Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Nasz film - II Wojna Światowa- Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Zgodnie z tym co pisałem w temacie ogólnym dotyczącym filmiku promującego naszą historię i forum, zakładam temat poświęcony jego części obejmującej losy Polski podczas II WŚ. Co Waszym zdaniem powinno znaleźć się w filmiku? Czy znacie może interesujące, mało znane zdjęcia, filmiki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Musi coś być o naszej kawalerii,musi!!!

[ Dodano: 2008-02-29, 21:05 ]

I o 17 września na wschodniej granicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
I o 17 września na wschodniej granicy.

Nie sądzę, na filmiku miały być wydarzenia pokazujące dumę i zwycięstwa Polski, nie zaś klęski... Osobiście proponowałbym Westerplatte (wszak jest dobrze znane) i Wizny.

[ Dodano: 2008-02-29, 21:18 ]

Do tego można by też dodać Tobruk, na 100% bitwa o Anglię i Monte Cassino, ewentualnie też Narwik...

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Musi coś być o naszej kawalerii,musi!!!

Cytując znane polskie powiedzenie musi to na Rusi, w Polsce jak kto chce;) Ja proszę o konkrety oraz wzięcie pod uwagę faktu, iż cały filmik będzie trwał 10 minut, więc na poszczególne epoki zostaje go tak z 1,5 minuty. Na razie przedstawię moją wizję:

- Wrzesień '39, Narvik, Tobruk, Bitwa o Wielką Brytanię, Falaise, Arnhem, Monte Cassino, Bologna, Ancona, Kołobrzeg, Berlin i Powstanie Warszawskie.

- Razem 12 epizodów, które najlepiej się moim zdaniem kojarzą z Polską podczas II WŚ. Na każdy z epizodów po kilka zdjęć, bądź też krótkich fragmentów oryginalnych filmików.

- Za każdym razem na początku data trwania danej bitwy.

Początkowy i dość prosty zarys całości. Teraz prosiłbym o ewentualne szczegóły, poprawki, uzupełnienia, konkretne zdjęcia, filmiki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Moim zdaniem całkiem ciekawy jest Twój Albinosie pomysł, tylko nie wiem, jak się wyrobisz w czasie :)

Sam mam do siebie sporo pomysłów (a jeszcze i Estera na pewno sporo dorzuci) i wątpię, żebym się wyrobił ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

A partyzanci z lasów,chodzi mi o pokazanie leśnej partyzantki.Trudy i znoje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

17 września będzie miało na celu pokazanie, że Ruscy, a nie tylko Niemcy nas zaatakowali, można by znaleźć film jak Niemcy i Rosjanie się bratają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

W sumie można, do tego kilka najważniejszych momentów politycznych. Ale to też byłoby trudne w tak krótkim czasie. Na pewno będzie trzeba to wziąć pod uwagę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

O tym pisałem już w pierwszym punkcie mojego planu, vide "Bitwa o Wielką Brytanię":) Teraz jednak wolałbym abyście poszukali czegoś ciekawego, bo puszczać cały czas te same oklepane zdjęcia, to może zrobić się w końcu w mojej ocenie nudne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja proszę o konkrety oraz wzięcie pod uwagę faktu, iż cały filmik będzie trwał 10 minut, więc na poszczególne epoki zostaje go tak z 1,5 minuty.

A może by tak zrobić filmik dwuczęściowy? W pierwszej np. Polska do zaborów a w drugiej od zaborów aż do zakończenia Samoobrony w parlamencie :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A może by tak zrobić filmik dwuczęściowy? W pierwszej np. Polska do zaborów a w drugiej od zaborów aż do zakończenia Samoobrony w parlamencie :mrgreen:

Takie pomysły proszę wrzucać do tematu ogólnego, tutaj skupiamy się li tylko na Polsce podczas II WŚ, i proszę się tego trzymać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jako że nie widać chętnych do rozwijania mojej propozycji, pozwolę sobie podać kolejną wersję:

- Kampania polska 1939 (słynne przemówienie zaczynające się od słów "A więc wojna...") kilka zdjęć najbardziej charakterystycznych, podanie kilku dat, jak choćby rozpoczęcie wojny, wkroczenie ACz, 2-3 największe bitwy.

Krótki komentarz, że mimo zakończenia walk, Polacy nadal nie składali broni.

- Narvik, Tobruk, Bitwa o Wielką Brytanię, Falaise, Arnhem, Monte Cassino, Bologna, Ancona, Kołobrzeg, Berlin: data plus 2-3 zdjęcia. Może jakieś pomysły co do innych bitew (i tak podejrzewam, że będzie trzeba jednak czegoś się pozbyć).

- Katyń, tutaj wymowne zdjęcia, dane dotyczące ofiar i cichutka muzyczka.

- Powstanie Warszawskie, krótkie hasło w stylu "przez 63 Warszawa czuła się wolna" plus oczywiście zdjęcia.

- Zastanawiam się nad datami konferencji Wielkiej Trójki i układu Sikorski-Majski.

Jakieś inne propozycje? Może macie interesujące materiały? Co Waszym zdaniem można by usunąć (cięcia i tak są konieczne), bez większej szkody dla tego fragmentu całości?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Przydałaby się jakaś wzmianka o naszej marynarce wojennej która walczyła ramię w ramię z Brytyjczykami o panowanie na morzach i oceanach w latach 1939-45. Warto, wydaje mi się, dodać coś o istnieniu rządu na uchodźctwie w Wlk. Brytanii (śmierć Sikorskiego w '43) i równolegle rządu prokremlowskiego z ZPP i Wandą Wasilewską na czele.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Warto, wydaje mi się, dodać coś o istnieniu rządu na uchodźctwie w Wlk. Brytanii (śmierć Sikorskiego w '43) i równolegle rządu prokremlowskiego z ZPP i Wandą Wasilewską na czele.

W materiałach jest o układzie Sikorski-Majski, tyle będzie musiało wystarczyć. Jak już pisałem część poświęcona II WŚ to będzie trochę ponad minutę, inaczej musiałyby ucierpieć inne okresy. Tak więc sprawy związane z bitwami mają tu pierwszeństwo, w końcu nic tak nie oddziałuje na ludzi, jak wielkie bitwy i odwaga żołnierzy. Ale tych marynarzy jeszcze przemyślę. Na razie i tak przesłałem Jarpenowi niewielką ilość materiału, bez opisów, więc jeszcze można coś dorzucić, co i tak miałem zamiar zrobić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.