Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Jerzy III - ocena króla

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Jerzy III z dynastii hanowerskiej panował w latach 1760-1820. Jak go oceniacie? Jakim był królem? Jak przebiegało jego panowanie? Co wówczas działo się w jego królestwie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Wg Cawthorne'a Jerzy III nie był ani bystry, ani nie wybierał najlepszych kandydatów na premierów (zmieniło się to, gdy premierem został William Pit Młodszy). O przyczynach wojny z koloniami w Ameryce Cawthorne pisze tak: Wona siedmioletnia w Europie oraz wojny z Francuzami i Indianami w Ameryce mocno zachwiały finansami państwa, król wpadł więc na pomysł, aby amerykańscy koloniści płacili za wojny toczone w ich obronie, i nałożył na kolonie wysokie podatki. Mieszkańcy kolonii odmówili płacenia, ponieważ podatki zostały uchwalone bez ich zgody. W 1775 r. wybuchła wojna. Jaki był przebieg i wynik wojny, powszechnie wiadomo. Król miał też podobno zachwiane zdrowie psychiczne, które znacznie pogorszyło się w czasie wojen napoleońskich i regentem został Jerzy IV.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Jaki był przebieg i wynik wojny, powszechnie wiadomo. Król miał też podobno zachwiane zdrowie psychiczne, które znacznie pogorszyło się w czasie wojen napoleońskich i regentem został Jerzy IV.

Ale to był efekt choroby fizycznej jeśli mnie pamięć nie myli...

Podobnie jak ojciec, Jerzy III nie bardzo interesował się sprawami wewnętrznymi monarchii. Co ciekawe to on założył British Museum (w 1753 r.).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.