Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mefiu100

Historia na UAM

Rekomendowane odpowiedzi

kalki   

Odświeżę temat. Ktoś z forumowiczów studiuje historię na UAM ?

Przyznam, że zamierzam z tą uczelnią związać swoją przyszłość, oczywiście mówię o historii. Ale zastanawiam się jeszcze nad UMK. Dlatego przeglądam wiele stron internetowych związanych z danymi uczelniami i staram się zbierać wywiad środowiskowy :)

Edytowane przez kalki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ludwisiu   

Ja aktualnie studiuje na UAM, specjalizacja Kultura Polityczna. Co mozna powiedzieć o samym wydziale? Takiej deorganizacji nie ma chyba nigdzie na swiecie ;) co paradoksalnie - wg mojej opini - wychodzi studentom na dobre(aczkolwiek to moja opinia, mnóstwo ludzi narzeka na to, szczególnie na brak aktywnosci wydziału w systemie USOS, ale to ma się w najblizszym czasie zmienić).

Mogę jedynie wypowiedzieć sie na temat swojego kierunku, który mnie jak najbardziej odpowiada - wiadomo historia połączona z myślą polityczną(na specj. nauczycielstwo są momentami absurdalne ćwiczenia i wykłady jak np. modulacja głosem czy coś takiego :) ). Kierunek jest 3 letni, wcześniej był 5 letni co da niestety odczuć - I semestr w porównaniu z innymi specjalizacjami to momentami poprostu za dużo (cała starożytność wrzucona w jeden semestr, podczas gdy reszta ma rozciągnięty na caly rok). Jednak da się przezyć więc nie ma obaw :) No i oczywiscie wykładowcy - wiadomo róznie z nimi bywa, jednak z wszystkich wytknął może bym max 2 jednostki - reszta jak najbardziej spoko do podyskutowania itd. z największymi kotami na wydziale czyli prof. Ilskim i dr hab. Prostko-Prostyńskim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   
Ja aktualnie studiuje na UAM, specjalizacja Kultura Polityczna. Co mozna powiedzieć o samym wydziale? Takiej deorganizacji nie ma chyba nigdzie na swiecie :) co paradoksalnie - wg mojej opini - wychodzi studentom na dobre(aczkolwiek to moja opinia, mnóstwo ludzi narzeka na to, szczególnie na brak aktywnosci wydziału w systemie USOS, ale to ma się w najblizszym czasie zmienić).

Ha! To dobre. Ja rozmawiałem z przedstawicielem studentów [o ile dobrze pamiętam z V roku] i zapewniał mnie, że Kultura i Myśl Polityczna to elita na Wydziale. Jak widać, troche przesłodził albo umyślnie pominął ten wątek [może dlatego, że nie pytałem o to].

Mogę jedynie wypowiedzieć sie na temat swojego kierunku, który mnie jak najbardziej odpowiada - wiadomo historia połączona z myślą polityczną(na specj. nauczycielstwo są momentami absurdalne ćwiczenia i wykłady jak np. modulacja głosem czy coś takiego ). Kierunek jest 3 letni, wcześniej był 5 letni co da niestety odczuć - I semestr w porównaniu z innymi specjalizacjami to momentami poprostu za dużo (cała starożytność wrzucona w jeden semestr, podczas gdy reszta ma rozciągnięty na caly rok). Jednak da się przezyć więc nie ma obaw No i oczywiscie wykładowcy - wiadomo róznie z nimi bywa, jednak z wszystkich wytknął może bym max 2 jednostki - reszta jak najbardziej spoko do podyskutowania itd. z największymi kotami na wydziale czyli prof. Ilskim i dr hab. Prostko-Prostyńskim.

Ten właśnie student [o którym pisałem wyżej] wspominał mi coś na temat tej atmosfery panującej na tym kierunku. np. Studenci raz w miesiący/semetrze mobilizują się i wychodzą z wykładowcą na piwo. Ciekawe rozwiązanie swoją drogą.

Dzięki za opinię, których tutaj brakuje. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ludwisiu   

Co do elity to miał oczywiscie racje :) co zresztą podkreślił jeden z profesorów na jednym z moich pierwszych wykładów, żebyśmy się przygotowali bo jako elita na wydziale bedzięmy ciągle mieć podkładane nogi przez inne kierunki ;)

Aż tak źle nie jest, aczkolwiek mówie I semestr to było lekkie hmmm zdziwienie? gdy patrząc na moja karte egzaminacyjną zobaczyłem 5 egzaminów i jakies 9 zaliczeń podczas gdy inne specjalizacje ledwo dobijały do 2 egzaminów... Aczkolwiek mówie strach ma wielkie oczy - jeśli dobrze sobie przypominam to w I semestrze podczas egzaminów odpadła - uwaga uwaga - 1 osoba (tylko i wyłącznie z jej własnej winy, zresztą jak dołączysz na ten wydział, usłyszysz nieziemskie historie o tym osobniku :) ). Co do piwka z wykładowcami - jak najbardziej :) Sami nawet momentami sugerują takie rozwiązanie. A takie wyjście to nie jest "małe piwo". Można się dowiedzieć o baaardzo wielu przydatnych rzeczach panujących na wydziale.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.