Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiego powodu Waszym zdaniem zgineli neandartalczycy?

Moim zdaniem neandertalczyk wyginął poprzez wymordowanie przez sprawniejszą formę jaką byli Homo Sapiens. Klimat odgrywał tu raczej odgrywał tu małą rolę lub prawie w ogóle jej nie odgrywał. Homo Sapiens był inteligentniejszą grupą i w ten sposób by zapewnić miejsce na Ziemi dla swoim przyszłych pokoleń H.S.S. wymordowali H.S.N.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dziś się pojawiła informacja

Czyli Sapiens wymordował Neandertalczyka, nic nowego te teorie pojawiły się dawno temu z wariacjami na temat zjadania lub bez.

ania02101

Moim zdaniem neandertalczyk wyginął poprzez wymordowanie przez sprawniejszą formę [...] Homo Sapiens był inteligentniejszą grupą

Tylko nic nie potwierdza większej sprawności i inteligencji Sapiensa. Neandertalczyk miał większy mózg i równie pofałdowany biorąc to pod uwagę inteligencją nam nie ustępował.

Jeśli chodzi o sprawność to Neandertalczyk na pewno był silniejszy, wytrzymalszy od naszego przodka. Wytrzymalszy na ból, urazy i klimat to stawia go raczej na wygranej pozycji. Broń, jaką produkował też była lepsza, dopiero z czasem Sapiens zaczął przejmować osiągnięcia swych poprzedników. Tak, więc prawdopodobnie wcale nie byliśmy lepsi a nawet pod wieloma względami ustępowaliśmy poprzednikom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego wg Ciebie zginęli?

Jakieś wytłumaczenie musi być, a chyba najtrafniejsze to właśnie te że zginął z rąk H.S.S. które było sprawniejsze i inteligentniejsze.

Tylko nic nie potwierdza większej sprawności i inteligencji Sapiensa. Neandertalczyk miał większy mózg i równie pofałdowany biorąc to pod uwagę inteligencją nam nie ustępował.

Jeśli chodzi o sprawność to Neandertalczyk na pewno był silniejszy, wytrzymalszy od naszego przodka. Wytrzymalszy na ból, urazy i klimat to stawia go raczej na wygranej pozycji. Broń, jaką produkował też była lepsza, dopiero z czasem Sapiens zaczął przejmować osiągnięcia swych poprzedników. Tak, więc prawdopodobnie wcale nie byliśmy lepsi a nawet pod wieloma względami ustępowaliśmy poprzednikom.

Proszę o dowody bo wg. mnie to bzdury. Czytałam wiele książek i w żadnej nie było mowy o tym że H.S.N. był mądrzejszy i sprawniejszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Neandertalczyk miał większy mózg i równie pofałdowany biorąc to pod uwagę inteligencją nam nie ustępował.

Ale pofałdowanie to niejedyny czynnik większej sprawności intelektualnej. Ważnym jest prędkość przesyłania między komórkami informacji...

nic nowego te teorie pojawiły

Ten link to nie teoria, to potwierdzenie/dowody(choć oczywiście nie muszą być prawdziwe...).

Pozdrawiam

Edytowane przez mostostal

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W takim razie dlaczego wg Ciebie zginęli?

Już to pisałem w tym temacie, poszukaj.

chyba najtrafniejsze to właśnie te że zginął z rąk H.S.S. które było sprawniejsze i inteligentniejsze.

Najłatwiejsze, ale czy najtrafniejsze?

Czytałam wiele książek

Ja też. ;)

i w żadnej nie było mowy

Czyli nie były to te same książki. ;)

H.S.N. był mądrzejszy i sprawniejszy.

Ale ja nie twierdzę, że był mądrzejszy tylko, że nam nie ustępował a to różnica. Natomiast, jeśli chodzi o większą sprawność i siłę to wynika z budowy szkieletu.

chodzi o współczynnik mózgu do ciała.

Czyli najinteligentniejsze są delfiny, bo u nich ten współczynnik jest najkorzystniejszy.

Ważnym jest prędkość przesyłania między komórkami informacji...

Ale prędkość przesyłania informacji nie pozostawia śladów w skamieniałościach więc jest to nie do wykrycia i działa w obie strony równie dobrze możemy twierdzić, że to u sapiensa przesyłanie informacji odbywało się wolniej, więc był głupszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Najłatwiejsze, ale czy najtrafniejsze?

Wg mnie i pewnie wielu osób najtrafniejsze.

Czyli nie były to te same książki. smile.gif

Na pewno nie te same.

Czyli najinteligentniejsze są delfiny, bo u nich ten współczynnik jest najkorzystniejszy.

Co ma piernik do wiatraka? Mówimy o praludziach a nie zwierzętach!

P.S. Zauważyłam że zawsze nasze zdania są odmienne i myślę że i w tym temacie nie dojdziemy do kompromisu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mówimy o praludziach a nie zwierzętach.

Ludzie a tym samym praludzie to też zwierzęta, ssaki gwoli ścisłości.

Zauważyłam że zawsze nasze zdania są odmienne

Gdybyśmy mieli to samo zdanie to nie byłoby dyskusji. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ludzie a tym samym praludzie to też zwierzęta, ssaki gwoli ścisłości.

Wiem dobrze że praludzie to też zwierzęta ale nie porównujmy delfinów do praludzi. Miałam wtedy na myśli gatunek ludzki i ich praprzodków. I ich stosunek mózgu do masy ciała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sargon   
Moim zdaniem neandertalczyk wyginął poprzez wymordowanie przez sprawniejszą formę jaką byli Homo Sapiens. Klimat odgrywał tu raczej odgrywał tu małą rolę lub prawie w ogóle jej nie odgrywał. Homo Sapiens był inteligentniejszą grupą i w ten sposób by zapewnić miejsce na Ziemi dla swoim przyszłych pokoleń H.S.S. wymordowali H.S.N.
Może Aniu po prostu podaj źródło informacji o tym, ze Homo sapiens był inteligentniejszy.

Aha, oczywiście nie w stylu "Tak żyli ludzie" ;) , tylko jakieś naukowe opracowanie z (w miarę możności) odnośnikami do konkretnych badań nad inteligencją neandertalczyków i porównujące ją z inteligencją Homo sapiens.

Edytowane przez sargon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Teraz to będzie ciężko bo wszystkie moje książki dot. epoki kamienia nie są u mnie i nie wiem kiedy mi je oddadzą ;/ jak tylko je dostanę to podam źródła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ania02101

O widzisz, z Sargonem chyba nie zdarzyło mi się dyskutować w prehistorii, mamy podobne zdania na te tematy, więc nie ma, o czym dyskutować można, co najwyżej wymienić się informacjami.

gatunek ludzki i ich praprzodków. I ich stosunek mózgu do masy ciała.

A z tym współczynnikiem masy ciała do mózgu to neandertalczyk chyba nie wypada źle. Masywniejsze ciało i większy mózg a u sapiens mniejszy mózg, ale i ciało drobniejsze podejrzewam (nie znam jakichś szczegółowych obliczeń), że ten współczynnik u obu gatunków będzie podobny.

Ale z drugiej strony, jeśli ten współczynnik miałby mieć tak duże znaczenie to niektórzy ludzie uważani powszechnie za geniuszy powinni mieć inteligencję średnio rozgarniętego szympansa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hmm współczynnik wypada tak że H.S.S. wypada lepiej.

Nie mówmy o inteligencji niektórych ludzi dzisiaj bo naprawdę niektórzy to do przedszkola się jeszcze nadają (np. ja xD- taki żart )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.