Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Wasza ulubiona lektura szkolna

Rekomendowane odpowiedzi

mer   

Są takie, przez które nie da się przebrnąć [ np. "Siłaczka" Żeromskiego ] są też takie, które się dobrze czyta :simle:

Moje ulubione:

;) "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery

;) "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza

Jakie są wasze?

_________

Druga część tematu:

Jakie pozycje wstawilibyście do lektur obowiązkowych? Wiadomo, że nie każdy uwielbia starożytność, czy II Wojnę Światową - ale są od tego odpowiednie profile w szkole ;) Uzasadnijcie wasze zdanie.

"5 lat Kacetu" Stanisława Władysława Grzesiuka - Dla tych, którzy intersują się IIWŚ - jak wyglądało zycie w obozie na co dzień - autor opisał, jak przeżył 4,5 roku obozu, będąc zwykłym człowiekiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ango   

Gombrowicza Ferdydurke przeczytalam jednym tchem. niestety jako jedyna bo "polonistka" stwierdziła że jest to za trudna książka na zajęcia. Nie muszę chyba pisać co o niej zawsze myślałam.

Ogólnie książki Gombrowicza są bardzo dobre i cenię je za to że każdy może je interpretować na własny sposób i za to że trzeba myśleć jak się je czyta.A pozatym czytałam Ferdydurkę w maju jak się opalałam więc tym bardziej dobrze mi się kojarzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego

A co do drugiej części tematu, to trudno jest mi powiedzieć.... pewnie jakąś historyczną, opierającą się na faktach i opisującą dzieje Polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
* "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego ;) ... nie śmiać się ;)

Ale tu nie ma z czego się śmiać- "Syzyfowe prace" to jedna z moich ulubionych lektur ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
merogne   

"Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Do dziś uwielbiam film, który TP puszcza co roku na Wielkanoc. Razem z siostrą rozwalamy się wtedy na dywanie przed telewizorem, obstawiając się smakołykami i okupujemy salon (co roku jest awantura, bo dom jest pełen ludzi, którzy chcieliby oglądać coś innego, a odcinki są dwa, dzień po dniu po około 2 godziny).

Oczywiście w kulminacyjnym momencie rozlega się zawsze z salonu nasze wycie ...

JANKU !!!! JANKU !!!!

Pewnie nadejdzie rok, kiedy nas po prostu zamordują. ;)

A z książki zostało mi przekonanie, że pożyteczne zajęcie jest zawsze remedium na rozlazłość życiową. :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aleandra   

A. Kaminski - "Kamienie na szaniec", F. Dostojewski - "Zbrodnia i kara", H. Sienkiewicz - "Krzyzacy". To sa jedne z najlepszych lektur, jakie dotychczas przeczytalam.

Niestety, sa tez takie lektury, ktorych w ogole sie nie da czytac... Chocby "Stary czlowiek i morze" - ble.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.