Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Film, który ostatnio widziałem to...

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem się wczoraj do krakowskiego Arsa na "Trzy Królestwa"(ang. Red Cliff- nasi tłumacze znowu się popisali). Świetne efekty specjalne, fabuła, choć niekiedy naciągana, mimo wszystko przypadła mi do gustu. Do tego dochodzą cudowne krajobrazy Chin- nie sądziłem, że jest tam tak pięknie. Jedyne co mi przeszkadzało to dialogi. Niekiedy miałem wrażenie jakby spotkało dwóch dziesięciolatków i w charakterystyczny dla tego wieku sposób omawiało sprawę przyszłej bitwy. Drażnić może poniekąd również język, jednakże, wydaje mi się, iż jest to kwestia przyzwyczajenia. A więc jeśli ktoś chce zobaczyć widok mnóstwa statków płynących do ataku, chińskie fortele wykorzystywane podczas walki, przelewającą się krew oraz poznać, choć trochę, kulturę ludzi znad rzeki Jangcy to jest to film dla niego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Czasem trzeba się z lekka odmóżdżyć... Terminator 4 filmem wybitnym nie jest. To już na pewno nie to samo, co dwie pierwsze części, choć w porównaniu z trójką wypada chyba jednak lepiej. Postapokaliptyczna wizja świata opanowanego przez maszyny, w zasadzie idealne odwzorowanie Fallouta. Efekty specjalne dobrane odpowiednio, bez upychania do każdej możliwej sceny, a te które są, potrafią zaskoczyć. Ze wszystkich aktorów najlepiej wypada chyba jednak Sam Worthington jako Marcus Wright, Bale jako Connor mógłby być jednak lepszy. Troszkę sztywno wypadł jak dla mnie. Sam scenariusz ok... choć jak porównać z poprzednimi częściami, to pojawia się pytanie, czy ktoś przypadkiem nie pogubił się w całej historii. Ale to się jeszcze okaże. Tak czy inaczej, dobry film akcji. Do obejrzenia w piątkowo-sobotni wieczór w sam raz. I drugi film, The Hangover (polski tytuł Kac Vegas). Dobra amerykańska komedia, z odpowiednią ilością durnych żartów. Czterech znajomych wyjeżdża na jedną noc do Las Vegas, w ramach wieczoru kawalerskiego jednego z nich. Wszystko zapowiada się wspaniale. Cudowny hotel, apartament... Rano następuje bolesna pobudka. Tygrys w łazience, kura biegająca po pokoju, dziecko w szafce, jeden z delikwentów zgubił zęba, nikt nic nie pamięta a co najlepsze... zgubili pana młodego. Podczas poszukiwań okaże się, że ukradli samochód policji, jeden z nich wylądował w szpitalu, drugi ożenił się z prostytutką a tygrys należy do samego Mike'a Tysona, który wcale nie jest z tego powodu szczęśliwy. Odpowiednie wstawki muzyczne, sprawnie poprowadzona akcja. Durna komedia, jak to większość amerykańskich produkcji tego typu, ale zobaczyć można.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

A ja ostatnio obejrzałem... Robin Hooda: Księcia złodziei :P Taka sobie opowiastka o ubóstwie, rycerskich ideałach, odwadze i miłości, czyli nihil novi. Kolejny film, w którym chyba wszyscy aktorzy odstają poziomem od Alana Rickmana. Obejrzałem chyba 5 raz, ale większość fragmentów mnie nie nudziła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Ostatni dom po lewej. Jak ktoś lubi tego typu filmy, to mu się spodoba:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Rosyjski serial "Sztrafbat". Koszmar, ale z przyjemnocia sluchalem worskiej mowy. Warto tylko dla slangu - od reki widac np., ze "fala" w WP ma krasnoarmiejskie korzenie.

Poza tym rzecz jest przerazliwa propagandowka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dudekkss   

W końcu wybrałem się do kina na "Bękarty Wojny". Dla mnie film jest jak najbardziej na tak. Styl quentina daje się we znaki. Humor na poziomie. Wiele zaskakujących scen. Warto obejrzeć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bona   

oj "zapach kobiety" to już klasyka. ja ostatnio byłam na linczu oczywiście na "bękartach wojny". bardzo dobry popis reżysera a PItt....boski:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słyszałem, że Bękarty to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów Quentina. Dlatego dziś sam idę do kina sprawdzić, czy to aby nie przesadzona opinia;) Bo np. ostatni film Tarantino, Deathproof, też był niby ok., ale jak dla mnie przegadany.

A film, który ostatnio widziałem - "Do Czech razy sztuka". Polecam, kolejna świetna czeska komedia;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jeśli ktoś szuka spokojnego filmu, z dobrym zakończeniem, polecam Bombon. El Perro w reżyserii Carlosa Sorina. Krótka historia o tym, jak to człowiek w poszukiwaniu swojego szczęścia dzięki zbiegowi okoliczności może spełnić marzenia. Muzyka? W połączeniu z krajobrazami Argentyny absolutnie zniewalająca. Momentami chciałoby się, żeby nie kończyła się. Warto zwrócić uwagę na dwóch głównych bohaterów. Aktorzy-amatorzy Juan Villegas i Walter Donado, świetny duet. Pierwszy spokojny, nieśmiały, lekko zagubiony, o gołębim sercu. Drugi, pełen energii i zapału, lekko porywczy. I ten pies. Zdecydowanie warto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem film "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", ekranizację świetnej książki Stiega Larssona. No i niestety, książka znacznie lepsza, ale tego można się było spodziewać....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A tym razem, dla odmiany, widziałem dobrą ekranizację:) Nawet bardzo dobrą. A konkretnie chodzi o Mikołajka:) Film oparty na kilku najlepszych, najstarszych opowiadaniach, przez co naprawdę śmieszny:) Fani opowiadań na pewno się nie zawiodą:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

"Szalona odwaga" (może kiedyś Polsat pomyśli o czymś takim jak konta Premium, dzięki którym będzie można oglądać stacje bez reklam?) - gdyby nie Washington to byłby przeciętniak, mało udane połączenie czegoś w rodzaju filmu wojennego i dramatu psychologicznego :) Zdecydowanie bardziej wolę niemieszanie gatunków, a Meg Ryan do roli babochłopa już mi całkowicie nie pasuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
RAmoN   
Wybrałem się wczoraj do krakowskiego Arsa na "Trzy Królestwa"(ang. Red Cliff- nasi tłumacze znowu się popisali). Świetne efekty specjalne, fabuła, choć niekiedy naciągana, mimo wszystko przypadła mi do gustu. Do tego dochodzą cudowne krajobrazy Chin- nie sądziłem, że jest tam tak pięknie. Jedyne co mi przeszkadzało to dialogi. Niekiedy miałem wrażenie jakby spotkało dwóch dziesięciolatków i w charakterystyczny dla tego wieku sposób omawiało sprawę przyszłej bitwy. Drażnić może poniekąd również język, jednakże, wydaje mi się, iż jest to kwestia przyzwyczajenia. A więc jeśli ktoś chce zobaczyć widok mnóstwa statków płynących do ataku, chińskie fortele wykorzystywane podczas walki, przelewającą się krew oraz poznać, choć trochę, kulturę ludzi znad rzeki Jangcy to jest to film dla niego.

Także oglądałem niedawno ten film w pracy , bardzo spodobał Mi się i mogę bez wachania polecić go każdemu który lubi oglądać filmy z Serii historia fantasy hehe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Avatar - idealny na romantyczny wieczór w kinie dla dwojga i na czas Bożego Narodzenia. Science-fiction, wojenno-miłosny. Polecam! Jak dla mnie film roku!

PS: Oglądałem w kinie niemieckim, a więc całkowicie legalnie, w Niemczech premiera Avatara rozpoczęła się od 17 grudnia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.