Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Anomalie pogodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Od kilku lat nawiedzają nas różnego rodzaju kataklizmy:huragany,orkany, trąby powietrzne(zniszczona połowa puszczy Piskiej,zniszczone domy a nawet całe wsie ,a co najgorsze ofiary śmiertelne wśród ludności ) ,łagodne zimy,powodzie,susze.

Czy to chwilowe kaprysy pogody czy to już normalność do której musimy się przyzwyczaić???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Paraliż Ameryki przez śnieg i mróz ,to samo w Chinach.W Polsce raczej śniegu na nizinach nie ujrzysz.Może zbliża się czas zmiany biegunów magnetycznych na kuli ziemskiej.Tak podobno wyginęły dinozaury...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Najgorsze jest to, że ja strasznie reaguję na zmiany pogody, zawsze boli mnie głowa, łupie w kościach, mam mdłości... (jak u 90-latka normalnie ;)) i powiem szczerze, że ta anomalia klimatyczna nie widzi mi się nie tylko dlatego, że Ziemi to chyba nie wyjdzie na dobre. Mi również :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Jak różnica ciśnień przed orkanem Emma wynosiła 40 hPa między Zakopanem a Pomorzem to wcale nie dziwno ,że ludzie czują się strasznie ,szczególnie ci co mają problemy z nadciśnieniem krwi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zmiany klimatyczne zostały spowodowane przede wszystkim działalnością człowieka. W latach 50-tych XX nastąpiło gwałtowne przyśpieszenie cywilizacyjne wraz ze wzrostem ilości ludzi na ziemi, co trwa do dnia dzisiejszego. W tym czasie ilość huraganów na ziemi wzrosła czterokrotnie, i powstała "dziura ozonowa".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Tuż przed bitwą pod Hastings przez południową Anglię przeszła potworna wichura która demolowała, wsie i miasta. Wyrywała wiekowe dęby.

To też z powodu dziury ozonowej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś pewne dane, że w średniowieczu też było takie ocieplenie, i niektórzy naukowcy uważają, że to jest jakby taki cykl(ocieplenie, oziębienie).

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Nic się nie zmieniło. Po prostu jest więcej kamer i aparatów fotograficznych.

No i zaludnienie jest większe tak więc takie zjawiska dotykają kilkanaście tysięcy ludzi zamiast pięciu kmieci. Do tego dochodzi szybkość rozpowszechniania informacji. 500 lat temu owi kmiecie mogli sobie o wichurze czy powodzi pogadać w najbliższej karczmie. Teraz jest to "News" i natychmiast idzie w świat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po 11 września odnotowano (na podstawie danych z 4 000 stacji meteo) w całych Stanach nagły wzrost temperatury gruntu , aż o 1,1 °C.

Eko-terroryzm?

;)

/D.J. Travis "Regional Variations in U.S. Diurnal Temperature Range for the 11-14 September 2001 Aircraft Groundings. Evidence of Jet Contrail Influence on Climate", "Journal of Climate" 1 marca 2004/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

No niestety klimat się ociepla. Babcia mi opowiadała jak kiedyś wyglądała prawdziwa zima i lato. Niestety już takiej zimy nie zobaczę :( I powinni zmienić nazwę z "zima" na "błocina"..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No to szkoda, że nie było Cię na Świecie zeszłej zimy albo i tej dwa lata temu. Śniegu było po pas (w razie co służę zdjęciami) a i mróz nieźle trzymał. Nie marudziłbyś teraz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Ale co tu porównujesz? No tak, zimy były duże rok temu ale porównać te co kiedyś były? mały mrozik.. Kiedyś śnieg leżał miesiącami a teraz? poleży dwa dni i błotoo...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.