Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
pepe289

III Rzesza - mity i legendy

Rekomendowane odpowiedzi

glowas90   

Nie napisałem, że wiem to na pewno ale że spotkałem się z podejrzeniami na ten temat. Wypowiedziałem się na temat mitów, więc wiadomo że nie możemy brać ich całkiem poważnie.:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dante666   

Dobrze więc.

mam do was pytania w sprawie następnego MITU :lol:

Czy spotkaliście się kiedyś z twierdzeniem ze Hitler nei popełnił samobójstwa a Furherbunker??

JA wielokrotnie.

Może ktoś coś przytoczyć ciekawego na ten temat???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a Furherbunker?

Cóż za twór :lol:

każdy się z tym spotkał... tylko, że to nie jest już mit, a straszna głupota.

O czym tu dyskutować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dante666   

Z Furhehbunker (ale z kreseczkami nad e} spotykałem się nie raz :lol:

NO w sumie racja każdy może se poszperać i filmik obejrzeć....

Mimochodem dodam ze Hitler miał w planach opuszczenie bunkra ale w ostatniej chwili został.

Kolejny usunięty post zaowocuje następnym ostrzeżeniem. Bardzo proszę o posty na temat, bez argumentów ad personam i spokojną oraz merytoryczną dyskuję, a także poprawną pisownię. W razie braku takowych warunków post będą kasowane, z wiadomymi skutkami. - F.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie rozumiem konstrukcji:

Hitler nei popełnił samobójstwa a Furherbunker

Może ze względu, że ja stosuję język polski?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dante666   

Echhh...sory za pomyłkę :lol:

To przez rozkojarzenie.

Hitler nie popełnił samobójstwa w Furherbunker

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Odświeżę temat. No zapewne nie jeden się z tym spotkał. Nie ma twardych dowodów że uciekł ale też czy mamy 100% pewności że nie nawiał? A kto tam wie co Rosjanie gadają. Przecież Stalin wykorzystał to w propagandzie że dorwał Hitlera. Wątpię aby głosił że mu uciekł.

Edytowane przez Albinos
Ruskie? Rosjanie. Prosiłbym o stosowanie poprawnych nazw narodowości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

No nie dosłownie dorwał no ale jeśli nie zdarzyłoby się to co by się zdarzyło no to wpadł by chyba w ręce Rosjan.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No nie dosłownie dorwał no ale jeśli nie zdarzyłoby się to co by się zdarzyło no to wpadł by chyba w ręce Rosjan.

Mógł zginąć w sposób przypadkowy. Np. rozerwany wybuchem podczas ucieczki. Po eksplozji mogło zostać niewiele części które pozwoliły by na identyfikacje osoby. A lepiej od strony propagandowej dla USA oraz ZSRR była by śmierć wroga niż to, że nie wiedzą gdzie jest.

Tak mi się przynajmniej wydaje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
master86   

Kilka tygodni temu oglądałem film na temat śmierci Hitlera i teorii o jego ucieczce (tytułu niestety nie pamiętam, ale czy to dziwi? Tyle o tym filmów powstało. Gdy na niego znowu trafię, to dam znać). Za rządów Gorbaczowa, do ZSRR udali się niemieccy naukowcy, którzy mieli zbadać, będący w archiwum fragment szczęki Hitlera (oficjalnie szczątki Hitlera będące w posiadaniu Sowietów, zostały zniszczeone w latach 70. przez KGB). Otóż zbadano fragment szczęki i porównano ją ze zdjęciami rentgenowskimi uzębienia Hitlera. Wynik był pozytywny.

Co do fragmentu czaszki, który również był w posiadaniu Rosjan, to była to czaszka kobiety w wieku 20-40 lat (Ewa Braun miała 33 lata) (gazeta.pl).

Edytowane przez master86

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.