Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Estera

Jerzy III - ocena króla

Recommended Posts

Estera   

Jerzy III z dynastii hanowerskiej panował w latach 1760-1820. Jak go oceniacie? Jakim był królem? Jak przebiegało jego panowanie? Co wówczas działo się w jego królestwie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tofik   

Wg Cawthorne'a Jerzy III nie był ani bystry, ani nie wybierał najlepszych kandydatów na premierów (zmieniło się to, gdy premierem został William Pit Młodszy). O przyczynach wojny z koloniami w Ameryce Cawthorne pisze tak: Wona siedmioletnia w Europie oraz wojny z Francuzami i Indianami w Ameryce mocno zachwiały finansami państwa, król wpadł więc na pomysł, aby amerykańscy koloniści płacili za wojny toczone w ich obronie, i nałożył na kolonie wysokie podatki. Mieszkańcy kolonii odmówili płacenia, ponieważ podatki zostały uchwalone bez ich zgody. W 1775 r. wybuchła wojna. Jaki był przebieg i wynik wojny, powszechnie wiadomo. Król miał też podobno zachwiane zdrowie psychiczne, które znacznie pogorszyło się w czasie wojen napoleońskich i regentem został Jerzy IV.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Estera   
Jaki był przebieg i wynik wojny, powszechnie wiadomo. Król miał też podobno zachwiane zdrowie psychiczne, które znacznie pogorszyło się w czasie wojen napoleońskich i regentem został Jerzy IV.

Ale to był efekt choroby fizycznej jeśli mnie pamięć nie myli...

Podobnie jak ojciec, Jerzy III nie bardzo interesował się sprawami wewnętrznymi monarchii. Co ciekawe to on założył British Museum (w 1753 r.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.