Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Heldzia   

Ujął mnie za serce

. Pewnie zaraz będzię, że nie spełnia kryteriów filmów historycznych, ale "perspektywa" z której nakęcono film zasługuje na uwagę. Lepszego nie spotkałam - kobiecy punkt widzenia... Edytowane przez Heldzia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sabbbbah   

Naprawdę polecam film "Miasto życia i śmierci" z 2009. Chiński film opisujący nazizm japoński i masakrę Nankińską w 1938r. Naprawdę film niesamowity.

Edytowane przez secesjonista
: poprawiono ortografię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sabbbbah   

?

OK, wersja dla Ciebie. Film nakręcony przez Chińczyków pokazujący zbrodnie Japończyków na ludności cywilnej:)

Edytowane przez secesjonista
: poprawiono ortografię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Swego czasu oglądałem film o rajdzie kawalerii konfederackiej w wojnie secesyjnej.

Jeźdźcy ci wzięli sobie przewodnika, przeniknęli na tyły wojsk Uni i porwali olbrzymie stado bydła , z którym następie przebili się do swoich.

Niestety nie pamiętam tytułu, a chciałbym sobie ten film odświeżyć

Proszę o pomoc (wyszukiwarka cały czas wskazuje mi tylko "Konnicę" która jest o rajdzie wojsk Uni na tyłach konfederatów)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Film historyczny obok przedstawiania faktów, postaci itd. powinien oddawać klimat epoki. Są takie filmy,które mogą stanowić uzupełnienie wiedzy z zakresu obyczajów, zachowań ludzkich czy sposobu myślenia. Ważne by film był ciekawy,poruszał. Wymienię następujące filmy:

1 Róża i miecz (ciało i krew)- epopeja najemnicza z okresu wojen włoskich. Europa na przełomie średniowiecza i renesansu.Świat okrutny.Wyraziste postacie, zwłaszcza Martin (kapitalnie się uczy,przyswaja wiedzę wojenną), młody Arnolfini (renesans)kapitan ( super twardziel ze średniowiecza)i inni.

2. Germinal- film o górnikach w XIX wieku. Niezwykle barwne przedstawienie życia, strajk, anarchiści.

3. Królowa Margot -świat zbrodni i polityki we Francji XVI wieku.

Obejrzenie tych pozycji więcej nam powie, niż zwykła lekcja historii. Takie filmy się po prostu zapamiętuje.

Edytowane przez Zawisza Rudy 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wybitnym jest, w języku polskim to "Królik po berlińsku" i baaardzo doceniamy używanie kropki na końcu zdań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Krzyżacy - znacznie ciekawsi niż książka, której nie potrafiłem przebrnąć. Scena bitwy jak na tamte czasy widowiskowa.

Czy to najlepszy film historyczny, to nie wiem (kwestia gustu), choć na pewno kanoniczny.;) Ale ja nie o tym. "Krzyżacy" Forda to chyba jedyny polski film,  z którego fragment znalazł się w programie oglądanym przez lata na całym świecie, przez miliony, czy już nawet miliardy wielbicieli absurdalnego humoru. Tyle, że owi wielbiciele za bardzo o tym fakcie nie wiedzą.:)

 

A zatem. Jak zawsze polecam "Latający cyrk Monty Pythona". Wśród odcinków "Latającego cyrku..." sugeruję odszukać 10 odcinek z 3 serii: "E. Henry Thripshaw's Disease". Następnie szukamy samego skeczu: "Thripshaw's Disease". A w tym skeczu sceny zatytułowanej "Syria 1203". Przyjemnej zabawy życzy Bruno W.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Mi sie podoba stare "Midway" (nowego nie ogladalem).

Dobrze zrobiony i jak na film fabularny niezle trzyma sie realiow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.