Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Film, który ostatnio widziałem to...

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Jeszcze tylko dwa - czyli Tarantino po raz ósmy. Nienawistna ósemka jest idealna pod każdym względem. Zdjęcia, gra aktorska (Samuel L. Jackson, ale i Jennifer Jason Leigh i Walton Goggins; tylko Tima Rotha trochę za mało jak dla mnie), muzyka (Ennio Morricone! plus kilka znakomitych kawałków*), to przesuwanie filmu w stronę teatru, dialogi i ta pozbawiona jakiegokolwiek sensu przemoc - ludzie narzekają, że film jest przeciągnięty (przeciwnie, rozdział z retrospekcją spokojnie mógł być dłuższy, miałem wręcz wrażenie, że skrócono go na siłę), tymczasem dla mnie okazał się być zdecydowanie za krótki.

*

.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Syn Szawła - węgierska produkcja o Żydach pracujących przy piecach krematoryjnych, niby realistyczne ale z drugiej strony kamera tak ustawiona (niemal cały film, kamera jest ustawiona jak w grach TPP z maksymalnym przybliżeniem na głowę/potylicę głównego bohatera, co miało chyba udawać chęć zamknięcia się bohatera na otaczającą rzeczywistość i to, że chciał widzieć jak najmniej, przez cały film jest tyko kilka scen bardziej panoramicznych) a do tego tło ma tendencję do tracenia ostrości o ile nie wchodzi ono w interakcje z głównym bohaterem, że w sumie jakichś bardziej brutalnych scen nie ma. Zabieg ciekawy ale mi nie przypadł do gustu - może kwestia zbyt drgającej kamery. Fajne jest to, że bohaterowie mają kłopoty z językiem - jest tu wiele języków: niemiecki, węgierski, polski, rosyjski, jidisz, francuski przez moment i postaci nie zawsze potrafią się porozumieć z tego powodu. No i na koniec smaczek dla Tomasza N - po ucieczce ludzie którzy skryli się razem z głównym bohaterem zastanawiają się czy nie uciekać w kierunku Pszczyny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Na HBO GO leci najnowszy Terminator-> Skynet to Genesis! (a może odwrotnie) Hasło dla wtajemniczonych. Jak zwykle wspaniały i z poczuciem humoru facet Arnold S. Tym razem strzyka mu w kościach, ma ksywkę tatko, czasami musi stuknąć staw, by ten wskoczył mu na miejsce, no i te popielate włosy, zwiotczała skóra. Ale, ten facet jest rewelacyjny! W każdym w wieku!

W treści ciut się pogubiłam, mam zamiar jeszcze raz obejrzeć:) Może teraz mniej mi ucieknie. :thumbup:

Zawsze lubiłam Terminatora, pierwszy raz oglądałam go w latach chyba 80. XX w w starym zapyziałym prowincjonalnym kinie. I film był super. I dalej jest:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Zjawa i Londyn w ogniu , o ile pierwsza mi się podobała - głównie ze względu na zdjęcia, o tyle miałem wrażenie, ze przesadzono z ilością pecha jaki spotyka głównego herosa. Drugi zas film to typowa amerykańska sieczka w której walczymy za kraj/flage/prezydenta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Wczoraj byliśmy w kinie na "Baranach". Taka islandzka czarna komedia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Prometeusz - prequel Obcego-wg mojej oceny, ten sam reżyser, te same szaro-niebiesko-sine kolory, jak w Ósmym obcym pasażerze Nostromo.

Niedługo ma być Prometeusz 2.

Jak ktoś lubi R. Scotta - polecam, jak nie - można sobie darować, bo nawet idea, że ludzie pochodzą z resztek Obcego, co miało mnie zachęcić do oglądnięcia nie wystarczyła, by mnie zaciekawić na dłużej niż 5 minut.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kszyrztoff napisał:

Tylko niech po  powrocie secesjonista napisze czemu na ten Botox nie warto iść i na jakie przyjemności lepiej zaoszczędzone pieniądze wydać.

 

Po pierwsze: film ma inny tytuł,  po drugie: wówczas na nim nie byłem. Proponuję nie domyślać się kszyrztoffowi - na czym byłem. 

Atoli że "Botoks" obejrzałem, to wywołany podam swą opinię.

Film nie tak mocny jak myślałem, najlepszy jest początek, co niezbyt dobrze brzmi dla filmu trwającego ponad dwie godziny. Z własnego doświadczenia sam bym podał: więcej i mocniejszych przykładów skorumpowania i nieetycznych poczynań świata lekarskiego. Film jest nierówny, są w nim dłużyzny i sztuczne dialogi. 

Film jednak dobry; dla mnie; jest moment na śmiech, który szybko kończy się w gardle kolejną sceną. W kinie było raptem około dziesięciu osób, trzy wyszły przy kolejnej scenie związanej z aborcją, jedna zwymiotowała.  Film można polecić i tym co: "za Chazanem" i tym co: "przeciw".

 

Cytuj

na jakie przyjemności lepiej zaoszczędzone pieniądze wydać.

 

Film nie jest przyjemny, zatem odradzam.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, że spot to film w rozumieniu dzieł tu omawianych, ale rzecz na pewno godna uwagi. I - moim zdaniem - bardzo ciekawy pomysł. Noblistka w spocie przeciwko hejtowi w internecie. 

https://kobieta.onet.pl/maria-sklodowska-curie-w-spocie-przeciw-cyberprzemocy/3sb8bfm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.