. Myślę, że idea balonu starożytnych Indian jest prawdopodobna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Tak dokładnie, że jedną postać wyposażyli w sześć palców a małpa ma ogon zwinięty w górę.

A bo Ufoludki mają po sześć palców a małpa na widok takiego ufoludka podniosła ogon do góry!:D

Bardziej jednak ekscytujące jest pytanie dlaczego owe figury powstały. Myślę, że idea balonu starożytnych Indian jest prawdopodobna.

Jeżeli powstał koncept, że bogowie mieszkają w Niebie albo, że przybywają z przestworzy to jest rzeczą całkiem naturalną, że tworzy się dla nich obrazy widoczne z większej wysokości. Szaman nie musiał się osobiście przedzierzgnąć w pilota balonowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.