Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gnome

Przeglądarki Internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
Mogą przestać, gdy będą monopolistami.

A chwilę potem:

Opera wiecznie żywa!

I dlatego nie przestaną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Jak widać piszę z IE (ale to tylko tak wyjątkowo) to w ramach testowania dodatku IE7pro 2.2.4 jest to coś co przyda się tym którzy nie mogą rozstać się z IE, oto co on daje:

Aplikacja integruje się z najnowszą wersją przeglądarki firmy Microsoft - Internet Explorer 7 i 6 - poszerzając jej możliwości między innymi o obsługę za pomocą gestów myszką, filtr reklam, narzędzie do łatwej edycji wyszukiwarek, ustawienia proxy, zapisywanie strony jako obrazka, odświeżanie strony co określoną ilość czasu czy zmianę nazwy user agenta. Ustawienia IE7pro dostępne są po kliknięciu w ikonkę aplikacji widoczną w Internet Explorer 7 na pasku stanu, stamtąd użytkownik ma również szybki dostęp do najbardziej przydatnych funkcji. Dzięki temu dodatkowi przeglądanie zasobów internetowych za pomocą IE7 staje się bardziej przyjemne i pożyteczne. Najnowsza wersja posiada kilka poprawek usprawniających działanie programu.

Za dobreprogramy.pl

A jeżeli chodzi o sprawdzanie pisowni to aby zainstalować słownik polski (domyślnie mamy angielski) należy zawitać na TĘ STRONĘ i pobrać plik o nazwie Spelling, co do instalacji to, gdy już mamy zainstalowany IE Pro w katalogu Spelldic najlepiej podmienić istniejące pliki (przy czym należy zmienić nazwy pl_PL na en_US i wszystko śmiga jak należy)

Mam nadzieję, że użytkownicy IE skorzystają z tych rad, dzięki czemu będą mieli lżejsze życie ze swoją przeglądarką :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Folck jest przeglądarką skierowaną gównie dla blogerów (ma masę przydatnych funkcji z tej kategorii) poza tym jest to przeglądarka z rodziny Mozilla (czyli dobry silnik Gecko) ale niestety nie ma sprawdzania pisowni i to ja w moich oczach dyskwalifikuje (robię zbyt wiele błędów dlatego FF u mnie króluje).

Miałem ale dosyć szybko usunąłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ma sprawdzanie pisowni i polską wersję językową, usprawnia nie tylko pisanie bloggerów, ale również ma moim zdaniem najlepszą obsługę kont rss oraz świetnie skonstruowany e-mail, w sensie, że za pomocą przeglądarki można sprawdzić czy doszła do nas jakaś wiadomość na nasze konto jeśli jesteśmy zalogowani automatycznie się o tym dowiemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A faktycznie sprawdziłem teraz i jest polska wersja, tak więc instaluję i zobaczymy co z tego wyjdzie (ale wątpię aby zastąpiła FF).

Właśnie odinstalowałem angielską wersję i jaki to zostawia śmietnik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A faktycznie sprawdziłem teraz i jest polska wersja, tak więc instaluję i zobaczymy co z tego wyjdzie (ale wątpię aby zastąpiła FF).

Zobacz sobie tego pocztowego klienta fajna rzecz. Według mnie to bardzo sympatyczna przeglądarka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Zobacz sobie tego pocztowego klienta fajna rzecz. Według mnie to bardzo sympatyczna przeglądarka.

Ja nie używam klienta poczty, wiec jak dla mnie to na nic, ale całkiem przyjemna przeglądarka (muszę doinstalować jakąś blokadę reklam) ale koszmarnie wielka przeszło 50 MB.

Tak czy inaczej FF 3 chyba nie jest zagrożony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Chrome. Firefox jest popularny i większość internautów w naszym kraju go używa, ale czy słusznie? Ja używam Chrome, głównie dzięki temu, że lepiej radzi sobie z Debugami. Jest chyba także najszybszą ze wszystkich przeglądarek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
musaka   

Chrome faktycznie jest dobry, ale chyba problem, z którym spotyka się większość użytkowników to różnice co do dodatków jakie są w powszechnie użytkowanej mozilli. Już od paru osób słyszałam, że brakuje im czegoś z firefoxa ;)

Jeśli chodzi o IE to jest o tyle niefajny, że np. kiedy tworzy się strony internetowe to podglądanie ich w IE może nas zmylić (czy tekst jest tak jak powinien być, czy obrazki są na swoim miejscu). Mozilla pod tym względem jest wiarygodniejsza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Wygląda na to że muszę się przesiąść z Explorera na Chroma. I tu zaczyna się problem z którym wiąże się pytanie dręczące mój niewinny umysł.

Jak przenieść "Ulubione" z Explorera do Chroma????

No przecież nie będę pojedynczo wchodził na poszczególne strony i wrzucał je do zakładek!?

Ma ktoś jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.