Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jakiego rodzaju książki czytacie najchętniej?

Ksiązki po jakie sięgam najchętniej to:  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Historia
      27
    • Reportaż
      7
    • Romans
      1
    • Kryminał
      3
    • Fantastyka
      5
    • Biografia
      2
    • Komiks
      1
    • Literatura obyczajowa
      0
    • Literatura piękna
      2
    • Poradniki
      1
    • Podróżnicze
      3
    • Poezja
      5
    • Publicystyka
      1
    • Inne jakie?
      3


Rekomendowane odpowiedzi

mch90   

1)Historyczne- z naturalnych względów, wszystkie poświęcone historii XX i XXI wieku- choć z historii najnowszej najbardziej pasjonują mnie konflikty zbrojne i tematyka terroryzmu/kontrterroryzmu.

2)Reportaże- pewnie dlatego, że blisko ocierają się o historię.

3)Inne- tzn. thrillery polityczno-militarne w stylu Clancy'ego czy Larry'ego Bonda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Przede wszystkim książki historyczne, głównie na temat historii XIX i XX wieku oraz starożytnej Grecji, chociaż nie pogardzę także innymi okresami, ale to sporadycznie.

Na drugim miejscu kryminały oraz political-fiction, głównie w wydaniu Agathy Christie, Roberta Ludluma oraz Alistair'a MacLean'a. Najlepsi z najlepszych.

Staram się czytać także pozycję należące do kanonu literatury, z Homerem, Orwellem i Mrożkiem na czele. Sięgam także po tomiki wierszy, tutaj pierwszeństwo ma Baczyński, za nim Słowacki oraz Baudelaire.

W miarę możliwości pozycje o charakterze pamiętnikarskim, wspomnieniowym. Głównie postaci z okresu PRL-u.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Ze względu na moje zainteresowania książki historyczne , wszystkie okresy ze wskazaniem na RON.Lubię bardzo powieści historyczne.Ostatnio trochę fantasy w stylu Wiedźmina,oraz literatura piękna .A gdybym miał więcej czasu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja najchętniej sięgam po:

1. Historia (z musu ale i dla czystej przyjemności)

2. Fantastyka (do niedawana czytałem kilka tytułów tygodniowo, ale teraz czasu trochę brak).

3. Reportaż (oczywiście na pierwszym miejscu mistrz Kapuściński)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim historyczne. Czytam je po prostu najczęściej. Na drugim miejscu kryminał(chyba po mamie). Czasami fantastyka.To jak nie mam co czytać. :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Obecnie czytam głównie historię (dotyczące zwłaszcza starożytnego Rzymu) - i to zarówno książki typowo naukowe, jak i powieści historyczne. Kiedyś wcześniej zdarzało mi się jeszcze sięgnąć po jakieś SF lub fantasy, do tego dochodziły też thrillery i horrory. Jeśli już sięgam po książkę o innej tematyce niż historia, są to właśnie książki fantasy lub SF lub takie których tematyka pokrywa się w jakiś sposób ze skończonymi przeze mnie studiami politologicznymi ;) Na inne pozycje najzwyklej szkoda mi czasu. Już i tak wystarczająco dużo książek czeka na to, aż je w końcu przeczytam (w chwili obecnej 15 pozycji, z których większość to 500-stronowe klocki) :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Podróżnicze, poezje, publicystyka (najchętniej) i te zaznaczyłem, ale równie chętnie po historię i biografię. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Zaznaczyłem historyczne - a wśród nich przede wszystkim wspomnienia - najlepiej niemieckich generałów (marszałka to tylko Hindenburga narazie) z I wojny światowej - to czytam od deski do deski i robię notatki sobie. Opracowania to raczej przerabiam, gdy czegoś potrzebuję. Czytam dokładnie, jak zamierzam napisać recenzję czy omówienie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Historyczne i biografie. Pierwsze z racji zainteresowań, drugie, bo to pierwsze tworzą ludzie i jest to jeden z kluczy do zrozumienia tego pierwszego, a poza tym patrz punkt pierwszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

1) Historia - rozumie się samo przez się :D

2) Kryminał - uwielbiam klasykę w typie Agathy Christie czy sir Arthura Conan Doyle'a

3) Fantastyka - tu ukochani autorzy to O.S. Card, N.Gaiman, G.Cook i Clive Barker, oprocz tego tzw. 'fluffowe' powieści ze świata W40k, zwłaszcza autorstwa D.Abnetta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że historia, ale tylko XX wieku.

Poza tym może być biografia (ale zależy kogo dotycząca) i poradnik typu "Jak we własnym garażu zbudować czołg ;) Z kolei nigdy nie sięgnął bym po literaturę obyczajową, romanse (AAAA!), czy fantastykę, kryminały też jakoś nie z bardzo. Literatura faktu rządzi i tyle!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu historia oczywiście, Głównie są to pozycje dotyczące XX wieku, nie pogardzę jednak epoką napoleońską i starożytnym Rzymem. Do tego, oczywiście dochodzą jeszcze biografie.

Fantastyka/fantasy- Tolkien, Jacek Piekara, Kroniki Dragonlance.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.