Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Laptop vs PC  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Trudno powiedzieć
      3
    • PC
      14
    • Laptop
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Odnośnie słów Pancernego, to też zależy, co się zepsuje. Ja, w przypadku uszkodzenia płyty głównej, musiałem równocześnie ulepszyć procesor, wentylator, zwiększyć ilość miejsca na dysku... Nie ma lekko ;)

A 17" to krowsko okropne.

No tak, ale to tak jakbyś zabrał sam monitor + klawiaturę, a nie (jak w moim przypadku): klawiaturę, jednostkę centralną, monitor, głośniki, myszkę i co najmniej trzy długie, poplątane kable.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na "Trudno powiedzieć". To zależy od tego, co od niego oczekujemy. Ja oczekuję wydajności dla gier. Więc postawiłbym na blaszaka, ale bede się przymierzał do laptopa, bo coraz rzadziej gram, a gł. przeglądam internet, a więc laptop lepszy :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Tofik, oczywiscie, ze lapek zawsze jest mniejszy od pudla. Chodzi mi o to, ze powyzej pewnej - dla mnie to 15.4" - wielkosci - bydlak staje sie tak uciazliwy, ze warto pomyslec o kompaktowych pudelkach. Sa takie - jednostka centralna wielkosci ksiazki telefonicznej duzego miasta ;)

ZA duzy laptop przestaje byc przenosny, po prostu.

A glosniki to mozna miec wbudowane w monitor :P , nie gorsze niz te bzykadla w laptopach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Dzisiaj chyba wybór oczywisty. Laptopy oferują taką jakość i moc, że dla 90% będzie to wystarczające. PC dzisiaj służą chyba głównie osobą, które potrzebują naprawdę mocnych komputerów do celów zawodowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sabbbbah   

Laptop słaba opcja, kładziesz na kolanach i grzejesz sobie jajka i klops :D Jest koszmarnie drogi i mało wydajny. Za ta kasę można PC-ta zrobić co wydajnością i prędkością bije na łeb lapa. Poza tym PC-ta można dowolnie podkręcać (jak ktoś wie jak) a z lapem klops. A jak jadę na urlop to po to żeby chlać wódę i łowić rybki a nie siedzieć nad lapem w słońcu:)

No chyba że ktoś [... ciach] kasą to niech sobie kupi laptopa i PC i nie zawraca gitary :D

1. Nie piszemy w tak krótkim odstępie czasu jednego posta pod drugim.

2. Napisać pięć zdań z trzynastoma błędami - to już jest wyczyn, proponuję skupić trochę nad formą swej wypowiedzi.

3. Proponuję zrezygnować z nadto dosadnych kolokwializmów.

secesjonista

Edytowane przez secesjonista
: poprawiono ortografię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sabbbbah   

Skoro nasdziłem tyle byków to sorki :) Następnym razem bedę pisał w większym skupieniu:)

Jedyny plus laptopa to jego podręczność i rozmiar. W innych kwestiach wg mnie PC miażdzy laptopa.

Każdy ma to co lubi, i nie ma sie co spierać co jest smaczniejsze jabłko czy gruszka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Laptop i Tablet , PC to przeżytek .

Bynajmniej PC nie jest przeżytkiem - jeśli chodzi o parametry, możliwość rozbudowy i modernizacji, a także ewentualną wymianę uszkodzonych elementów ma większe walory od laptopa/notebooka oraz góruje wygodą pracy (wiem, wiem do wszystkiego się można przyzwyczaić) i... zabawy, bo i do rozrywki PC czasem służy. Jedyną zaletą laptopów/notebooków jest ich przenośność - tylko nie zawsze i nie każdemu jest ona potrzebna. Ponadto przenośność dużego laptopa jest dość umowna - osobiście nigdy nie interesowała mnie przenośność czegoś co samo w sobie wypełnia torbę czy niewielki plecak, ma masę 2,5kg (nie licząc zasilacza i podłączanych urządzeń).

Dlatego owszem - przenośny jak najbardziej tak, ale taki 10", dopiero wtedy odczułem wygodę mobilności sprzętu (bo razem z zasilaczem, myszą, kablami i stacją DVD mieści się w torebce 28x18x10 czyli jest wielkości "kosmetyczki"), która czasem jest mi przydatna i dopiero wtedy (gdy ich ceny osiągnęły sensowny poziom na zasadzie koszt-efekt) na taki się zdecydowałem, ale nie zamiast PC-ta, a obok PC-ta, jako uzupełnienie gdy potrzebuję mobilności. A że mobilność jest potrzebna mi w zasadzie tylko do pracy z oprogramowaniem niezbyt obciążającym - to fakt, że sprzęt komputerowy szybko się starzeje jest bez znaczenia.

Tablet? A i owszem i takiego używam - ale generalnie w 95% to jest czytnik książek i materiałów w formach elektronicznych np. w podróży (wygodniej do pociągu z tabletem niż z laptopem, a nawet książkę papierową bije wygodą bo mniejszy i lżejszy) czy na wczasach (w stylu sprawdzić prognozę pogody, rozkład jazdy itp.). Tablet na co dzień - raczej mało praktyczne, po prostu za mały ekran.

Każde urządzenie z wymienionych jest wygodniejsze do czego innego i sprawdza się lepiej w różnych sytuacjach - próba uniwersalizacji, powoduje że praktycznie w żadnej sytuacji nie spełnia to oczekiwań i na pierwsze miejsce wysuwają się wady.

Edytowane przez Razorblade1967

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bynajmniej PC nie jest przeżytkiem - jeśli chodzi o parametry, możliwość rozbudowy i modernizacji, a także ewentualną wymianę uszkodzonych elementów ma większe walory od laptopa/notebooka oraz góruje wygodą pracy (wiem, wiem do wszystkiego się można przyzwyczaić) i... zabawy, bo i do rozrywki PC czasem służy. Jedyną zaletą laptopów/notebooków jest ich przenośność - tylko nie zawsze i nie każdemu jest ona potrzebna. Ponadto przenośność dużego laptopa jest dość umowna - osobiście nigdy nie interesowała mnie przenośność czegoś co samo w sobie wypełnia torbę czy niewielki plecak, ma masę 2,5kg (nie licząc zasilacza i podłączanych urządzeń).

Rzecz gustu Szanowny Razorblade1967 ,

w mojej pracy zdecydowanie przydaje się laptop , do gier wybieram konsole , zasypiam słuchając ( gdy śpię sam ) audiobooków w YT na tablecie ), czekając w kolejce do urzędu lub w poczekalni u dentysty korzystam z gier lub przeglądarki na komórce , domowy PC posiada jedynie mój syn a i tak korzysta laptopa :unsure:

Cala dyskusja zaczyna przypominać wiekopomny dyskurs o wyższości Świat Wielkiejnocy nad Bożym Narodzeniem i vice versa :B):

Każde urządzenie z wymienionych jest wygodniejsze do czego innego i sprawdza się lepiej w różnych sytuacjach - próba uniwersalizacji, powoduje że praktycznie w żadnej sytuacji nie spełnia to oczekiwań i na pierwsze miejsce wysuwają się wady.

podsumowanie tematu :)

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ja na swoim starym laptopie zainstalowałem OpenBSD 5.3 i386, skonfigurowałem pod siebie i działa wszystko pięknie.

Fluxbox robi za główny Window Manager. Parę pakietów do odtwarzania pdf, djvu, pakiet OpenOffice, vlc i chyba wszystko.

Z terminala wybrałem sobie klasycznie roxterm, choć i tak działam głównie na xtermie.

Router domowy oparłem na płytce ALIX, zainstalowałem i skonfigurowałem OpenBSD z zaporą. Klasyczna konfiguracja;

Przepuszczanie ruchu z Internetu skierowanego do następujących portów:

- SSH : używany do zdalnej administracji ściany ogniowej.

- Auth/Ident (TCP port 113): używany przez niektóre usługi, takie jak SMTP czy IRC.

- ICMP Echo Requests: ten typ pakietów ICMP jest używany przez program ping(8).

- Przekierowanie połączeń na porcie 80 protkołu TCP (które są próbą połączenia się z serwerem WWW) do komputera.

- Logowanie statystyk filtra pakietów dla zewnętrznego interfejsu sieciowego.

- Wysyłanie domyślnej odpowiedzi TCP RST lub ICMP Unreachable na zablokowane pakiety.

Generalnie, ma to prosto działać.

A nie ufam routerom "dedykowanym".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele zrozumiałem z postu Szanownego Bavarskiego :) , ostatnio robiłem w czasie wycieczki po Luksemburgu świetne zdjęcia Tabletem , na pewno nie tak artystyczne jak przedmówcy , ale ich wielkim plusem jest to ze na 11'ekranie spokojnie można wybrać najlepsze fotki czy dokonywać na bieżąco modyfikacji :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zastanawiam się nad laptopem, ew. czymś mniejszym. A to ze względu na krwawe walki domowe: pomiędzy "fejsbukowiczem"-studentem, który koniecznie musi sprawdzić materiał na zajęcia (choć jak wchodzę to na ogół widzę jedynie przeglądanie wrzuconych zdjęć i filmików), "naszą-klasowiczką", która musi koniecznie dorobić drzewa ślicznotki, miłosne drzewa, dżemo-maszynę itp. cuda; ja ze swym forum historycznym jestem na szarym końcu i na ogół zostaję odesłany do kuchni by zrobić kolejną przekąskę - słusznie się należącą strudzonym studentom czy ogrodniczkom.

Mój PC-et jest z lekka roznegliżowany: pozbawiony panelu przedniego i ścian bocznych, i ma dziwną tendencję: psuje się i wiesza, wtedy kiedy mnie nie ma dłużej w domu.

Ja twierdzę, że to z racji tego, że nie kontroluję poczynań innych użytkowników, moja kobiełka przekonuje mnie, że: to wynik sympatii komputera do mej osoby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

PC: Laptop szkodzi na nadgarstki, ergonomia pececika-kotlecika...

Edytowane przez Smok Eustachy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Owszem szkodzi ale PC-ta trudno zabrac ze soba na statek.

Dlatego w moim przypadku ... tylko laptop!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.