Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Wasza ulubiona lektura szkolna

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Eliza Orzeszkowa-" Nad Niemnem"

Bolesław Prus - "Lalka"

Henryk Sienkiewicz-" Potop", od Trylogii zaczęło się moja wielka przygoda z historią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja bym to dziadostwo wyrzucił ze szkoły.

„De gustibus non est disputandum.” :roll:

Jądro ciemności – Conrada, Chłopi – Reymonta, Nieboska komedia – Krasińskiego i jeszcze parę innych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Poważnie? Ja bym to dziadostwo wyrzucił ze szkoły.

A cóż na to poradzę, podoba mi się i już ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Poważnie? Ja bym to dziadostwo wyrzucił ze szkoły.

A ja znowu to "dziadostwo" swojego czasu przeczytałem z dużą przyjemnością.

Zresztą jako jedyny w klasie :D

A i teraz oceniam że był to spory wyczyn.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Milva   
Eliza Orzeszkowa-" Nad Niemnem"

Poważnie? Ja bym to dziadostwo wyrzucił ze szkoły.

A, bardzo przyjemna lektura. Te opisy... Nie wiem i nie rozumiem, dlaczego niektórzy strasznie na tę książkę narzekają. Może wiele się tam nie dzieje, ale mówię, opisy! Niektóre przepiękne.

A ulubione lektury... Wciąż jeszcze jestem uczennicą, więc mnie kilka lektur czeka, ale z tych co do tej pory:

Sienkiewicz! Zajmuje bardzo wysokie miejsce na liście moich ukochanych pisarzy, kto wie, czy nie najwyższe! Zwłaszcza "Trylogię" ubóstwiam. "Kamienie na szaniec", przy których zawsze rozpaczliwie wyję, "Folwark zwierzęcy" i "Rok 1984" Orwella, "Pan Tadeusz" i "Mistrz i Małgorzata"(!) - jedna z moich ulubionych książek. A, i Tolkien, ale to nie obecność na liście lektur zachęciła mnie do czytania.

W ogóle czytam wszystkie lektury, nawet nieobowiązkowe. W większości są to książki, które, że się tak wyrażę, wypada przeczytać i jeśli chce się uchodzić za człowieka wykształconego, to należy mieć chociażby niewielką znajomość tych tekstów. I nie zostały one wybrane ot, tak sobie, ale na pewno przedstawiają jakieś wartości i poruszają ważne problemy. A poza tym, kocham czytać :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

A ja "Kamieni na szaniec" nie przerabiałam, dlatego ich tu nie wymienię. Podobała mi się bardzo "Lalka" Bolesława Prusa, "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego i "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elfo   

-Kubuś Puchatek

-Kamienie na szaniec

-Folwark zwierzęcy

-Paragraf 22

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ulubionej lektury u mnie nie bylo.

"Pana Tadeusza" i "Trylogie" przeczytalem po raz pierwszy tak z dziesiec lat wczesniej, niz sie okazaly potrzebne, a wtedy o juz draznily, zamiast bawic.

Najgorzej wspominam "Nad Niemnem", straszliwy przyklad ideologii w literaturze i "Noce i dnie", telenowele stosowana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.