Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gnome

Seria Total War

Rekomendowane odpowiedzi

lester   
Co się tyczy Germanów, to nie mieli oni falangi, nie każde zgrupowanie włóczników jest przecież falangą :wink:
Słuszna uwaga pokazująca przy okazji dowolność autorów gry w projektowaniu jednostek poszczególnych wydań serii. Rodzimi fani gry aby uniknąć takiej sytuacji w odniesieniu do naszej nacji sami tworzyli projekty nowych jednostek i nawet producent obiecał się zaznajomić z nimi przed wydaniem nowej odsłony Total War. Powstały też nieoficjalne mody dzięki którym można pograć nawet husarią także na bazie wcześniejszych wersji gry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Słuszna uwaga pokazująca przy okazji dowolność autorów gry w projektowaniu jednostek poszczególnych wydań serii.

Trudno oczekiwać od każdego dobrej znajomości historii wojskowości Germanów :wink:

Nie oczekujmy po takiej grze cudów i tak takiej różnorodności formacji jak w total warze w innych grach raczej nie uświadczysz.

btw może to pytanie już było, ale nie chce mi się czytać wszystkich wypowiedzi, czy ktoś wie

kiedy ma wyjść gra z serii Total War rozgrywająca się w wieku - XVII +? Może już wyszła?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
czy ktoś wie

kiedy ma wyjść gra z serii Total War rozgrywająca się w wieku - XVII +? Może już wyszła?

Empire Total War jeszcze nie wyszła, miała być już po wakacjach, ale są jakieś opóźnienia. Pewnie ukaże się w przyszłym roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Pytanie za 100 p.: kto rozgrywał kampanie historyczne w Medievalu? :]

Znudzony swoimi kampaniami, chciałem jedynie powalczyć i w końcu coś dla siebie znalazłem - walczyłem pod Crecy i Poitiers Anglikami i wygrałem ;) Muszę przyznać, że szarża moich 300 jeźdźców wyłaniających się z lasu położyła mnie na ziemię... a jeszcze bardziej położeni byli Francuzi :tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
ytanie za 100 p.: kto rozgrywał kampanie historyczne w Medievalu? :]

W I?, to grałem przeszedłem wszystko poza wyprawami krzyżowymi jako 'Saracen' w którejś bitwie (2 albo 3 w kampanii) nie potrafiłem pokonać przeważających sił krzyżowców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Dorwałem Medievala II !

Tak, tak, teraz ta gra śmiga mi na najwyższych detalach i największej skali jednostek :mrgreen:

Powiem jedno : nie spodziewałem się tak dobrej gry. Najlepsze są przemowy generałów przed bitwami :mrgreen:

"Powiem Wam, że książki nadają się do toalety... Tylko uważajcie na Tacyta. Tacyt ma twarde kartki i może podrapać Wam tyłek... " - Bitwa Anglia (ja ) vs Francja ( Ja miałem zgodnie z realiami wieeelu łuczników, palisady do powstrzymywania konnicy, a Francuzi mieli rycerstwo )

Powiem Wam że niektóre przemowy, jak ta powyżej, potrafią być zaskakujące ;)

Niestety zawiodłem się na Polsce w tej grze. Jednostki mają ruski akcent, nawet jak klikniesz armię to czasem powie "Da ? "... tylko doradca mówi "dzień dobry" :mrgreen:

No i jednostki.. Polscy rycerze mają dokładnie takie same parametry jak Polscy Pancerni a są tańsi w utrzymaniu... co z tego że są brzydsi ? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Medieval II mnie trochę rozczarował, liczyłem na dużo większą ilość prowincji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Panie i Panowie, zakupiłem sobie Empire: Total War.

Gra jest... niedopracowana. Po prostu jest jeszcze tyle bugów i błędów że głowa boli.

W grze można zagrać kampanię RON, nie jestem specjalistą i nie wiem czy to trzyma się wszystko kupy ( historycznie ). Władcą jest August II, ustrój to Monarchia Konstytucyjna ( bo mogą być jeszcze : Monarchia Absolutna lub Republika - sądzę że najbliżej prawdy jest Konst. ).

Niestety, nie wiem kto jest następcą Augusta, gdyż wywołałem rewolucję ( nowinka, można obalić poprzedni rząd ;) ) i teraz mam prezydenta ( jakiś tam, losowany i co 5 lat inny :P ). Co ciekawe, po rewolucji zmieniła mi się flaga. Poprzednio miałem prawie dokładną flagę RON, teraz jest obecna :).

Nowością jest też możliwość walki na morzu, chyba najbardziej dopieszczony element gry. Wygląda olśniewająco, dziurawią się żagle, odpadają deski, załoga pada rażona kartaczami, gdy okręt tonie wszyscy skaczą do wody, a kapitan zostaje ;)

Bitwy lądowe... cóż nie jest to może zbyt ciekawe gdyż opiera się w zasadzie na jednej głównej jednostce od początku gry. Jest nią piechota liniowa, która stojąc w szyku oddaje strzały w kierunku wroga salwami i/lub atakuje na bagnety. Dopiero w późniejszych fazach gry, wynajduję się gwintowane lufy czy formacje takie jak "lekka piechota" walcząca w rozsypce i strzelająca " każdy sobie ". Oprawa wizualna naprawdę zachwyca, nad polem bitwy unosi się dym, z bliska widać jak żołnierze nabijają muszkiety czy zakładają bagnety. Widać jak padają rażeni kulą ( ciekawie to wygląda, niektórzy tak się zachwieją, rzucą muszkiet, złapią za brzuch i padną :P )

Błędy są stale naprawiane.

Polecam wszystkim zapaleńcom epoki nowożytnej, jak i strategom. Gra warta 100 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Gra warta 100 zł.

Ale czy zmiany antyku na prawdziwy komp? ;)

Minimalne wymagania sprzętowe: procesor jednordzeniowy 2,4 Ghz, karta graficzna 256 MB RAM zgodna z DirectX 9, pamięć 1 GB RAM (2 GB RAM Dla systemu Windows Vista)

Zalecane wymagania sprzętowe: procesor dwurdzeniowy 3 Ghz, karta graficzna 512 MB RAM obsługująca najnowsze technologie, pamięć 3-4 GB RAM

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lukass   

Zawiodłem się na najnowszej odsłonie TW, za dużo irytujących i całkowicie zbędnych "pierdół", grę kupiłem głównie ze względu na bitwy morskie i możliwość grania Rzeczpospolitą.

Najbardziej irytującym elementem według mnie jest totalna głupota AI, a oblężenie jest totalnym pokazem głupoty sztucznej inteligencji. Zdecydowanie lepiej zagrać w starszego Medievala, czy Rome'a niż męczyć się z tym czymś co miało być hitem.

Byłbym zapomniał, wymagania sprzętowe są strasznie wysokie i mojego kumpla na wypasionym sprzęcie, na średnich detalach gra ostro przycinała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.