Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Harry Potter vs Lord of The Rings

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaliście, oglądaliście obie produkcje? Jeśli tak to, która książka jest waszym zdaniem lepsza czy bajka dla dzieci Harry Potter, na której kolejną edycję czekają miliony dzieci, a później staja w kolejkach po kilkadziesiąt dni, a może jednak klasyka - Władca Pierścieni, lektura zrealizowana kinowo fantastycznie, a czyta się ją z zapartym tchem i czeka co się dalej stanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Harry Potter to naprawde magiczna ksiazka - oderwala miliony dzieci od kompow i TV , czyta sie ja naprawde blyskawicznie ale ..... pewne niedopracowania fabularne i mimo wszystko ubogi swiat ,ktory Rowling opisyje , sprawiaja ,ze przegrywa z perfekcyjnym LOTR .

Chcialbym dodac ,ze swiat Tolkiena to nie tylko 3 tomy LOTR-a ale rownierz inne pozycje np. Hobbit ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   
Harry Potter to naprawde magiczna ksiazka - oderwala miliony dzieci od kompow i TV ,

Teraz naprawę podziwam Rowling - znam angolów i ich dzieci - nie ma nic bardziej niedouczonego i leniwego, niż oni, więc nie wiem jakim udem "chce im się" czytac pare setek stron :| [jeśli potrafią czytać - 25% dzeci po ukonczeniu primary school nadal nie umie czytać :? ]

Próbowałam czytać LotR'a gdy miałam 11 lat - poleciła mi go elta - jednak to nie dla mnie. Nie "pociągają" mnie takie czy inne czary, fantastyczne stworzenia itd. Zdaję sobie sprawy, iż cały magiczny świat jest także HP - tam jednak mamy też prawie dzisiejszy cywilozowany świat... Rowlin pisze na tyle przyjemnie i przystępnie, że jestem gotowa oderwać się od cięższej lektury wojennej i "rozerwać się".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Harry Potter to naprawde magiczna ksiazka - oderwala miliony dzieci od kompow i TV , czyta sie ja naprawde blyskawicznie ale ..... pewne niedopracowania fabularne i mimo wszystko ubogi swiat ,ktory Rowling opisyje , sprawiaja ,ze przegrywa z perfekcyjnym LOTR .

Chcialbym dodac ,ze swiat Tolkiena to nie tylko 3 tomy LOTR-a ale rownierz inne pozycje np. Hobbit ....

Tak może i oderwała dzieciaki od komputerów i TV, bo oni są grupą docelową, czyli najłatwiejszą do manipulacji, niezbyt wymagającą i taką, która nie rozumie wszystkiego i myli Harrego ze światem rzeczywistym. Jednak LOTR to książka raczej dla bardziej dorosłego czytelnika, który będzie wstanie sobie wszystko wyborazić i zrozumieć, bo w Harrym opisy są jednak proste jak sami zauważyliście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kiya   

Mnie jakos fantasy wogóle nie pociąga... Władca Pierścieni czy HP są mi obce...

Czary, leśne elfy, Krasnoludy czy inne dziwne stwory... yyy- to nie dla mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ango   

Uwielbiam fantasy! Choć nie można porównywać dzieła Tolkiena do twórczości Rowling bo to zupełnie inne kategorie. Nie chodzi mi o to czy jedno jest gorsze czy lepsze ale o ich charakter. Harry'ego lubię czytać i zawsze milo mnie rozczaruje bo z książki na książkę oczekuję słabszej ( sama nie wiem czemu ).

Różni je głównie fakt że Harry jest (dla mnie) na raz. Czytam Harry'ego i ciekawi mnie, ale wystarczy że odłożę książkę to fascynacja pryska i zapominam o nim aż do następnego tomu.

Z Tolkienem to przygoda na całe życie. Aż nie mogę się nadziwić jak on to zdołał wymyślić i napisać w tak prosty sposób. Jak wspaniale wiąże dawne czasy z przygodą Bilba a potem Froda i reszty. On nie stworzył książki, nie opisuje jakiś przygód tylko stworzył ogromny świat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Harry Potter wymiata!

Władca jest za dziwaczny, za pełny niedomówień... nie dla mnie...

Jako fan RofTR musze zaprotestować, bo nie ma tam dla mnie żadnych niedomówien i dziwaczny mi się nie wydaje. Dla mnie tam wszystko jasne nawet mapy są to powinna być lektura szkolna, ale pewnie zbyt obszerna i mało kto przeczytałby tą książkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jako fan RofTR musze zaprotestować, bo nie ma tam dla mnie żadnych niedomówien i dziwaczny mi się nie wydaje.

Popieram.

Dla mnie tam wszystko jasne nawet mapy są to powinna być lektura szkolna, ale pewnie zbyt obszerna i mało kto przeczytałby tą książkę.

Jestem absolutnie przeciw. Przecież wtedy Władca stracił by swój niezwykły czar, stałby się tylko kolejną małą lubianą lekturą szkolną.

Co do samego tematu to HP może i jest dość ciekawy, ale to nie to samo co LOTR, przecież Tolkien to istna klasyka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tolkien Tolkien... to nie dla mnie... jakieś małe hobbity ratujace świat.. świat winni ratować bohaterowie, ludzie znani, silni... jakaś ucieczka w malej grupce... to powinna być wielka wyprawa... jakies obrzydliwe orki, małe krainy, mało zamków i wogóle taka wersja demo dla mnie fantastycznego świata...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakieś małe hobbity ratujace świat.. świat winni ratować bohaterowie, ludzie znani, silni...

A Aragorn? To kim był? Wypierdkiem, czy nieudacznikiem z jakiejś wieśniczej rodziny? Gandalf dla Ciebie to pewnie głupiec, który plecie trzy po trzy. Boromir? Nadęty syn jakiegoś tam nieznaczącego namiestnika, potrafiący tylko dmuchać w róg. Gimli? Dla Ciebie to jakiś krasnal z Królewny Śnieżki. Legolas, Faramir... No tak podsumowując to drużyna pierścienia to sami nieudacznicy, którzy nic nie potrafili...

jakaś ucieczka w malej grupce...

Ty wogóle czytałeś WP? Aha i możesz mi powiedzieć dokąd uciekała ta mała grupka?

jakies obrzydliwe orki, małe krainy, mało zamków i wogóle taka wersja demo dla mnie fantastycznego świata...

Jesteś śmieszny....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A Aragorn? To kim był? Wypierdkiem, czy nieudacznikiem z jakiejś wieśniczej rodziny? Gandalf dla Ciebie to pewnie głupiec, który plecie trzy po trzy. Boromir? Nadęty syn jakiegoś tam nieznaczącego namiestnika, potrafiący tylko dmuchać w róg. Gimli? Dla Ciebie to jakiś krasnal z Królewny Śnieżki. Legolas, Faramir... No tak podsumowując to drużyna pierścienia to sami nieudacznicy, którzy nic nie potrafili...

Tylko Aragorna cenie.. a reszta - tak jak napisałaś.. no, moze Legolas i ten czaroidziej umieli walczyć dobrze.. ale tak sie zgadza reszta

tak czytałem "dryżynę" i fragmenty "Hobbita".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Pytam poważnie o czym jest ten henryk portier? Wiem że to jakiś czarodziej? Czy nie czytając , ani nie oglądając go dużo straciłem? LotR jest zaj.... bardzo mi się podobało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.