Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Film, który ostatnio widziałem to...

Rekomendowane odpowiedzi

SUPERMEN POWRÓT - ehhh film kiepski,ale warto isc do kina dla samych efektów specjalnych. jak narazie jest to najdroższy film (kosztował 250 000 000 $)

STRAŻNIK - Michael Douglas, Kiefer Sutterland... obsada wypas... film ogląda sie przyjemnie :] tez warto isc do kina :-)

Tistan i Izold - no cóż, obejrzeć warto, ale nie koniecznie w kinie :-)

polecam wszystkkie 3filmy :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

"Volver" Almodóvara. Pełen humoru, opowiadający niebanalną historią, wręcz genialny... Strasznie mi się podobał :mrgreen:

12.01.2007 na pewno wybiorę się na premierę "Pachnidła" Tykwera, bo zapowiada się ciekawie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

przez ostatni tydzien obejrzałem kilka filmow:

-szalony weekend

-o dwóch takich co poszli w miasto

-trisan i izolda

-it (na podst. kinga)

-lśnienie (na podst. kinga)

-jazda na maxa

-running scared

-zabójczy numer

-dick i jane niezły ubaw

-dmd

-psy 2

-oszukac przeznaczenie 3

i wiekszosc z nich była warta obejrzenia - zwłaszcza te na podst. KINGA :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizakk92   

Oglądałem ostatnio takie filmy jak: Dublerzy,Asterix i Wikingowie oraz Wzgórza mają oczy. Najbardziej podobał mi się ten 2 film potem 3, a film Dublerzy zbytnio mi się nie podobał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Borat" oglądaliśmy z kumplami przy sporych ilościach browaru i uśmialiśmy się do łez. Swietna satyra, sytuacyjne gagi, (chociaż niektóre niesmaczne) jednak to coś nowego, komedia którą warto obejrzeć ( polecam w gronie kolegów bo panie mają o nim zgoła odmienne zdanie) :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lucas87   

"Godfather" trylogia :] klimatyczny ale do ksiązki sie nie umywa :] "Cienka czerwona linia" ale to oglądałem po raz kolejny...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Ja byłam, jak już wcześniej wspomniałam, na "Pachnidle". Strasznie mi się podobało, chyba pójdę jeszcze raz ^_^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
hi1   

A ja chciałbym dodać film, który w części także prezentuje tematy historyczne. :P Chodzi mi tu oczywiście o świetny hiszpański film - "Labirynt Fauna". Jest to piękna i wzruszająca, choć miejscami brutalna, opowieść o potędze wyobraźni i okrucieństwie... Akcja toczy się w połowie roku 1944, w Hiszpanii. Naprawdę polecam. :P

Żeby potwierdzić moją opinię o jakości podam listę nagród (Bardzo zresztą okrojoną):

- 3 Oscary (zdjęcia, scenografia i charakteryzacja; nominacje - dźwięk, najlepszy film nieanglojęzyczny i scenariusz)

- Złota Żaba na festiwalu w Camerimage za najlepsze zdjęcia

- Złota Palma na festiwalu w Cannes za reżyserię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Film mający swoje lata, bo z 1985, ale "Kukułka w ciemnym lesie" w reżyserii Antonina Moskalyka to pozycja warta obejrzenia. Opowiada o wojennych losach kilkunastoletniej Czeszki, której Niemcy zabijają ojca a ją samą wywożą oddzielając od matki. Trafia najpierw do szkoły, w której zostaje poddana procesowi germanizacji. W końcu adoptuje ją komendant obozu pracy, Otto Kukuck. Film niewątpliwie ciężki, ale zdecydowanie warty tego aby poświęcić na niego trochę ponad półtorej godziny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

'Bardzo długie zaręczyny"- to poprostu trzeba zobaczyć. Genialna Audrey Taoutou i fantastyczny Gaspard Ulliel. Film jest cudowny- muzyka piękna, zdjęcia urocze, fabuła jest bardzo ciekawa. Oglądalam ten film przysłowiowym jednym tchem. Jestem zachwycona. Wzruszająca opowieść, ciekawe spojrzenie na los żołnierzy z I WŚ i ludzi, którzy czekali na ich powrót. Arcydzieło!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

"Wesele" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Jedna z najlepszych polskich komedii jakie widziałem. Tak genialnie ukazanych polskich wad i przywar z chciwością, zakłamaniem i pijaństwem na czele nie widuje się w każdym filmie. Historia bogatego gospodarza, który wyprawia wesele dla córki. Zięciowi sprowadza z Niemiec Audi. W rozliczeniu musi zapłacić 50 tys. zł i oddać 2 hektary ziemi, należące do nestora rodziny. I tutaj zaczynają się kłopoty, wręcz nieziemskie. Film nagrodzony w Polsce i za granicą wieloma nagrodami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

"Przyjęty"- niezła komedia- o kimś, kto nie dostaje się na studia na żadną uczelnię i zakłada własną- najpierw by oszukać rodziców, potem jednak przychodzą do tej uczelni chętni- myślą, ze prawdziwa :lol:

"Ojciec Chrzestny"- po raz nie wiem który :) Za każdym razem odnajduje coś nowego w tym filmie

"Chiński Syndrom"- całkiem dobry film sensacyjny, niezły...

"Kwiat mojeg sekretu"- film Almodovara- piękny film i muszę powiedzieć, że normalny jak na tego reżysera- nie wstrząsa tak jak np. "Drżące ciało" czy "Porozmawiaj z nią".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.