Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
marcnow92

Co po humanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z opinią że po skończeniu nauki na kierunku Humanistycznym w Liceum to jest duży problem z wybraniem jakieś dobrze płatnej pracy. Są oczywiście duże możliwości ale są to takie kierunki studiów po których skończeniu możliwość zatrudnienia jest nie wielka lub nie są one dobrze płatne (Nauczyciel, Filozof, Historyk - Daviesem nikt chyba nie będzie). Może o jakiś zawodach zapomniałem? Czy sądzicie że na humana nie warto iść?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Masahiko   

Zawsze można się zakręcić wokół judaistyki i rzeczy z tym związanym. Poza tym jako nauczyciel historii w prywatnym Liceum i dodatkowo dającym korki można nieźle wyciągnąć :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Prawo

Wiesz nie wszyscy napiszą maturę na 97%. A poza tym jest ciężki dostęp do zawodu.

dziennikarstwo

To to chyba w klasie o profilu multimedialnym

psychologia

Z tego co wiem to 20 ludzi na jedno miejsce.

dodatkowo dającym korki można nieźle wyciągnąć

Korki z Historii? Można w ogóle na korki z tego chodzić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wiesz nie wszyscy napiszą maturę na 97%. A poza tym jest ciężki dostęp do zawodu.

Wystarczy średnia 83%

To to chyba w klasie o profilu multimedialnym

Wystarczy rozszerzony polski, język lub historia po co jakieś multimedia?

Z tego co wiem to 20 ludzi na jedno miejsce.

To się trzeba uczyć, a nie płakać, że się studiuje coś beznadziejnego.

Korki z Historii? Można w ogóle na korki z tego chodzić?

Ja chodziłem całą III klasę i się tego nie wstydzę i czasem dzwonię do swojego mentora, bo on mnie zmusił do pracy i wiedział nad czym trzeba popracować zresztą inna dziewczyna od niego miała 92%, a inny chłopak 86%... Ponadto pewnie, że się da na tym zarobić u niego miejsca wolne szybko się zapełniają, a takich nauczycieli znam co najmniej jeszcze 2.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hej, też jestem na profilu humanistycznym i też słyszałam takie same wymówki. Pomyśl jednak, jeżeli nie potrafisz sobie wyobrazić swojej przyszłości z matematyką, biologią czy informatyką, po co iść na inny profil?To zupełnie bez sensu! Może i przekrój dobrze płatnych zawodów jest większy w innych dziedzinach niż humanistyka, ale po co się do nich przymierzać, skoro to nie to!? A jeżeli poświęcisz się temu, co naprawdę Cię pociąga, to będziesz szczęśliwy, jako świetny nauczyciel, prawnik, tłumacz itp. A jeżeli będziesz w tym dobry, to i głodem nie będziesz przymierał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   
A jeżeli poświęcisz się temu, co naprawdę Cię pociąga, to będziesz szczęśliwy, jako świetny nauczyciel, prawnik, tłumacz itp. A jeżeli będziesz w tym dobry, to i głodem nie będziesz przymierał.

Moja koleżanka z klasy jest cholernie dobra z historii, ma bardzo dużą wiedzę - czasami nawet nauczyciel nie wie o czym ona mówi ;)

Ale jest jeden szkopół - nie interesuje się historią zupełnie. Uczy się tylko po to, by dostać się na prawo (UJ). To pokazuje, że nawet człowiek, kóry nie lubi czegoś może byc dobry w jakiejś dziedzinie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.