Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Harry Potter vs Lord of The Rings

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam poważnie o czym jest ten henryk portier? Wiem że to jakiś czarodziej? Czy nie czytając , ani nie oglądając go dużo straciłem? LotR jest zaj.... bardzo mi się podobało.

Harry jest bardzo fajny. Przeczytaj, to zobaczysz.

A LotR zawiódł mnie... za mało wątków, za mało postaci, za mało walki, za mało dramatycznych scen, za dużo takiej sielankowości w "Drużynie", za mało magii, tajemniczości, przestrzeni, za mało nacji, za krótki czas całej opowieści; wogóle dla mnie to taka wersja demo. Tylko Legolas i Aragorn to IMHO postacie z prawdziwej fantastyki, Gimli i Gandalf za niepoważni niekiedy.

Bardzo się rozczarowałem tą ksiazką, ale filmem trochę mniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

A ja przymierzam się do przeczytania Władcy Pierścieni ( wszystkie trzy części ) . Głównię chcę przekonać się co reżyser filmu pominą w realizacj adaptacji. Harry Potter ??? Za dużo czarów , mikstur itp. Jakoś nie mogę tego strawić .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Faktycznie Jackson mógł podzielić LOTR na więcej części przez co miałby więcej czasu na rozbudowanie osobowości swoich postaci.

za mało walki

:shock:

Który inny film ma porównywalne sceny walki z bitwą o Sródziemie czy oblęzęniem Helmowego Jaru?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
za mało walki

:shock:

Który inny film ma porównywalne sceny walki z bitwą o Sródziemie czy oblęzęniem Helmowego Jaru?

Po tym, co wszędzie się słyszało, liczyłem na wiecej... dla mnie to za mało... I część - tragedia pod tym względem - 1; II - jest nieźle, ale IMHO tak na 3+, III częśc - od biedy może być - 4.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tylko Legolas i Aragorn to IMHO postacie z prawdziwej fantastyki, Gimli i Gandalf za niepoważni niekiedy.

Drogi kolego, możesz mi opisać sytuację w której powinna zostać zachowana powaga przez Gandalfa a nie została?

Czytając Twoje wypowiedzi na temat Władcy Pierścieni mam wrażenie, że przeczytałeś tylko i wyłącznie 1-szą część(Drużyna Pierścienia) a reszte obejrzałeś...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tylko Legolas i Aragorn to IMHO postacie z prawdziwej fantastyki, Gimli i Gandalf za niepoważni niekiedy.

Drogi kolego, możesz mi opisać sytuację w której powinna zostać zachowana powaga przez Gandalfa a nie została?

Czytając Twoje wypowiedzi na temat Władcy Pierścieni mam wrażenie, że przeczytałeś tylko i wyłącznie 1-szą część(Drużyna Pierścienia) a reszte obejrzałeś...

Te rozmowy Gandalfa z hobbitami, te teksty Gimliego (szczególnie o elfach)... wybaczcie, ale oczekiwalem nieskazitelnych, poważnych postaci, może trochę takich Zawiszy Czarnych czy Rolandów lub Merlinów, a trochę się zwiodłem... do tego nie podobają mi się orki najbardziej... oczekiwałem czegoś "szlachetniejszego", bardziej spektakularnego, pompatycznego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Te rozmowy Gandalfa z hobbitami,

Czy Ty oczekiwałeś, że Gandalf od początku do końca książki będzie cały czas nawijał o zagładzie, Sauronie? Gdyby tak było hobbici załamali by się i zapewne nie wykonali powierzonej im misji.

te teksty Gimliego (szczególnie o elfach)...

Krasnoludy nie przepadają za elfami i odwrotnie... Poczytałbyś więcej książek fantasy to wiedziałbyś o tym :)

do tego nie podobają mi się orki najbardziej... oczekiwałem czegoś "szlachetniejszego", bardziej spektakularnego, pompatycznego...

Spektakularnego? A Nazgule?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czy Ty oczekiwałeś, że Gandalf od początku do końca książki będzie cały czas nawijał o zagładzie, Sauronie? Gdyby tak było hobbici załamali by się i zapewne nie wykonali powierzonej im misji.

Tak wyobrażałem go sobie jako takiego patriarchę-dostojnika.

Krasnoludy nie przepadają za elfami i odwrotnie... Poczytałbyś więcej książek fantasy to wiedziałbyś o tym

Coś czytałem to wiem... ale dla mnie był bardziej pijaczkiem niż wojownikiem...

Spektakularnego? A Nazgule?

Jedne z bardziej spektakularnych istot... ale liczyłem na smoki, których jedno tąpniecie będzie zrównywalo z ziemią zamki, na zamki, mieszczące dziesiątki tysiecy żołnierzy, armie co najmniej stutysięczne i takie same miasta, na czary niszczące całe oddziały...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Coś czytałem to wiem... ale dla mnie był bardziej pijaczkiem niż wojownikiem...

Skoro "coś tam czytałeś" to powinieneś również wiedzieć, że krasnoludowie lubią sobie wypić...

Jedne z bardziej spektakularnych istot... ale liczyłem na smoki, których jedno tąpniecie będzie zrównywalo z ziemią zamki, na zamki, mieszczące dziesiątki tysiecy żołnierzy, armie co najmniej stutysięczne i takie same miasta, na czary niszczące całe oddziały...

Smoki a dokładniej smok, pojawia się w Hobbicie... We Władcy Pierścieni smoki nie pojawią się, ponieważ dawno wyginęły(chociaż nie wiem, czy to dobre słowo)...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Coś czytałem to wiem... ale dla mnie był bardziej pijaczkiem niż wojownikiem...

Skoro "coś tam czytałeś" to powinieneś również wiedzieć, że krasnoludowie lubią sobie wypić...

Jedne z bardziej spektakularnych istot... ale liczyłem na smoki, których jedno tąpniecie będzie zrównywalo z ziemią zamki, na zamki, mieszczące dziesiątki tysiecy żołnierzy, armie co najmniej stutysięczne i takie same miasta, na czary niszczące całe oddziały...

Smoki a dokładniej smok, pojawia się w Hobbicie... We Władcy Pierścieni smoki nie pojawią się, ponieważ dawno wyginęły(chociaż nie wiem, czy to dobre słowo)...

Tak wiem że dużo piły, szczególnie piwa... ale i tak lizyłem na coś bardziej poważnego, szlachetniejszego... coż, nie znalazłem jeszcze fantastyki, która rzuciłaby mnie na kolana... chyba sam będę musiał coś napisać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Jeśli Minas Tirith nie jest dla ciebie wspaniałe to nie wiem na co liczyłeś, miasto od ziemii aż po niebo? nową wieże babel?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Minas Tirith nie jest dla ciebie wspaniałe to nie wiem na co liczyłeś, miasto od ziemii aż po niebo? nową wieże babel?

Szczerze mówiąc: tak....

jestem bardzo wymagajacy i o bardzo dużej wyobraźni, mało co mnie może zadziwić i spodobać się...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem że dużo piły, szczególnie piwa... ale i tak lizyłem na coś bardziej poważnego, szlachetniejszego... coż, nie znalazłem jeszcze fantastyki, która rzuciłaby mnie na kolana... chyba sam będę musiał coś napisać

Coś bardziej poważnego? Konst takie pytanie: Czy Ty w swoim życiu też jesteś taki poważny w 100%? Ja akurat lubię wątki humorystyczne we Władcy, np. uśmiechałem się do siebie, gdy czytałem jak Gimli i Legolas liczyli sobie zabitych orków podczas oblężenia Helmowego Jaru oraz Minas Tirith...

Co do szlachetności, zawsze spotykałem się z wypowiedziami, że było jej za dużo we Władcy, że postacie są epickie... No więc postacie szlachetne? Boromir, Aragorn, Sam Gamgee, Faramir, Theoden etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

No to chyba nie pozostało ci nic innego jak szukać sponsora na własną wersję tego filmu :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem że dużo piły, szczególnie piwa... ale i tak lizyłem na coś bardziej poważnego, szlachetniejszego... coż, nie znalazłem jeszcze fantastyki, która rzuciłaby mnie na kolana... chyba sam będę musiał coś napisać

Coś bardziej poważnego? Konst takie pytanie: Czy Ty w swoim życiu też jesteś taki poważny w 100%? Ja akurat lubię wątki humorystyczne we Władcy, np. uśmiechałem się do siebie, gdy czytałem jak Gimli i Legolas liczyli sobie zabitych orków podczas oblężenia Helmowego Jaru oraz Minas Tirith...

Co do szlachetności, zawsze spotykałem się z wypowiedziami, że było jej za dużo we Władcy, że postacie są epickie... No więc postacie szlachetne? Boromir, Aragorn, Sam Gamgee, Faramir, Theoden etc.

Tak jestem poważny. Władca to dla mnie jeszcze nie to... akurat liczenie zabitych mi się podoba, ale chyba tylko to...

Ogólnie powiedziałem już wszystko, co o tym sądzę. To nie dla mnie, za płytkie, za mało rozbudowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.