Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mefiu100

Dlaczego właśnie historia?

Rekomendowane odpowiedzi

Avaritia   

Historia od zawsze mnie pasjonowała - zamierzam zdawać ją na poziomie rozszerzonym, chociaż jestem dopiero w I klasie i to w dodatku o profilu matematyczno-geograficznym. W przyszłości chciałabym być historykiem - dlaczego? Bo straszliwie ciągnie mnie do przeszłości i lubię zarażać swoją pasją innych. Fascynuje mnie to, co już było; dochodzenie do faktów, grzebanie w książkach, poznawanie ludzi, ich motywacji, zwycięstw, porażek... A ponieważ też piszę (powieść historyczną, notabene), to tylko pogłębię swoją wiedzę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dlaczego właśnie historię? Bo inaczej nie dostałbym się na studia historyczne :lmao: . A jako że historia zawsze mnie fascynowała (już od przedszkola), to w końcu doszedłem do jakże genialnego wniosku, że właśnie historią chciałbym zajmować się w przyszłości. Historia to kierunek przeznaczony głównie dla pasjonatów. Zajmując się historią nie da się porządnie zarobić (ponoć profesor Ziółkowski powiedział kiedyś, że aby z historii zacząć czerpać jakieś zyski, należy przygotować się na kilkanaście lat pracy naukowej za grosze). Więc z tego wyciągam kolejny wniosek... coś jest ze mną po prostu nie tak, skoro tak dobrowolnie i chętnie zdecydowałem się na historię :lmao: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dlatego, że w młodym wiekum złapałem bakcyla, po drugie bo była mi potrzebna na studia, ale tak myśle, że nawet jakby to nie to i tak zdawałbym ją dla siebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Od czasów szkoły podstawowej po studia włącznie zawsze z fascynacją słuchałem opowieści z historii czy to na lekcji czy w domu. Zawsze budziła się moja wyobraźnia i wydawało mi się że byłem w opowiadanych na lekcjach i ogólnie historiach od starożytności po dzisiaj.

Chociaż studia historyczne potraktowałem po macoszemu w rekrutacji (jako maturzysta nie wiedziałem co chcę robić i poszedłem wedle trendu na ekonomię, ale na szczęście dostałem się na historię tylko i za to m.in. jestem wdzięczny Bogu). I jak się mówi "wkręciłem się" w te studia, wobec których nie było pierwszej miłości, ale za to była ona dojrzała (i jest).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Masahiko   

Jedyny przedmiot który miałem szansę zdać na poziomie rozszerzonym na dobry wynik. Co prawda myślałem nad biologią, ale i tak na medycynę szans nie miałem :):)

Muszę przyznać że do matury przygotowywałem się przy pomocy znajomego nauczyciela, natomiast ze szkoły nie wyniosłem praktycznie nic (no może data bitwy w lesie teutoburskim :wink: )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

A mi się nie chciało uczyć geografii i wos-u, więc zdawałam historię ;P Zresztą, przy rekrutacji wos i historia traktowane były zamiennie, więc nie było większego sensu męczyć się z wos-em :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Na prawo jest mi potrzebna ;p

Poza tym zawsze się nią interesowałam i uczy mi się łatwiej niż wosu. <blee>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizzy   
Na prawo jest mi potrzebna ;p

Dokładnie ;)

Ale WOS też zdaję na rozszerzonym (z tym, że akurat do matury z tego przedmiotu nie muszę się specjalnie przygotowywać :wink:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Tak sobie myślę, że za kilka lat zdecyduję się zdawać historię (na maturze rzecz jasna; tak już daleko zachodzimy, ale najpierw muszę skończyć gm xD). Powiem Wam szczerze: mam kilka ("mini") specjalizacji - matematyka, polski, chemia i historia. Trochę to nie pasuje do siebie, wiem. Ale akurat dlaczego historia? Aby odnaleść swoją osobowość i poznać życie swoich przodków - trzeba poznać historię. Myślę, że im starsze wydarzenie, tym bardziej interesujące...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Nie wyobrażam sobie siebie w czymkolwiek innym niż historia. Myślę jeszcze nad rozszerzeniem z angielskiego, tak na wszelki wypadek :wink: . Po prostu do niczego innego się nie nadaję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Dlatego że interesuje mnie przeszłość. Oprócz tego interesuję się geografią ale mniej chociaż tak i tak idę bardziej w kierunku geograficznym bo z historii to trudno wyżyć będzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Historia jest moją życiową pasją od bodajże 5 roku życia ;p Myśląć o maturze nawet przez chwilę nie brałem możliwości nie zdawania historii, a w końcu wyszło, że nie musiałem jej zdawać;)

Kiedyś chciałem iść na prawo, ale ostatecznie poszedłem za 'głosem serca' i wylądowałem na historii :D oraz na dziennikarstwie, mam nadzieje, że udźwignę dwa kierunki.

Jeżeli mogę coś poradzić przyszłym maturzystom to tylko jedno - skupcie się na olimpiadzie. Bardzo się opłaca, a wcale nie jest tak trudno zostać finalistą. A wtedy raz, że matura z głowy, a dwa będą się o Was biły najlepsze uczelnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

na SGH do wyboru mam oprocz matmy,angielskiego, rosyjskiego jako czwarty przedmiot WOS, geografie lub historie. Geografii nie lubie , zdawanie matury z WOSu uwazam za bardzo losowe (no niby jestem na biezaco z wydarzeniami ale przywala mi jakies pytanie o premiera Surinamu i bedzie kleska, a historia? zawsze ja lubilem, poza tym zawsze uwazalem ze czlowiek powinien byc wszechstronny nie mozna byc tylko humanista i nie miec bladego pojecia o matematyce, ale rowniez i na odwrot (jak w moim przypadku) Nie mozna zajmowac sie wylacznie matma i fizyka (co mi btw. nie za dobrze idzie ;)) ale i historie trzeba znac ot tak dla ogolnego wyksztalcenia. Poza tym znajomosc historii bardzo sie przydaje w towarzystwie juz teraz a w przyszlosci kiedy juz zostane wplywowym biznesmanem (a przynajmniej mam taka nadzieje) to w wyzszych sferach taka wiedza bedzie niezbedna aby sie nie osmieszyc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.