Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jakiego rodzaju książki czytacie najchętniej?

Ksiązki po jakie sięgam najchętniej to:  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Historia
      27
    • Reportaż
      7
    • Romans
      1
    • Kryminał
      3
    • Fantastyka
      5
    • Biografia
      2
    • Komiks
      1
    • Literatura obyczajowa
      0
    • Literatura piękna
      2
    • Poradniki
      1
    • Podróżnicze
      3
    • Poezja
      5
    • Publicystyka
      1
    • Inne jakie?
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Lubię fantastykę na przykład Wiedźmina, teksty w tej książce są powalające.

Wiedźmin jest super , choć i trylogii husyckiej nie wiele brakuje ( polecam Jack :) ) , ostatnio czytuje namiętnie Pilipiuka np: Wampir z M-3 ale to raczej dla walorów satyrycznych książek ww autora , dziwna rzecz nie trawie Komudy , ale już Jacek Piekara i jego seria o Inkwizytorze - miodzio dla miłośników fantastyki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina głównie w toalecie... znam prawie na pamięć i nie lubię w tym przybytku zaskoczeń.

Cała Saga tam stoi razem z wydaniem o Izoldzie Sapkowskiego i antologia o kotach...

Ja wciąż zagłębiam się w mroczny i smakowity zarazem świat detektywa E. Mocka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Makazis   

Moim zdaniem Trylogia nawet lepsza od Wiedzmina i chyba bardziej pasuje do toalety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ktoś , z Kolegów czytał Witolda Jabłońskiego , serie książek poswiecona Witelonowi z Borku , Gwiazda Wenus Gwiazda Lucyfer , IMHO sa to pozycje wyborne , których jednak czytelnikom przed 16 -stka nie polecam , warto zauważyć , ze autor tej serii magiczno -historycznej , solidnie się z historii Slaska i rozbitej dzielnicowo Polski przygotował , po wyrzuceniu z książek pochwal pedalstwa , pozostają pozycje raczej nie do czytania w toalecie , a w nocy przy świecach i w pełnym skupieniu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
master86   

Lubie różne książki:

- przeważnie historyczne, głównie poświęcone Trzeciej Rzeszy,

- z fantasy/s-f: Wiedźmin, książki w świecie Diuny, ostatnio zasmakowałem w Jacku Dukaju,

- thrillery: bardzo rzadko, jak coś wpadnie w ręce: Dan Brown, Douglas Preston, Lincoln Child, Thomas Harris.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu historia, na drugim fantastyka, na trzecim biografie (głównie polityczne i wojskowe, czasem również artystyczne).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Głównie czytam historyczne biografie, zwłaszcza wielkich postaci XX wieku - Churchilla, Roosevelta, Mao, Stalina, Hitlera, Goebbelsa itd. Oprócz tego lubię książki z serii "Historyczne Bitwy" Wydawnictwa Bellona. Poza tym powieści historyczne zwłaszcza z okresu starożytności i średniowiecza oraz czasem dobry horror ;-) Zresztą z horroru pochodzi mój nick i avatar ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przeważnie czytam reportaże i literaturę faktu, czasem sięgnę po jakąś powieść obyczajową. Rzeczy bardziej fantastyczne i kryminalne raczej oglądam niż czytam, choć też mi się zdarzy. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
orfeusz   

Jest wiele wspomnień, w tym zbeletryzowanych, które naprawdę warto przeczytać.Nie wiem czy wolisz wspomnienia okupacyjne, obozowe czy inne.Ja zaproponuję może mniej znane, warte przeczytania jak 1.Droga przez piekło 2.Ocaleni z piekła.Z Persji przez Kenię i Ugandę do Polski Stefana Wasilewskiego.Miał on 7 lat, gdy wybuchła wojna i mieszkał wraz z rodzicami i rodzeństwem na poleskiej wsi, gdzie mieli dobrze prosperujące gospodarstwo.W lutym 1940 roku dzieci wraz z mamą wywieziono na Syberię.Autentyczna historia Pana Stefana i jego rodziny.

https://matfel.pl/ Wiele wojennych ksiazek ma księgarnia Matfel. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.