Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

mer   

"Kompania Braci" Stevena Spielberga & Toma Hanksa

Przedstawia historie kompani spadochornowej - od D-Day po Orle Gniazdo Hitlera. Żadnych zamaskowanych faktów, wszystko na wysokim poziomie, i co lepsze - nie skupia się kamera na "gwiaździe filmowej" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   
"Wróg u bram" - historia radzieckiego snajpera Zajtseva. Jego atutem są sceny walk w Stalingradzie.

Tak, ale dośc przesadzone - do tego czasu - o zgrozo dla rezysera! - rosjanie mieli wystarczającą ilość broni ;) Zmyslne są zupełnie sceny, w których pokazują pojedynek snajperów, jak gdyby te miały jakieś specjalne znaczenie, lub przeważały losy bitwy o Stalingrad - co byłoby nieprawdą! Podobnie z wątek z komisarzem, i ściąganiem majora-snajpera...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Emjotka   

Podpisuję się pod postem przedmówcy ;) (chociaż filmów historycznych nie oglądałam szczególnie wielu ... więc zdanie mogę wkrótce zmienić ;) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pojedynek snajperów w Stalingradzie z Zajcewem w roli głównej najprawdopodobniej miał miejsce. Zajcew jest postacią historytyczną - czytałem jego wspomnienia. Rola snajperów w bitwie o Stalingrad była ogromna. Chodziło o kwestie psychologiczne, propagandowe, choć podstawą działań wszystkich snajperów jest eliminacja ważnych dla wroga osób. A z filmów to Das Boot, Kompania Braci i Ryan. Ten ostatni tylko dla efektów, muzyki i aktorstwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zajcew jest postacią historytyczną

rzeczywiscie istniał-gdzies tam w muzeum w Moskiwe znajduje sie jego karabin snajperski,przeżył on (Zajtsew) wojne-i zył długo i szczesliwie, ale ile z tych jego zabic jest prawdą a ile propagandą sowiecką ? w filmie pada texty typu "Rosji potrzeba bohaterów" i własnie z Zajtsewa zrobili na siłe bohatera....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zastrzelił około 400 ludzi. To dane nimieckie - oni raczej nie są skłonni do gloryfikowania Rosjan :roll: .

w filmie pada texty typu "Rosji potrzeba bohaterów" i własnie z Zajtsewa zrobili na siłe bohatera....
Napewno na siłę?. Zajcew szkolił w Stalingradzie snajperów. Był uzdolnionym żołnierzem i nauczycielem. Miał talent do cichego zabijania, to fakt historyczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Jaki Waszym zdaniem zasłużył na miano najlepszego?

Niestety na razie żaden nie załuguje na miano genialnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Niestety na razie żaden nie załuguje na miano genialnego.
Bo genialny znaczy idealny. Niestety niewykonalne jest nakręcenie filmu genialnego. Dla jednych genailny będzie "Gladiator" dla innych " Wróg u bram" a jeszcze innych " szeregowiec Ryan" kwestia gustu :P Osobiście dorzucę "Pianistę" potrafił mnie przykuć do ekranu i niejednokroć wzruszyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Jak dla mnie mimo uchybień Gladiator to wspaniały film, nie jest on fimem czysto historycznym, jednak Ridley Scott udowodnił że można zrobić dobry film o tematyce historycznej, dlatego z niecierpliwością oczekiwałem na jego kolejny film, kto widział Gladiatora a potem Królestwo Niebieskie to musiał podobnie jak ja przeżyć ogromny zawód.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.