Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andreas

M. v. Richthofen- ''Czerwony Baron''- as wszystkich asów

Rekomendowane odpowiedzi

redbaron   

Właśnie u generała von Mosera wyczytałem opis kolacji z von Richthofenen. "Czerwony Baron" miał mu powiedzieć, że tajemnica jego sukcesu leży w zdecydowaniu by zbliżyć się do nieprzyjaciela tak blisko, że ucierpi na tym jego morale - wtedy seria z ckemu jestp owalająca. Gdy zaś jeden z oficerów stwierdził, że Richthofen swoje zrobił (był to listopad 1917 r.) i powinien zająć sie szkoleniem lotników, lotnik miał odpowiedzieć nie należę do tych, których głównym staraniem jest przeżyć wojnę i swoje cenne ja zachować dla potomności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam, mialabym jedno pytanie dotyczace Richthofena, a mianowicie: Czy w jego zyciu istniala jakas wyjatkowa kobieta? Czy byl zakochany?

Slyszalam o romansie z pielegniarka Katie Obersdorf, ale najprawdopodobniej jest to tylko plotka.

Inna kobieta, o ktorej czytalam to Lea Schwarz, o ktorej wiem tylko, ze pochodzila z nizszej klasy spoleczniej niz Richthofena i ze po jego smierci goscila w swidnickim domie Richthofenow.

Ostatnia o ktorej czytalam to (chyba baronowa?) Adela von Wallenberg Pallachy (czy tez Klara Adele Marie von Wallenberg Pachaly), rok mlodsza od Richthofena, wg. niektorych zareczyl sie z nia 6 tyg. przed smiercia.

Czy ktorakolwiek z tych teorii moze byc prawdziwa?

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Edytowane przez Ada_to_nie_wypada!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Forteca   
Właśnie u generała von Mosera wyczytałem

W "Wirtemberczykach na wojnie" (tkie zielone), czy czymś innym ? - drobny OT

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   
W "Wirtemberczykach na wojnie" (tkie zielone), czy czymś innym ? - drobny OT

Nie w jego wspomnieniach - Feldzugsaufzeichnungen 1914 - 1918 als Brigade- Divisionskommandeur und als kommandierender General

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Może to kogoś zaciekawi. M.v. Richthofen przebywał 26 maja 1917 roku w Pszczynie. Spotkał się z księciem i mieszkańcami. Pooglądał żubry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Popatrz. Do śląskiej gazety się nie przyznał, że polował. Ciekawe dlaczego ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyli, tak, jak pisałem - arystokratyczne niedomówienie. Coś w rodzaju "księżna okazała przychylność młodemu człowiekowi" (od razu się zarzekam - w tym przypadku nic o takowym fakcie nie słyszałem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.