Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Film, który ostatnio widziałem to...

Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   
"Zapach kobiety"

Dość dawno go widziałem, ale dobrze zapamietałem. Naprawde dobry film, po nim własnie polubiłem Pacino :P Później była jeszcze jego rewelacyjna rola w "Adwokacie Diabła".

Chyba się rozgladne gdzieś, zeby zobaczyc go jeszcze raz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

"Zapach kobiety" widziałam drugi raz. Zobaczyłam w tym filmie- głównie w roli Al Pacino rzeczy, których wcześniej nie dostrzegałam. Tak samo jest kiedy oglądam "Ojca Charzestnego"- za każdym razem (juz przestałam liczyć ile razy widziałam ten film) Al Pacino mnie zaskakuje. Jest takim Michaelem Corleone jakiego sobie wyobrażałam czytając książkę. Scena przed szpitalem- kapitalna- opanowany, spokojny i to spojrzenie- eh te oczy :P

Ostatnio widziałam także (jedynie) kawałek "Zabijanie na śniadanie"- z Cusakiem, którego bardzo lubię (m.in. "Przeboje i podboje"). Na pewno obejrze tne film kiedyś w całości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo 8) :roll: Czy wymaga to komentarza? :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

"Lampart"- reż. L. Visconti- powiem tak: arcydzieło! Film ten jest określany mianem włoskiego Przeminęło z wiatrem"- coś w tym jest, są pewne analogie, ale film ten nie dłuży się tak jak "Gone with the wind". Jest tu zaprezentowana głębsza refleksja historyczna o zjednoczeniu Włoch w XIX w. i jest to opowieść o zmierzchu arystokracji. Scena balu jest kapitalna. Jednak najbardziej spodobała mi się scena kiedy książe Fabrizio Sallina otwiera okno i patrząc na przepiękne włoskie ziemie mówi: "Wiktor Emanuel nie zabierze nam tej magii, którą się karmimy". Ostatnia scena- książe idący włoską ulicą- także daje do myślenia. Piękny film, jego najmocniejszą stroną jest znakomita obsada. Burt Lancaster - każdy jego ruch, każde spokrzenie- to mi się w filmie podobało najbardziej- doskonale zagrał. Mistrzostwo. Na uwagę zsługuje także Claudia Cardinale. Alain Delon- uroczy, także doskonały w swej roli. Muzykę skomponował Nino Rota- mistrz w swojej dziedzinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

"Amerykański gangster" - dobry, może nawet bardzo dobry film, ale nie rewelacyjny. W skrócie jest to historia pierwszego afroamerykańskiego gangstera, który dorobił się na handlu herą. Nazywał sie Frank Lucas i razem ze swoją rodziną trząsł Harlemem na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX wieku. Drugim bohaterem jest Richie Robins - gliniarz, który chce Franca zamknąć w wiezieniu.

Film ogląda się bardzo dobrze, chociaż brakowało mi trochę dynamicznych scen - wiem, że to film oparty na faktach, ale ciut akcji by nie zaszkodziło. Wadą jest za to niedokończenie niektórych wątków - np. ze chciwym dealerem - pewnie za rok czy dwa wyjdzie wersja reżyserska, która rozszerzy je i dokończy. Niezła jest muzyka, zdjęcia i scenografia.

Największym atutem jest bez dwóch zdań gra aktorska. Ridley Scott zgromadził świetną ekipę z dwoma megagwiazdami - Russelem Crowe'm i Denzelem Washingtonem. Obaj grają bardzo dobrze, chociaż bez fajerwerków. Mam jednak, mimo wszystko, pewne zastrzeżenia, co do obsady D.W. Niby od pierwszej sceny reżyser stara się pokazać, jaki to on jest zły drań, ale mu się to nie udaje. Widz w to nie wierzy. Wystarczy, ze Denzel błyśnie swoim firmowym uśmiechem i wszystko mu się wybacza. Szkoda, bo "Człowiek w ogniu" udawadnia, że Denzel potrafio grać mroczne postaci. Za to przekonywująco wypada drugi plan - podoba mi się Armand Assante jako włoski mafioso i Joshs Brolin w roli skorumpowanego gliny.

Reasumując: 7,5/10 :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Film promocyjny mojego miasta :D

"Krosno Niepowtarzalne miasto w wyjątkowym miejscu". Jak tylko bedzie dostepny w sieci to dam linka, jestem ciekaw opinii ludzi, którzy Krosna nie znają :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

"Tylko dla orłów"- nie do końca, bo przełączyłam na inny film;p "Tylko dla orłów" już kiedyś widziałam. Jest to wciągający film. Richard Burton i Clint Eastwood robią wrażenie;p

"Dharm"- jest to indyjski dramat z 2007r., żałuje, że takie filmy w kinach się nie pojawiają, ale dzięki "Ale kino" można obejrzeć takie cuda. Jest to film indyjski- od razu skojarzenia z barwnymi i wesołymi filmami z Bollywood. Jest to jednak zupełie inna produkcja niż np. "Czasem słońce czasem deszcz" czy "Monsunowe wesele". "Dharm" to opowieść, której tłem są konflikty religijne w Indiach. Hinduski bramin, jego dom, zwyczaje i...muzułumańskie dziecko przygarniętę przez żonę. Film ukazuje nam indyski świat, surowe życie bramina i jego rodziny. Widizmy też konflikt. Jednak jest to film pełen ciepła i optymizu. Zakończenie jest cudowne. Muzyka jest bardzo interesującą. Najpiękniejsze są zdjęcia- robią one niesamowite wrażenie.

"Małżeństwo Tui"- kino chińskie- powiem tak: jestem zachwycona. Piękny film, ciekawa opowieść, mongolkskie krajobrazy. Film do refleksji, ale można się zarówno wzruszyć jak i pośmiać. Polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

''Wielka Czerwona Jedynka''- jeden z nielicznych filmów wojennych z 1980r., który jest porównywalny do dzisiejszych filmów.Walki może nieco teatralne, ale historia i przebieg walk 1. drużyny 1. plutonu 1. kompanii 4. batalionu 6. pułku 1.DP jest świetna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
4. batalionu 6. pułku

Gwoli ścisłości- amerykańskie pułki były trzybatalionowe, natomiast w skład "Big Red One" nie wchodził 6. PP- a 16. Pułk Piechoty, 18. Pułk Piechoty i 26. Pułk Piechoty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Przepraszam, pominąłem tą 1-kę. :) Poza tym obejrzałem ''Złoto dla zuchwałych''.Polecam!Jak na lata 70., film jest świetny- grupka żołnierzy amerykańskich w gorączce zlota.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Apocalypto - najbardziej podobały mi się skąpe stroje wojowników :) I wódz tych Azteków, którzy gonili głównego bohatera

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Apocalypto, przedni film. Wielki plus dla Gibsona za stosowanie "historycznych" języków - to tworzy klimat.

Najlepsza była scena na końcu, gdy główny bohater wraz z dwoma adwersarzami wybiega na plażę i ich oczom ukazują się okręty z białasami na pokładzie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Zdaje się, ze ta scena była mocno krytykowana, za to, ze biali zostali pokazani jak jacyś zbawcy :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

"Fisher King"- reż.Terry Gilliam :P Z początku film mi się nie podobał, ale wciągał i wciągał ;p a kiedy pojawił się genialny jak zawsze Robin Williams trzeba było oglądać ;) Jest to film na pewno ciekawy jeśli chodzi o fabułe, konwencje. To taka bajka- z optymistycznym końcem. Bardzo dobry film. Do refleksji, ale pośmiać się też można :mrgreen: Dobry film, z dobrą obsadą. Film nieprzeciętny-taki trochę "zakręcony" :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.