Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Wasza ulubiona lektura szkolna

Rekomendowane odpowiedzi

amon   

" Quo vadis " , " Potop " , " Pan Tadeusz" , sama klasyka jak rany :roll: ;) Dawno było , pewnie nieprawda .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vienne   

Ach... A moja ulubiona lektura jest zupełnie niehistoryczna ;D

"Mały Książę". Jest w niej tak wiele słów, które ujęły mnie właśnie w ten czuły punkt, że trudno mi o niej zapomnieć.

Naprawdę piękna.

I oczywiście "Kamienie na Szaniec". To tytuł, który powinien być znany przez wszystkich.

Ona pokazuje co tak naprawdę powinno być ważne i jaką wartość ma honor i patriotyzm, przywiązanie.

Edytowane przez Vienne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
I oczywiście "Kamienie na Szaniec". To tytuł, który powinien być znany przez wszystkich.

Ona pokazuje co tak naprawdę powinno być ważne i jaką wartość ma honor i patriotyzm, przywiązanie.

Ładnie ujęte. Z tym, że ja bym dodał słowo obowiązek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy z Placu Broni, Sienkiewicz, Ania z Zielonego Wzgórza. Z kolei jedyną lekturą obowiązkową, której nie chciało mi się czytać było Shakespeare'a Romeo i Julia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   

Pamiętam,że po przeczytaniu +/- 20 stron "Ani z Zielonego Wzgórza" mój mózg odmówił mi posłuszeństwa i dałem sobie spokój :D

Ulubione lektury? - "Inny Świat" "Rozmowy z katem" "Proces" "Zbrodnia i kara"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sienkiewicz- Potop

Sienkiewicz- W pustyni i w puszczy

Żeromski- Syzyfowe prace

Żeromski- Wierna rzeka

Tadeusz Dołęga-Mostowicz- Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek chociaż o ile pamiętam to żadna Tadka nie była lekturą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wierna rzeka nigdy nie była w kanonie lektur za czasów kolegi. :D

Ale lekturą szkolną jest

Edytowane przez montezuma1985

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

mnie tam odpowiadali Szewcy i temu podobne cudeńka, zaś sam miałem znacznie lepsze książeczki... ciekawsze i z akcją...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

mnie tam odpowiadali Szewcy i temu podobne cudeńka, zaś sam miałem znacznie lepsze książeczki... ciekawsze i z akcją...

pozdr

Witam, co rozumiesz pod tego rodzajami książkami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Łyzio: moją pierwszą książeczką "z lepszą akcją" dotyczącą II w.ś. było "SS Czarna Gwardia Hitlera". Miałem 9 góra 10 lat [najdalej trzecia klasa podstawówki....]

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.