Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Czy masz szlacheckie nazwisko?

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisałam i wyszło mi 8 herbów ale jeden z nich (ja niestety nie wiem o nim od urodzenia ale od paru miesięcy) widnieje w moim podpisie. Mój ukochany, najwspanialszy, najpiekniejszy... :P Vissegerd przyjżyj się dobrze xD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, zauważyłem, już na samym początku :D

To jednak najbardziej popularny polski herb, zero indywidualizmu, bo ja z szaraczków jestem... :P

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ja jestem plebej, ale po kadzieli z ksiazetami skoligacony, ah ha! :P

Herbu Korybut.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Viss, ja tam nie wiem czy z szaraczków jestem czy nie, bo geneaolog cały czas pracuje :P Na razie tyle wiem ( w domku, na strychu jakieś tam dokumenty znalazłam z dziadkiem, więc już nie uważam przechwałek dziadka za bezpodstawne), że mam w rodzince kapitane artyleri ( z Napoleonem do Moskwy poszedł) i zabrali mu zeiemi w poznańskim. Więcej sie dowiem jak geneaolog skończy pracę, ma zrobic mi. dzrewko etc.:D)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
geneaolog cały czas pracuje

Wakacje są, zamiast samemu pobawić się w genealoga, pojeździć trochę, poszperać w archiwach, w starych dokumentach to wynajmujesz kogoś do takiej roboty? Lenistwo przez Ciebie przemawia. Nieładnie. :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi 10 herbów:

1. herbu Cholewa

2. herbu Dołęga

3. herbu Jastrzębiec

4. herbu Odrowąż

5. herbu Rawicz

6. herbu Sas

7. herbu Sulima

8. herbu Świnka

9. herbu Topór

10. herbu Zaremba

Chociaż muszę przyznać, że nie jest to dla mnie zaskoczenie. Mam w domu książkę "Polskie rody szlacheckie i ich herby" także już zdążyłem przestudiować swoje nazwisko a nawet znaleźć ten herb, który może należeć do mojej rodziny 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wakacje są, zamiast samemu pobawić się w genealoga, pojeździć trochę, poszperać w archiwach, w starych dokumentach to wynajmujesz kogoś do takiej roboty? Lenistwo przez Ciebie przemawia. Nieładnie. :|

taa lenistwo. Z Warszawy do Poznania trochę jest kilomertów :D W prawdzie zaprzyjaźniłam się już z PKP InterCity bo 2 razy w tygodniu kursuję Kraków-Warszawa i spowrotem. Ale ja mam kupe roboty w domku, a raczej w stanji całe dznie siedzę i jest interesująco bo z koni8em dogadać się nie mogę :D Ale ciągnie mnie na te nasze Ziemie poznańskie :D

PS.Masz w opisie mój ulubiony fragment dezydyraty xDD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cosiek   

A mi 5:

1. herbu Dołęga

2. herbu Jastrzębiec

3. herbu Rawicz

4. herbu Sas

5. herbu Topór

Cholera, nawet nie wiem w którym szukać szczegółów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

1. herbu Dołęga

2. herbu Jastrzębiec

3. herbu Rawicz

4. herbu Sas

5. herbu Topór

Ale to jakaś lipa jest. Moi przodkowie pochodzą z odległych ukraińskich stepów, które bodaj nie należały do Rzeczpospolitej, więc nie ma szans aby moje nazwisko było w ogóle szlacheckie :mrgreen: Ale fajna sprawa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale to jakaś lipa jest. Moi przodkowie pochodzą z odległych ukraińskich stepów, które bodaj nie należały do Rzeczpospolitej, więc nie ma szans aby moje nazwisko było w ogóle szlacheckie

Kochanieńki, a wiesz Ty jak nasi przodkowie peregrynowali? ;)

Zamiłowanie do podróży mieli niesamowite, osiedlali się w bardzo różnych miejscach. Może Twój przodek jakąś banicyjkę zaliczył i pognał hen, na stepy...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Kochanieńki, a wiesz Ty jak nasi przodkowie peregrynowali? ;)

Zamiłowanie do podróży mieli niesamowite, osiedlali się w bardzo różnych miejscach. Może Twój przodek jakąś banicyjkę zaliczył i pognał hen, na stepy...

W sumie ;) Wcale bym się nie zdziwił, jakby się oakzało, że ktoryś z moich przodków był np. kozakiem zaporskim łupiącym terytoria tatarskie i tureckie na przełomie XVI i XVII w. :) Może to właśnie po przodkach mam tak porywczy charakter i temperament, który z trudem podporządkowuje się zasadom moralnym i etycznym panującym w naszym kraju, a także systemowi ustrojowemu jaki panuje w Rzeczypospolitej? :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Do mojego nazwiska historia nie przypisała herbu, ale pewne zasady które błękitnej krwi przystoją, są wpisane w moją osobowość. A to chyba najważniejsze. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.