Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
MaWro

Najważniejszy wynalazek człowiek prehistorycznego

Rekomendowane odpowiedzi

legion   

Mam książki nawet cały zbiór o historii, lecz nie mam o prehistorii. Najwięcej mam o starożytności i królach polski, lecz pozbieram informacje z internetu. Dzięki Achilles za pomysł.

pozdro :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fipos21   

Może i ogień był przypadkowym zdarzeniem no ale później ludzi nauczyli sie go rozpalać i co bardzo ważne podtrzymywać . Bardzo ułatwił im życie m.in. do odstraszania groźnych zwierząt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   
Jaki wynalazek człowieka prehistorycznego był według Was najważniejszy(jeśli można prosze o argumenty dlaczego tak sądzicie)?Według mnie najważniejszym wynalazkiem człowieka prehistorycznego był ogień bo pozwalał na ogrzanie siedzib ludzi, odstraszał dzikie zwierzęta, możliwił przygrzanie jedzenia.

Po pierwsze, istota prehistoryczna którą określa się mianem (całkowicie bezzasadnym) człowieka, nie wynalazła ognia. Nauczyła sie nim posługiwac i poznała jego mozliwości. To wszytko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
eginthen   

Witam ;) ... polecam wszystkim zainteresowanym film pt; Quest for fire , polska nazwa filmu Walka o ogien w rezyserii Jean-Jacques Annaud ... film opowiada historie z zycia praludzi http://pl.wikipedia.org/wiki/Walka_o_ogie%C5%84

Najwazniejszym wynalazkiem pierwszych ludzi byly narzedzia z kamienia , mogly one sluzyc do rozdrabniania pokarmu lub do walki ;)

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   
polecam wszystkim zainteresowanym film pt; Quest for fire , polska nazwa filmu Walka o ogien w rezyserii Jean-Jacques Annaud ... film opowiada historie z zycia praludzi

Zabrakło mi tu elementu zaskoczenia. ;)

Dlaczego? Już wyjasniam: chyba nawet niemowlęta w kołyskach widzialy ten wiekopomny film.

Wnioski po obejrzeniu: obok ognia, najważniejszym "wynalazkiem" istoty człekopodobnej była nowa pozycja seksualna "face to face", odróżniająca ją od reszty zwierzopodobnych istot.

Hmmm, kto by pomyslał, ze Kamasutra nie była tak naprawdę pierwsza... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

No nie badz taka seksocentryczna ;)

Co do znajomosci filmu - dobre 10 lat temu sie przekonalem, ze malo kto to obejrzal...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   
No nie badz taka seksocentryczna

A myslisz, ze jestem? Ech, te stereotypy... ;)

Co do znajomosci filmu - dobre 10 lat temu sie przekonalem, ze malo kto to obejrzal...

Znasz niewłaściwych ludzi. Wedle moich danych widziało go mnóstwo osób. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Nie stereotyp, ale twoje wlasne slowa...

Film, niestety, jest mocno zapomniany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   
Nie stereotyp, ale twoje wlasne slowa...

Nie bede pytac gdzie, żeby nie robic OT. ;):P

Film, niestety, jest mocno zapomniany.

Niby forum historyczne, a cooltowego filmu nie widzieli... Jak dla mnie, to nic, tylko ban. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
obok ognia, najważniejszym "wynalazkiem" istoty człekopodobnej była nowa pozycja seksualna "face to face", odróżniająca ją od reszty zwierzopodobnych istot.

Ja widzialem, Ty widzialas. Film ma 30 lat i od dawna nie jest skandaliczny, a to swego czasu nakrecalo popularnosc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
eginthen   

Witam alez nie chodzilo mi o element zaskoczenia ale poprostu przypomnienie ;) Poprostu fabula filmu pasowala do tematu ... Zaryzykuje twierdzenie ze jednym z najstarszych wynalazkow czlowieka byl kij zaostrzony sluzacy do polowania na duzego zwierza ;) mam na mysli Mamuta .

pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Tak sie zastanawiam, pierwszy alkohol to wykombinowano w czasach historycznych, czy jeszcze przed?

Chyba przed bo na trzezwo tego wszystkiego by nie wymyslono!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
eginthen   

Wynalazkiem pierwotnych ludzi byl na 100% rysynek kreda , na scianach grot . Takie pierwsze rysunki przedstawialy zwierzeta oraz sceny z polowan .

pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   
Tak sie zastanawiam, pierwszy alkohol to wykombinowano w czasach historycznych, czy jeszcze przed?

Greg, jeżeli istoty człekopodobne zamieszkiwały wówczas tereny dzisiejszej Polski lub Rosji, to bardzo prawdopodobnie, że rzeczywiście "wynalazły" ten trunek.

Wyobraźcie sobie ten skomplikowany system kamiennych "rurek" polączonych ze sobą np. impregnowaną skórą mamuta... konsument.gifzeby.gif

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.